Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobaczcie najpierw jak zachowuje się śnieg na oknach dachowych, to będziecie mieli odpowiedź ile ciepła przez nie ucieka. Okazuje się, że u mnie gdy nie ma słońca, to śnieg na nich sobie spokojnie leży nawet przy minimalnym mrozie. Okna dachowe nie są takie najgorsze.

Rolety zimą czasami nie idzie ruszyć, potrafi przymarznąć, za to latem zaciemniają pokój. Osobiście mam markizy (taka siatka metalowa która przepuszcza światło a zatrzymuje ciepło) i sprawują się zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie najpierw jak zachowuje się śnieg na oknach dachowych, to będziecie mieli odpowiedź ile ciepła przez nie ucieka. Okazuje się, że u mnie gdy nie ma słońca, to śnieg na nich sobie spokojnie leży nawet przy minimalnym mrozie. Okna dachowe nie są takie najgorsze.

Rolety zimą czasami nie idzie ruszyć, potrafi przymarznąć, za to latem zaciemniają pokój. Osobiście mam markizy (taka siatka metalowa która przepuszcza światło a zatrzymuje ciepło) i sprawują się zaskakująco dobrze.

 

a jakaś folia klejona na okna - są takie selektywne podobno puszczają światło, a ciepła już nie

http://www.przyciemnianieszyb.pl/index.php?section=folia_wewnetrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówisz o tym:

http://www.dachy24.eu/product/image/1577/MarkizaAMZzdj.jpg ?

 

A ściągasz je na zimę ?

 

Dokładnie o tym mówię. Na zimę nie ściągam a latem wytrzymują nawet największe wiatry i burze. Czasami tylko wkurza jak o okno obijają, ale syn (u niego są) się nie skarży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś folia klejona na okna - są takie selektywne podobno puszczają światło, a ciepła już nie

http://www.przyciemnianieszyb.pl/index.php?section=folia_wewnetrzna

 

Ale ja zimą chcę żeby mi słoneczko dogrzało ten pokój. Trochę darmowego ciepła (tej zimy było go bardzo dużo ) nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, pomysłowy Dobromir dociąłem sobie ze styroduru o grubości 2 cm (pozostałość po budowie) kształtkę którą zakładam na noc lekko na wcisk w okno dachowe od środka (pomiędzy ramy boczne) i żadne ciepło mi się o to okno nie ochładza. Rano zdejmuję co by światło wpuścić do sypialni. Super funkcjonuje. Koszt - 0 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, pomysłowy Dobromir dociąłem sobie ze styroduru o grubości 2 cm (pozostałość po budowie) kształtkę którą zakładam na noc lekko na wcisk w okno dachowe od środka (pomiędzy ramy boczne) i żadne ciepło mi się o to okno nie ochładza. Rano zdejmuję co by światło wpuścić do sypialni. Super funkcjonuje. Koszt - 0 zł.

 

To samo zrób ze ściennymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Zatem z powyzszego dialogu wynika że :

- słonie atakują od północy

- u niektórych też od południa

- markizy taka siatka sprawuje się zaskakująco dobrze

- jakaś folia klejona na okna - takie selektywne podobno puszczają światło, a ciepła już nie

- (pozostałość po budowie) kształtkę którą zakładam na noc lekko na wcisk w okno dachowe od środka (pomiędzy ramy boczne) i żadne ciepło mi się o to okno nie ochładza. Rano zdejmuję co by światło wpuścić do sypialni. Super funkcjonuje. Koszt - 0 zł.

 

do wyboru do koloru.

 

Czołem Liwko - jakis rok minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem zgoda.

Natomiast zimą to już różnie. Przed niską temperaturą nie chronią w żaden sposob, a montaż rolety w dobrze ocieplonej ścianie przewaznie narusza izolację nadproza i mamy spora powierzchnie wychładzającą wnętrze, czy w przypadku rolet nadstawnych pogarszajacoa szczelnośc okna.

Piszę tu o roletach w otworach okiennych w ścianie, z dachowymi mie mam doswiadczeń.

 

Bzdury piszesz.

Rolety montuje się na zewnątrz, bo są przecież zewnętrzne i to w warstwie ocieplenia.

Zasunięta roleta robi za pseudo dodatkową szybę i skutecznie chroni przed wiatrem.

W tej chwili mam już rolety na wszystkich oknach, na początku miałem tylko na kilku.

Jak myślisz, dlaczego po czasie założyłem na wszystkie okna? Żeby mieć zimniej w domu i mieć mostki termiczne? Czy żeby mieć cieplej w domu i nie mieć tych mostków?

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz.

Rolety montuje się na zewnątrz, bo są przecież zewnętrzne i to w warstwie ocieplenia.

Zasunięta roleta robi za pseudo dodatkową szybę i skutecznie chroni przed wiatrem.

 

Idiotyzm.... Pseudo szyba :)

Jesli skrzynka rolety znajduje sie w warstwie ocieplenia, to ją w tym miejscu zastępuje.

Jakie U ma ta skrzynka, a jakie styropian, ktory trzeba bylo wyciać ?

Co jest pod tą skrzynką ? Może betonik nadproża ?

 

Przed wiatrem to maja chronic okna o odpowiedniej klasie szczelnosci (jest kilka klas) i dobry montaż.

Jeżeli szczelność twoich okien musi poprawiać roleta, to ktoś ci wcisnął szajs....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzm.... Pseudo szyba :)

Jesli skrzynka rolety znajduje sie w warstwie ocieplenia, to ją w tym miejscu zastępuje.

Jakie U ma ta skrzynka, a jakie styropian, ktory trzeba bylo wyciać ?

Co jest pod tą skrzynką ? Może betonik nadproża ?

 

Przed wiatrem to maja chronic okna o odpowiedniej klasie szczelnosci (jest kilka klas) i dobry montaż.

Jeżeli szczelność twoich okien musi poprawiać roleta, to ktoś ci wcisnął szajs....

 

Klikając na moją stopkę możesz zobaczyć jakie mam okna i rolety.

Widać, że nigdy nie miałeś styczności z roletami, ani nie masz pojęcia jak wygląda montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...