Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, troszkę wcześniej wypowiadałem się już w tym wątku (poruszyłem temat okien dachowych i rolet zewnętrznych).

 

Dzisiaj podliczyłem zużycie gazu od czasu zamieszkania w domu: wrzesień ok. 140m3, październik ok. 160 m3, listopad ok. 230 m3, grudzień ok. 290 m3, styczeń ok. 300 m3.

 

Podłogówka ok. 50 m2, grzejniki ok. 180 m2 (plus garaż i kotłownia gdzie grzejniki włączyłem tylko kilka razy). Kominka jeszcze nie mamy.

 

Wiem, że zużycie gazu jest spore, ale jest to pierwszy sezon a dom nie był w zamierzeniu specjalnie energooszczędny.

 

W ostatnich kilku dniach kiedy ucichł ten mroźny wiatr, w domu jest bardzo ciepło i w ciągu dnia piec praktycznie nie grzeje, co zapewne przełoży się na mniejsze zużycie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. mam dom 130m2 , ocieplone ściany dach. Piec Viessman Vitodens 100 + zasobnik 150 l. Wszedzie ogrzewanie podłogowe. 16 Stycznia 2014 uruchomiliśmy ogrzewanie do dziś zużycie gazu 276 m3 gazu . piec chodzi nonstop na temp zasilania 33 stopnie bez regulacji. w środku trwają prace wiec pomieszczenia są wietrzone. Nie podgrzewam narazie c.w.u.. Czy to normalne zużycie ? Czy 276 m3 na 18 dni? wychodzi ok 15m3 na dobę. Trochę mnie to przeraża. Prozę o pomoc.

W pierwszej kolejności podnosiłeś temperaturę wewnątrz teraz wietrzysz .Obniż temperaturę zasilania bo i pewnie "majstrom" zaciepło to tym bardziej będą wietrzyć.W tym momencie to wróżenie z fusów nie da się określić czy to za dużo poszło, osobiście potraktował bym to jako koszt budowy zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marzenaew:

 

Gratuluję samopoczucia. Tylko 10% x 12 miesięcy przemnożyć trzeba.

W moim przypadku to nie ma tragedii, bo właśnie przeszedłem na taryfę W-2, ale przy zużyciu 2000m i więcej, to już można odczuć. Bo różnica w skali roku wynosi ok. 400 zł. lub więcej .

To sporo sojowego latte w Starbusiu.

Edytowane przez jarekpierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowałem z gazu - i zamiast przyłącza 40metrów, komina i kotła postawiłem buforek z grzałkami na prąd za 2kPln.

Do dzisiaj w parterówce 110m Co+CWU wyszlo mi 937zł. Abonament i tak każdy kto ma prąd płaci.

kWh nocna kosztuje mnie w całosci 0,22zł brutto czyli taniej niz gaz!!!!! - to taka przestroga dla chcących gazu!!!!

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowałem z gazu - i zamiast przyłącza 40metrów, komina i kotła postawiłem buforek z grzałkami na prąd za 2kPln.

Do dzisiaj w parterówce 110m Co+CWU wyszlo mi 937zł. Abonament i tak każdy kto ma prąd płaci.

kWh nocna kosztuje mnie w całosci 0,22zł brutto czyli taniej niz gaz!!!!! - to taka przestroga dla chcących gazu!!!!

pozdrawiam,

 

Oczywiście uwzględniasz też droższy prąd "dzienny"? I co to znaczy "do dzisiaj" - od początku sezonu (kiedy?), roku czy miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...