Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

;-) to taka sztuczka PGNiGu na dodatkowe wyciągnięcie kasy.

Kiedyś to liczyłem i W2 przestaje się opłacać przy chyba około 3000m3/rok i W3 zaczyna mieć sens.

 

Ale oczywiście klient nie ma mozliwosci samodzielnego wyboru taryfy ...

 

Ja też mam W2 i też jej niestety raczej nie utrzymam.

 

Pzdr

 

 

Ależ oczywiście, że ma :)

Jeśli tylko mieści się w zużyciu danej taryfy.

 

Mnie z "urzędu" wpisali w umowę W,2 - poprosiłam o skorygowanie jej na W.1 , oczywiście pani bardzo odradzała,że będą dopłaty itd, ale ja się uparłam.

Rok zamknęliśmy ze zużyciem około 500 m³. Piec montowany późną wiosną, latem grzanie tylko CWU, a zimę mamy nędzną.

Myślę, że w tym roku przekroczę 1100 m³ i dopiero wskoczę na W.2 - trudno, jakoś przeżyję ;)

 

Dom zupełnie nieocieplony, ogrzewane obecnie 100m² - całość podłogówka, do tego CWU, piec Junkers cerapur smart 14 kw - średnie zużycie ze stycznia -7 m³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ oczywiście, że ma :)

Jeśli tylko mieści się w zużyciu danej taryfy.

 

Mnie z "urzędu" wpisali w umowę W,2 - poprosiłam o skorygowanie jej na W.1 , oczywiście pani bardzo odradzała,że będą dopłaty itd, ale ja się uparłam.

Rok zamknęliśmy ze zużyciem około 500 m³. Piec montowany późną wiosną, latem grzanie tylko CWU, a zimę mamy nędzną.

Myślę, że w tym roku przekroczę 1100 m³ i dopiero wskoczę na W.2 - trudno, jakoś przeżyję ;)

 

Dom zupełnie nieocieplony, ogrzewane obecnie 100m² - całość podłogówka, do tego CWU, piec Junkers cerapur smart 14 kw - średnie zużycie ze stycznia -7 m³

 

Uściślijmy, żeby nie mieszać innym w głowach.

Podpisując umowę masz mozliwość wyboru, jak nie chcesz W 3.6 to bierzesz W2.1. Nikt na siłę nie może wcisnąć W3.6.

Po roku na podstawie zużycia pgnig automatycznie kwalifikuje do danej taryfy i nic z tym nie możemy zrobić, przekroczysz 1200 m3 to dostajesz W3.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że ma :)

Jeśli tylko mieści się w zużyciu danej taryfy.

 

Mnie z "urzędu" wpisali w umowę W,2 - poprosiłam o skorygowanie jej na W.1 , oczywiście pani bardzo odradzała,że będą dopłaty itd, ale ja się uparłam.

Rok zamknęliśmy ze zużyciem około 500 m³. Piec montowany późną wiosną, latem grzanie tylko CWU, a zimę mamy nędzną.

Myślę, że w tym roku przekroczę 1100 m³ i dopiero wskoczę na W.2 - trudno, jakoś przeżyję ;)

 

Dom zupełnie nieocieplony, ogrzewane obecnie 100m² - całość podłogówka, do tego CWU, piec Junkers cerapur smart 14 kw - średnie zużycie ze stycznia -7 m³

 

Malka, jak spaliliście 500m3 do wchodzicie w W2, W1 jest do 300m3/rok...

jak przekroczysz 1200m3 to wchodzisz w W3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,kajam się - pomyliłam

Mam taryfę W.2.1 ​do 1200 m³

A "z urzędu " wpisali mnie w W 3.6

 

Informacje z e maila - w sprawie przekroczenia deklarowanego zużycia gazu"

 

"Jeżeli zostanie stwierdzone zużycie paliwa gazowego w ilości, która daje podstawę do zakwalifikowania Odbiorcy do innej niż dotychczasowa grupy taryfowej, Odbiorca będzie rozliczany wg cen i stawek opłat właściwych dla nowej grupy taryfowej, na zasadach określonych w Taryfie począwszy od pierwszego dnia następującego po dniu zakwalifikowania Odbiorcy do nowej grupy taryfowej, chyba że Taryfa stanowi inaczej.

Zmiana grupy taryfowej opisana powyżej jest dokonywana przez PGNiG S.A. na podstawie stwierdzonego zużycia bez konieczności składania przez Odbiorcę oświadczenia. "

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,kajam się - pomyliłam

Mam taryfę W.2.1 ​do 1200 m³

A "z urzędu " wpisali mnie w W 3.6

 

Informacje z e maila - w sprawie przekroczenia deklarowanego zużycia gazu"

 

"Jeżeli zostanie stwierdzone zużycie paliwa gazowego w ilości, która daje podstawę do zakwalifikowania Odbiorcy do innej niż dotychczasowa grupy taryfowej, Odbiorca będzie rozliczany wg cen i stawek opłat właściwych dla nowej grupy taryfowej, na zasadach określonych w Taryfie począwszy od pierwszego dnia następującego po dniu zakwalifikowania Odbiorcy do nowej grupy taryfowej, chyba że Taryfa stanowi inaczej.

Zmiana grupy taryfowej opisana powyżej jest dokonywana przez PGNiG S.A. na podstawie stwierdzonego zużycia bez konieczności składania przez Odbiorcę oświadczenia. "

 

Witam

Też nie do końca tak. Jeśli wiesz że w kolejnym roku będziesz miał niższe zużycie gazu (bo np dociepliłeś dom, albo ci się ogrzał w 1 sezonie) to nawet jak przekroczysz taryfę W-2 wystarczy że miesiąc przed końcem terminu rozliczenia pisemnie oświadczysz że chcesz zostać w taryfie w-2 bo wzost zużycia był tylko tymczasowy. I PGNiG nie ma prawa ci odmówić. Jedyny minus to taki że jeśli faktycznie w tym kolejnym roku mimo twojego oświadczenia przekroczysz 1200m3 to mają prawo przesłać ci fakturę wyrównawczą jakbyś od początku roku był w taryfie W-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też nie do końca tak. Jeśli wiesz że w kolejnym roku będziesz miał niższe zużycie gazu (bo np dociepliłeś dom, albo ci się ogrzał w 1 sezonie) to nawet jak przekroczysz taryfę W-2 wystarczy że miesiąc przed końcem terminu rozliczenia pisemnie oświadczysz że chcesz zostać w taryfie w-2 bo wzost zużycia był tylko tymczasowy. I PGNiG nie ma prawa ci odmówić. Jedyny minus to taki że jeśli faktycznie w tym kolejnym roku mimo twojego oświadczenia przekroczysz 1200m3 to mają prawo przesłać ci fakturę wyrównawczą jakbyś od początku roku był w taryfie W-3

 

I o tym nie wiedziałam.

Mógłbyś jakiś przepis zaserwować ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że masz 10 grzejniczków 80x40 w mieszkaniu 150m2 i 3,2m wysokości?! czy to żart?

pomierzyłem wszystko i już prostuję:

pokój 1 (sypialniany dla gości) - 20m2 posiada grzejnik 120x30 i 100x60 (najcieplejszy pokój)

pokój 2 (sypialnia) - 25m2 posiada 2 grzejniki 120x30 (najzimniejszy obecnie pokój)

pokój 3 - 30m2 posiada 2 grzejniki 120x30

pokój 4 - 30m2 posiada 1 grzejnik 160x30

kuchnia - 20m2 posiada 2 grzejniki 120x30

korytarz (prowadzący wzdłuż mieszkania) - łącznie 20m2 posiada grzejnik 80x30 i 120x30

łazienka - 6m2 posiada 1 grzejnik 40x60 (6 żeberkowy)

 

Pokój 3, 4 i kuchnia są otwarte i połączone z korytarzem

 

Wysokość mieszkania to jednak 3m, zaś ponad 3m ma klatka schodowa.

 

Co prawda grzejniki są obecnie (przy zużyciu 24m3/dzień) bardzo ciepłe ale przy samym oknie nie da się wyczuć tego ciepła. Ogólnie różnica między pokojem, a oknem to +/- 1 stopień. Ściany pokoi są zimne.

 

Jeśli przyczyną byłyby grzejniki to jest mały problem, bo wyższych się założyć nie da z racji tego, że parapet okna jest na wysokości 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe powierzchnie grzejników pozwolą na uzyskanie przyzwoitych temperatur, ale nie spowodują zmniejszenia zużycia gazu.

Czy dopiero wprowadziłaś się i zaczęłaś teraz grzać? Czy masz wokół sąsiadów użytkujących mieszkania/lokale?

 

jesteś pewien? nie wiem jaką temperaturę przy obecnych mrozach mariushgsl ma na kotle, ale czy większe grzejniki nie pozwoliłyby zasilać je niższą temperaturą co w efekcie spowodowałoby mniejsze spalanie gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jesteś pewien? nie wiem jaką temperaturę przy obecnych mrozach mariushgsl ma na kotle, ale czy większe grzejniki nie pozwoliłyby zasilać je niższą temperaturą co w efekcie spowodowałoby mniejsze spalanie gazu?

firewall ma rację :)

To dom,tylko i wyłącznie ma wpływ na zużycie gazu na ogrzewanie a nie grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Większy grzejnik to możliwość zasilania niższą temperaturą. Niższe temperatury na powrocie dla kondensata oznaczają oszczędności, więc nie tylko dom ma wpływ na zużycie gazu. A wymieniać można więcej.

Ale tylko dla kondensata,chociaż wg mnie temperatura zasilania nawet przy kondensacyjnym nie będzie mocno wpływała na całokształt zużycia gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy grzejnik to możliwość zasilania niższą temperaturą. Niższe temperatury na powrocie dla kondensata oznaczają oszczędności, więc nie tylko dom ma wpływ na zużycie gazu. A wymieniać można więcej.

 

nie demonizujmy tak tych oszczędności (6%? max przy zejściu poniżej 55st), dom jak potrzebuje xkWh przy temp np. 22stC to tyle łyknie, jeśli grzejniki tyle oddadzą, jeśli nie oddają, to trzeba podnieść Tz albo zadowolić się niższą w domu, itd..

 

firewall dobrze gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wytłumaczcie mi panowie dlaczego tak duze rozbieznosci w

opłatach stałych stawek sieciowych

dla

W 2-2 13,47 netto/miesiac

W 3-6 41,40 netto/miesiac

 

w tej chwili mam W 2-2 ale nie utrzymam jej.

 

Nie mam zielonego pojęcia skąd takie różnice ale widzę że to już zostało chyba wyjaśnione. Przy podpisywaniu umowy zostałem z automatu przypisany do taryfy W 3-6 i jeśli ona jest powyżej 1200m3/rok to dobrze trafili bo zużywam na rok ok. 1500m3 na ogrzewanie i CWU.

 

mariushgl - współczuję takiego zużycia ale w sumie powierzchnia spora i wysokość pomieszczeń 3,2m to też nie 2,6 jak u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, porównałem właśnie opłaty roczne dla taryf W2.2 i W3.6 wg najnowszego cennika dostępnego na stronie PGNiG S.A.

 

Górna część tabeli to stawki za m3, abonamentowe i opłat dystrybucyjnych. Poniżej liczyłem zużycie 1200 m3 gazu w ciągu 12 miesięcy.

 

Po lewej stronie tabeli opłaty w taryfie W.2.2, po prawej - W3.6

 

Dla zużycia 1200 m3 wyszło zaledwie 200 zł różnicy na korzyść W2. Pomimo, że opłata dystrybucyjna stała jest kilkukrotnie wyższa w taryfie W3, opłata zmienna jest niższa o 30%.

 

Według moich obliczeń całkowita opłata roczna wyrównuje się dla zużycia 2700 m3.

 

Tabela (stawki dla oddziału w Tarnowie):

[table=width: 500, align: left]

[tr]

[td=width: 150][/td]

[td]netto[/td]

[td]VAT[/td]

[td=width:150]brutto[/td]

[td]netto[/td]

[td]VAT[/td]

[td]brutto[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Stawka za m3[/td]

[td]1,3023[/td]

[td]23%[/td]

[td]1,6022[/td]

[td]1,3026[/td]

[td]23%[/td]

[td]1,6022[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Abonament[/td]

[td]6,97[/td]

[td]23%[/td]

[td]8,5731[/td]

[td]6,97[/td]

[td]23%[/td]

[td]8,5731[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Dystr. stała[/td]

[td]9,89[/td]

[td]23%[/td]

[td]12,1647[/td]

[td]33,41[/td]

[td]23%[/td]

[td]41,0943[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Dystr. zmienna[/td]

[td]0,4141[/td]

[td]23%[/td]

[td]0,5093[/td]

[td]0,3105[/td]

[td]23%[/td]

[td]0,3819[/td]

[/tr]

[tr]

[td][/td]

[td][/td]

[td]W2.2[/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td]W3.6[/td]

[td][/td]

[/tr]

[tr]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[/tr]

[tr]

[td]Zużycie[/td]

[td]1200[/td]

[td]m3[/td]

[td][/td]

[td]1200[/td]

[td]m3[/td]

[td][/td]

[/tr]

[tr]

[td]Okres w miesiącach[/td]

[td]12[/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td]12[/td]

[td][/td]

[td][/td]

[/tr]

[tr]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[td][/td]

[/tr]

[tr]

[td][/td]

[td]netto[/td]

[td]VAT[/td]

[td]brutto[/td]

[td]netto[/td]

[td]VAT[/td]

[td]brutto[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Za gaz[/td]

[td]1563,12[/td]

[td]359,62[/td]

[td]1922,64[/td]

[td]1563,12[/td]

[td]359,62[/td]

[td]1922,64[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Abonament[/td]

[td]83,64[/td]

[td]19,24[/td]

[td]102,88[/td]

[td]83,64[/td]

[td]19,24[/td]

[td]102,88[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Opłata dystr. stała[/td]

[td]118,68[/td]

[td]27,30[/td]

[td]145,98[/td]

[td]400,92[/td]

[td]92,21[/td]

[td]493,13[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Opłata dystr. zmienna[/td]

[td]496,92[/td]

[td]114,29[/td]

[td]611,21[/td]

[td]372,60[/td]

[td]85,70[/td]

[td]458,30[/td]

[/tr]

[tr]

[td]Razem[/td]

[td]2262,36[/td]

[td]520,34[/td]

[td]2782,70[/td]

[td]2420,28[/td]

[td]556,66[/td]

[td]2976,94[/td]

[/tr]

[/table]

 

EDIT: Nowością jest znaczne obniżenie abonamentu dla taryfy W3, )jednak PGNiG zrekompensowało to sobie podnosząc stawkę dystrybucyjną i na jedno wychodzi ;)

Edytowane przez fgrzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...