Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

firewall - wprowadziłem się wczesną wiosną 2013 i pomimo, że na początku było nieco zimno stwierdziłem, że z racji zimy trzeba najpierw dogrzać mieszkanie. Kamienica jest wolnostojąca, bez obiektów dookoła w promieniu 5-7m. Mój lokal znajduje się na 1p, na parterze jest lokal o podobnej powierzchni, ale obecnie pusty i nie użytkowany i nie ogrzewany.

Kamienica, jak i mieszkanie jest po remoncie. Zastanawia mnie, czy z racji tego że grzejniki pod oknami są faktycznie może nie największe, zaś okna spore 100x150 PVC, może to powodować szybszą utratę ciepła przez nie zanim zostanie ono oddane na lokal? Słyszałem o foliach izolacyjnych na wew. stronę okien ale nie wiem, na ile byłaby to sensowna inwestycja? Kupiłem też ekrany zagrzejnikowe (koszt ok. 60zł więc niewielka strata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Esiak, ale ja mam nieocieplony dom, (zero elewacji, nieocieplony dach - blacha, strop drewniany ) więc muszę się liczyć z większym zużyciem.

I serio, jestem zadowolona, spodziewałam się zużycia na poziomie 15-18 m³.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec chodzi teraz non stop, grzeję cały czas wg pogodówki, dzień -tryb dzienny, w nocy-nocny ( ale w te mrozy też grzeje w nocy tyle że słabiej:). Mam ustawione 20 st dzień, 19 noc ale i tak mi przegrzewa do 21,5-22 st w dzień. Mi to pasuje, bo nie lubię marznąć. 20 stopnie w domu to w mojej ocenie zimno. Maks temp zasilania przy mrozie 16-20 st była 41-43 st., dzisiaj przy temp -10 temp zasilania 38 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, jak spaliliście 500m3 do wchodzicie w W2, W1 jest do 300m3/rok...

jak przekroczysz 1200m3 to wchodzisz w W3...

 

Nie wiem jak jest teraz (czy dalej tak mozna) ale jeszcze kilka lat temu ludzie po roku rozwiazywali umowe i podpisywali nowa na inna osobe i tak mieli caly czas taryfe ktora chcieli (z tego co pamietam to ludzie wybierali W1 - tyle, ze pozniej byly zmiany w przesyle dla taryf W1 i sie to juz tak bardzo nie oplacalo, ale teraz jak to ktos juz policzyl dla taryf W2.2 i W3.6 to roznice nie sa moze jakies kolosalme ale sa: dla 1200m3 to okolo 200zl, dla 1400m3 to okolo 170zl, dla 1600m3 to okolo 140zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy latem mały dom parterowy około 90 m2. Budynek z lat 80 po gruntownym remoncie. Ocieplony, wymienione okna. Ogrzewany "Gazowym kotłem wiszącym JUNKERS EUROLINE ZW 23 AE. Ustawiona temperatura na kotle w okolicach 60 st. Regulator temperatury w pokoju na 19 st. w godzinach 8-10 i 15-23. W pozostałych godzinach na 17 st. I teraz najgorsze: zużycie gazu przez ostatnie dwa miesiące średnio 13 m3 na 24h. Ale ostatnie dni przy temperaturze -12 na zewnątrz to już około 20 m3 na dobę.

 

Jaka może być przyczyna tak dużego zużycia gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 80 m2, ściany pustak żużlobetonowy 24 cm + 5 cm styropianu, dwie kondygnacje, stropodach nieocieplony, okna U=1,3.

 

- przy temp. 20.0 st.C, -10 na zewnątrz: 10 m3 na dobę

- przy temp. 18.5 st.C, -15 na zewnątrz: 9 m3 na dobę

 

Od 1.01 do 26.01 przy średniej miesięcznej temp. w domu 18.5 mam zużycie 167 m3, czyli średnio 6,45 m3 na dobę

Edytowane przez fgrzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 174 m powierzchni użytkowej minus 24 m garaż. Ogrzewanej powierzchni 150 m.

Ściany max 24 cm plus 15 cm styropian grafitowy, dwie kondygnacje, lany strop a na nim 20 cm styropianu w trzech warstwach. Na skosach 10 cm styropianu plus 10 cm welny . Okna 3 szybowe, wentylacja grawitacyjna.

Kocioł Junkers Smart 14 kw . CO okolo 40 % to podlogowka a reszta przewymiarowane kaloryfery. CWU zasobnik Galmet 200 l grzany do 43 stopni

Rok rozliczeniowy 2012 /2013 CO + CWU – 1003 m3

Bieżący sezon /rok rozliczeniowy/ od 1.11.2013 do 26.01.2014 – 347 m3

Temperatury w dzien 21.5 noc 20.5 , na pietrze jest o 0.5 stopnia mniej

Edytowane przez pio__1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malka

@ludwik

@esiak

 

Możecie podać dane projektów domów które macie ? Wasze zużycie gazu jest dla mnie niesamowicie niskie.

 

Zajrzyj do mojego dziennika...

 

do mojego nie zaglądaj ;)

Nie budowałam tego domu i nawet najstarsi górale nie wiedzą, kto go projektował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 174 m powierzchni użytkowej minus 24 m garaż. Ogrzewanej powierzchni 150 m.

Ściany max 24 cm plus 15 cm styropian grafitowy, dwie kondygnacje, lany strop a na nim 20 cm styropianu w trzech warstwach. Na skosach 10 cm styropianu plus 10 cm welny . Okna 3 szybowe, wentylacja grawitacyjna.

Kocioł Junkers Smart 14 kw . CO okolo 40 % to podlogowka a reszta przewymiarowane kaloryfery. CWU zasobnik Galmet 200 l grzany do 43 stopni

Rok rozliczeniowy 2012 /2013 CO + CWU – 1003 m3

Bieżący sezon /rok rozliczeniowy/ od 1.11.2013 do 26.01.2014 – 347 m3

Temperatury w dzien 21.5 noc 20.5 , na pietrze jest o 0.5 stopnia mniej

Zużycie jak w domu energooszczędnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy latem mały dom parterowy około 90 m2. Budynek z lat 80 po gruntownym remoncie. Ocieplony, wymienione okna. Ogrzewany "Gazowym kotłem wiszącym JUNKERS EUROLINE ZW 23 AE. Ustawiona temperatura na kotle w okolicach 60 st. Regulator temperatury w pokoju na 19 st. w godzinach 8-10 i 15-23. W pozostałych godzinach na 17 st. I teraz najgorsze: zużycie gazu przez ostatnie dwa miesiące średnio 13 m3 na 24h. Ale ostatnie dni przy temperaturze -12 na zewnątrz to już około 20 m3 na dobę.

 

Jaka może być przyczyna tak dużego zużycia gazu?

Może trzeba by zrobić serwis kotła? (przede wszystkim czyszczenie wymiennika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie jak w domu energooszczędnym.

 

Jestem bardzo zadowolony ze spalania lecz zeby nie bylo tak różowo to w okresie który podalem zimy prawie nie bylo. Ostatnie kilka dni gdzie temperatury dzien -10 a noc -15 srednie spalananie 5.5 m3 za dobe a wczesniej okolo 3.5 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony ze spalania lecz zeby nie bylo tak różowo to w okresie który podalem zimy prawie nie bylo. Ostatnie kilka dni gdzie temperatury dzien -10 a noc -15 srednie spalananie 5.5 m3 za dobe a wczesniej okolo 3.5 m3

 

Celowo napisałem jak w energooszczędnym , takiego nie masz po tym co napisałeś .Ale nie twierdze że tak nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...