Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom parterowy : 140 m2 powierchni ogrzewanej + 24 m garaż nieogrzewany w bryle budynku (ściana 12 cm styro). strop betonowy, nad garażem drewniany Całość podłogówka, tem. stała 21,5.

Izolacje:

Ściana : 20 cm styropianu grafitowego

Strop : 40 cm wełna

Podłoga : 20 cm styropian

Pierwsza warstwa : Isomur

Fundamenty - chyba 10 cm styropianu

Pod oknem tarasowym, drzwiami wejściowymi, drzwiami kotłowni, które łaczą się z nieogrzewanym tarasem "klocki" 25 cm szerokie wypełnione pianką.

Wylewka anhydrytowa (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)

Wentylacja mechaniczna Brink 300

Kocioł Immergas victrix 12

Sterowanie CAR tylko pokojowe, pogodówka leży nie podłączona i mamy wątpliwość czy ją podłanczać

Nie mamy wanny, tylko prysznic, mało zuzywamy wg mnie na podgrzanie wody ( 3 osoby, syn 3 x w tygodniu po treningu nie korzysta już z prysznica).

Okna trzyszybowe.

 

To chyba wszystko.

 

Pierwszy sezon

 

Jak sadzicie, czy warto podłanczać sterowanie pogodowe. W największe mrozy tem,. spadła max. do 21,4, więc jakiegoś dyskomfortu nie odczuwamy

Edytowane przez bdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od prawie dwóch tygodni pali średnio 15m3 na dobę (w tym cwu i gotowanie na 6 osób). Mroźna wiosna swoje robi. Ogrzewam 200m2, tylko gazem. W kominku palę sporadycznie i nie jest on wpięty w co. Akurat ostatnie 2 tygodnie nie był odpalany.

Mój dom potrzebuje na co około 100kWh/m2 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od prawie dwóch tygodni pali średnio 15m3 na dobę (w tym cwu i gotowanie na 6 osób). Mroźna wiosna swoje robi. Ogrzewam 200m2, tylko gazem. W kominku palę sporadycznie i nie jest on wpięty w co. Akurat ostatnie 2 tygodnie nie był odpalany.

Mój dom potrzebuje na co około 100kWh/m2 rocznie.

 

U mnie średnio przy podobnym metrażu wychodzi ok. 13-14m3/doba. Z tym ,że ogrzewam dół do 20.5 / 21.0 C , a na górze srednio do 20 C, a w jednym pokoju gdzie maluchy do 22/23 C.

Ogrzewam także tylko gazem, kominka nie mam czasu odpalać. Wg. wyliczeń mój dom potrzebuje ok 133kWh/m2 rocznie.

Sporo też spędziłem na ustawianiu ogrzewania w całym domu dlatego czasami spalał więcej.

Generalnie od 7.12.2012 do 12.02.2013 spaliłem 796m3 gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bawią mnie wpisy - palimy rekreacyjnie 5-8 m drewna w kominku na sezon grzewczy. Gazu idzie mało, dom oszczędny itp :). Mi nie rekreacyjnie szło 11-12 m na sezon na 185m grzanej + garaż co by nie zamarzło (ostre zimy 2009/2010 i 2010/2011 - najniższa temp. około -30). Jak widzę małe zużycie gazu, to zawsze patrzę w stopkę - 90% ma kominek :).

 

Mi od 1.09 do dzisiaj poszło 1320m. 185m - +21,5C, 45m - +4 do +8. Po podłogach - 230m grzane do 21,5, 45m - garaż (jak wcześniej). Grzeję tylko i wyłącznie gazem - żadnych wspomagaczy, dopalaczy, kominków solarów itp. Zużycie łącznie z CWU na 3 osoby. Mam jeszcze trzy spore mostki, które zlikwiduję w tym roku - ciekawe jaki będzie efekt. Na W2 raczej nie liczę - po likwidacji mostków będę na pewnie na granicy. Z tego co zauważyłem bardzo dużo zależy od położenia - dom na otwartej przestrzeni to co najmniej 25% do kosztów ogrzewania w stosunku do osłoniętego. A ja niestety tak mam :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od 23 lutego 2013

Przez marzec 31 pełne dni poszlo mi 209,4m3 śr. 6,7m3 tem śr. z. -0,7C na CO i CWU

Za rok (lub dwa, bo późno wszedłeś w ten sezon) będziesz miał duużo mniejsze spalanie (tak 15-20%).

Na razie masz wg mnie nieco za wysokie spalanie. Dom masz bardzo ciepły...

 

Moje spalanie:

październik 2012 - 32,3m3

listopad 2012 - 111,4m3

grudzień 2012 - 189,9m3

styczeń 2013 - 191,9m3

luty 2013 - 159,1m3

marzec 2013 - 161,3m3

Od początku sezonu do dzisiaj spaliłem 851m3 (a poprzedni sezon który był pierwszym - 2go kwietnia miałem 1016m3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...