Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście, wystarczy kupić las.

 

Nie wiem jak ty liczysz, ale kWh z gazu wychodzi mi około 20gr, a z drewna około 10gr. Tyle że do tych 10gr dolicz drugie tyle za robociznę :p

 

Wielkiej matematyki tu nie ma 1mp buka to 2200kw 110:2200=5gr .Koza ma sprawność 77-80% czyli 1kw kosztuje 6,5 gr z gaz taryfa w2.2 z opłatami stałymi 24gr.Jest prawie 4x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wielkiej matematyki tu nie ma 1mp buka to 2200kw 110:2200=5gr .Koza ma sprawność 77-80% czyli 1kw kosztuje 6,5 gr z gaz taryfa w2.2 z opłatami stałymi 24gr.Jest prawie 4x ?

 

Aha ty liczysz buka po 110zł a ja po 140, pocięty i połupany wychodzi około 8-10gr/kWh (kiedyś z kbab-em liczyliśmy)

I dolicz swoją robociznę do tego. Ja swój czas cenię, nie wiem jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten buk po 110zł i po 140zł chętnie kupię !!

To drewno w tej cenie to pewnie własny transport i do pocięcia .

 

Drewno pocięte i częściowo połupane czasami trzeba jeszcze na pół albo na trzy łupnąć. Z dowozem Lębork i okolice polecam sprawdzony dostawca .Z innego źródła mogę mieć cały transport 24 MP w wałkach za 2700 z dowozem do mnie ale trzeba to ciąć i łupać.Stąd taki wybór.

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno pocięte i częściowo połupane czasami trzeba jeszcze na pół albo na trzy łupnąć. Z dowozem Lębork i okolice polecam sprawdzony dostawca .Z innego źródła mogę mieć cały transport 24 MP w wałkach za 2700 z dowozem do mnie ale trzeba to ciąć i łupać.Stąd taki wybór.

 

Z Lasow Panstwowych sporo drozej. Stad dziwi taka cena. 24 MP to bym mial na 20 lat, bo w tamtym roku spalilem cos z 1.5 metra. Pierszy sezon. Jeszcze mi sie chcialo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem trochę tak prowokacyjnie ten post ,prawda jest taka że ogrzewanie gazem nie włączyło się ani razu .Temat załatwiła koza odpalane po 16-tej.

 

A czym grzejesz CWU ? ile metrów zużywasz na 1mies?

 

A faktycznie, taki pocięty i połupany buk normalnie kosztuje około 200zł! (dawno nie kupowałem)

 

Ja kupowałem brzozę połupaną na dosyć duże kawałki ciężko się tym pali płaciłem z dowozem 160zl za 1mp drewno pół roku sezonowane szczerze powiem nie za bardzo da sie tym palić musi z rok poleżeć .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lasow Panstwowych sporo drozej. Stad dziwi taka cena. 24 MP to bym mial na 20 lat, bo w tamtym roku spalilem cos z 1.5 metra. Pierszy sezon. Jeszcze mi sie chcialo. :)

 

Ja spalam około 2-3 mp dlatego kupiłem od razu 9 mp a teraz tylko dokupuję .Uzupełniając tylko człowiek się tak szybko nie zniechęca do tego dymania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik 100l grzany kotłem 1f.10 m3 całość ile z tego podgrzewam ,nie wiem .Brzoza pół roczna pali się jak głupia ale rozłupać ją to już niezły wyczyn :).

 

10m3 na miesiąc to chyba grzejesz wodę 1godzine do mycia innej możliwości nie ma ,pewnie taka sama zasada jak z kominkiem cały dzień ziąb w domu i palisz po 16:00 2-3 godziny i tyle dziękuję za taki komfort ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10m3 na miesiąc to chyba grzejesz wodę 1godzine do mycia innej możliwości nie ma ,pewnie taka sama zasada jak z kominkiem cały dzień ziąb w domu i palisz po 16:00 2-3 godziny i tyle dziękuję za taki komfort ;-)

 

Ja nic nie grzeję ,robi to kocioł .Jeżeli temperatura spadnie poniżej 21,5°C załącza się ten sam kocioł .Ni nie poradzę że jesień mamy ciepłą to i wieczorne przepalanie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
10m3 na miesiąc to chyba grzejesz wodę 1godzine do mycia innej możliwości nie ma ,pewnie taka sama zasada jak z kominkiem cały dzień ziąb w domu i palisz po 16:00 2-3 godziny i tyle dziękuję za taki komfort ;-)

 

a tam ziąb zaraz...komfortowe 19C :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym wyliczaniem kto ile potrzebuje do mycia i w jakiej temperaturze lubi siedzieć.

Dla mnie 22* to już za dużo, niestety mój sterownik kotła jest jakiś rąbnięty, jak nastawię 21 to grzeje do 23 nieraz, a jaka mam 20 to z kolei bywa po 19... W sumie to podejrzewam czasem, że kocioł w ogóle się nie sugeruje tym sterownikiem :)

koval - ja tylko pro forma - nie wliczaj kosztów stałych do m3 gazu, bo przecież ich nie będzie mniej, czy używasz kozy, czy nie, a porównujesz przecież 'oszczędzone' kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie grzeję ,robi to kocioł .Jeżeli temperatura spadnie poniżej 21,5°C załącza się ten sam kocioł .Ni nie poradzę że jesień mamy ciepłą to i wieczorne przepalanie starcza.

 

Trochę się nie rozumiemy piszesz że 10m3 na 1 miesiąc zjada kocioł , piszesz że kocioł na grzanie CO się nie załącza , piszesz że nie wiesz ile idzie gazu na podgrzanie CWU sorry ale widzę tutaj pełno niespójności chyba pojęcia nie masz o czym piszesz i klepiesz co ci ślina na język przyniesie , tak jak to wcześniej napisałeś prowokujesz i na dodatek piszesz nie prawdę wprowadzając ludzi w błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie rozumiemy piszesz że 10m3 na 1 miesiąc zjada kocioł , piszesz że kocioł na grzanie CO się nie załącza , piszesz że nie wiesz ile idzie gazu na podgrzanie CWU sorry ale widzę tutaj pełno niespójności chyba pojęcia nie masz o czym piszesz i klepiesz co ci ślina na język przyniesie , tak jak to wcześniej napisałeś prowokujesz i na dodatek piszesz nie prawdę wprowadzając ludzi w błąd .

 

10m3 to cała woda zużyta myślałem że o to pytasz .Wcześniej w temacie napisałem o 30m3 gazu za październik .To się zamieszałeś.Moje posty są aby innym pomóc ,mam nadzieje że inni czytają dokładniej .

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne posty to takie które są obiektywne twoje dane które podajesz są wysoce wątpliwe jak drewno po 110zł domyślam się z jakiego źródła ;)

 

To jest właśnie obiektywny post ja nic nie sprzedaje .A jeżeli twierdzisz że jestem paserem to idź na policję bo to podchodzi pod współudział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...