Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlatego ja zrezygnowałem z gazu - i zamiast przyłącza 40metrów, komina i kotła postawiłem buforek z grzałkami na prąd za 2kPln.

Do dzisiaj w parterówce 110m Co+CWU wyszlo mi 937zł. Abonament i tak każdy kto ma prąd płaci.

kWh nocna kosztuje mnie w całosci 0,22zł brutto czyli taniej niz gaz!!!!! - to taka przestroga dla chcących gazu!!!!

pozdrawiam,

Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam co taki wafel chce osiągnoć swoim wpisem lub ewentualnie jaki ma w tym interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma to, jak pisać na temat ;)

Ale w odpowiedzi. Nie każdemu taryfa dzień/noc się opłaca. Mi np. nie, mam całodobową więc jednak gaz wychodzi mi lepiej ;) szczególnie, że np. nocą piec przez większość godzin nie pracuje...

 

Miło, gdy dni są takie jak dziś i ostatnio... zużycie ok. 5-6m CO+CWU+kuchenka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to, jak pisać na temat ;)

Ale w odpowiedzi. Nie każdemu taryfa dzień/noc się opłaca. Mi np. nie, mam całodobową więc jednak gaz wychodzi mi lepiej ;) szczególnie, że np. nocą piec przez większość godzin nie pracuje...

 

Miło, gdy dni są takie jak dziś i ostatnio... zużycie ok. 5-6m CO+CWU+kuchenka :)

 

A w jakich godzinach grzejesz i do jakich temperatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowałem z gazu - i zamiast przyłącza 40metrów, komina i kotła postawiłem buforek z grzałkami na prąd za 2kPln.

Do dzisiaj w parterówce 110m Co+CWU wyszlo mi 937zł. Abonament i tak każdy kto ma prąd płaci.

kWh nocna kosztuje mnie w całosci 0,22zł brutto czyli taniej niz gaz!!!!! - to taka przestroga dla chcących gazu!!!!

pozdrawiam,

 

Oczywiście uwzględniasz też droższy prąd "dzienny"? I co to znaczy "do dzisiaj" - od początku sezonu (kiedy?), roku czy miesiąca?

 

Dzienny niestety podrożał na 0,82zł od 1stycznia ale zużywam go niewiele a i tak dla mnie najważniejsza jest taryfa nocna

po za tym mam taryfę G12W więc w weekendy można szaleć!!! ;-)

 

Od 1.10. do dzisiaj 4310kWh czyli 948zł brutto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekt : Gucio II (Porotherm 30 + 12 /15 styro szary) strych częsciowo nie ocieplony.

Źródło ciepła : Viessman vito.100 , cyrkulacja , podłogówka ok 60m2

Alternatywnie : kominek z płaszczem wodnym używany systematycznie wieczorami 18-22

Latem : kolektory płaskie - gaz nie chodzi.- zasobnik Siss 350/100

Drewno rocznie : 10 m3 (leśniczy - las -piła - siekiera - w tej kolejności ciupanego wyjdzie min 13 m3

Gaz rocznie : 650 m3

Temperatura w domu: dzien 21 / noc 19.5

To obliczenia od 11.11. 2012 do 11.11.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadziejS, jakie temp w ciagu doby utrzymujesz? I ile osob korzysta z CWU?

 

2 osoby. Temp. 20-21. Mam ustawione grzanie do 21st od 5:30 do 7 i od 15:30 do 22. W pozostałym czasie ustawiłem 20 st. Dzięki temu nie przegrzewa mi powyżej zadanej temperatury Dawniej miałem non stop ustawione 21, ale przypadku dużych spadków temperatury na zewnątrz, w domu potrafiło dojść do 22,5. Wydaje mi się, że teraz dużo lepiej się to dopasowuje. Dodatkowo, uczucie komfortu jest lepsze gdy kocioł pracuje i chciałem tak wycelować, żeby ten czas był wtedy, gdy my go najbardziej pożądamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowałem z gazu - i zamiast przyłącza 40metrów, komina i kotła postawiłem buforek z grzałkami na prąd za 2kPln.

Do dzisiaj w parterówce 110m Co+CWU wyszlo mi 937zł. Abonament i tak każdy kto ma prąd płaci.

kWh nocna kosztuje mnie w całosci 0,22zł brutto czyli taniej niz gaz!!!!! - to taka przestroga dla chcących gazu!!!!

pozdrawiam,

 

A te 22 grosze to tak z opłatami zmiennymi, przesyłowymi itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby. Temp. 20-21. Mam ustawione grzanie do 21st od 5:30 do 7 i od 15:30 do 22. W pozostałym czasie ustawiłem 20 st. Dzięki temu nie przegrzewa mi powyżej zadanej temperatury Dawniej miałem non stop ustawione 21, ale przypadku dużych spadków temperatury na zewnątrz, w domu potrafiło dojść do 22,5. Wydaje mi się, że teraz dużo lepiej się to dopasowuje. Dodatkowo, uczucie komfortu jest lepsze gdy kocioł pracuje i chciałem tak wycelować, żeby ten czas był wtedy, gdy my go najbardziej pożądamy.

 

Wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem, odnosnie przedzialow czasowych grzania.

 

Moja pogodowka tez potrafi przegrzac chate, a komfort cieply nie zawsze wypada wtedy kiedy chcemy. Teraz mam stale 22 stopnie, jak sie nieco ociepli to piec nie grzeje wiele godzin, temp. spada ponizej 21,5 i wtedy zaczyna gonic, ale wtedy to juz czuc po podlodze, ze jest chlodniejsza, jesli ten moment przypadne po wieczornej kapieli to wszyscy niezadowoleni:)

 

Przestawie niezwlocznie, jeszcze troche zimy zostalo, komfort sie poprawi, natomiast oszczednosci moga byc malutkie...

 

Edit, patrzac na Twoje zuzycie nijak nie moge sie dopatrzec zebys specjalnie cierpial energetycznie ze wzgledu na wentylacje grawitacyjna, dom masz prawie 2 razy wiekszy od mojego, po zuzyciu tego nie widac, a ja mam na plycie, z WM, sciany i dach podobnie...

 

Byc moze caly sukces lezy w wykonaniu domu "tymi recami" :)

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł lub to pogodówka ma jakieś swoje zasady grzania, które nigdzie nie są opisane. W oddzielnym wątku mariuszwa pisał o zasadach działania tego kotła w poszczególnych ustawieniach, ale rzeczywiście miewałem tak, że przegrzewał lub niedogrzewał. Przy obecnym ustawieniu jest jakby lepiej. Nie robię tego z oszczędności, ale dla uzyskania komfortu.

 

Jeśli chodzi o Twoje zużycie miloszenko, to chyba 2 razy mniej ode mnie nie jest do osiągnięcia :). Pewnie ze 350m3 (albo więcej) idzie Ci na CWU rocznie. W sumie więc na CO zużywasz b. mało. A jeśli chodzi o budowę "temi ręcami" to na pewno ma to pewien wpływ. Poza tym zwarta bryła, mały kocioł i jest oszczędnie.

 

Jeśli chodzi o WM, to czasem "cierpię" tylko gdy wieje mi z kratek. Rzadko się to zdarza, ale bywa. Nie wiem czy zależy to od ciśnienia,, czy od temp. na zewnątrz - nie ma reguły. Mam też dwie rury 110mm doprowadzające powietrze do domu zakopane na długości ok. 40mb w ziemi. Takie małe GWC :). Bez nich pewnie z kratek wiałoby bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...