Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To częsty problem, że góra jest chłodniejsza niż dół.

Co ja robiłem:

 

1. Możesz skryzować zawory termostatyczne w pomieszczeniu z czujnikiem, tam kaloryfery będą miały mniejszy przepływ przez to będą pracować z mniejsza mocą a grzejniki na piętrze będa miały więcej czasu na grzanie. Oczywiście w pomieszczeniu z czujnikiem wewn. odkręcasz wkładki termostatyczne z grzejników.

 

To twoje ostatnie cytowane zdanie jest niejasne ale chyba chodzi o to, że kocioł się po prostu wyłącza to i grzejniki nie grzeją.

 

Jeszcze jedno pytanko,

czy lepiej ustawić i sprawdzić pobór gazu na przełomie tygodnia doby czy jeszcze inaczej?

Lepiej włączyć, ustawić temperaturę i zostawić?

Włączyłem piec na sobotę i 5m3 tylko musiał rozgrzać od zera a jeśli będzie się utrzymywało ciepło w rurkach to tylko podgrzeje i "zje" mniej?

Czy to tylko moja teoria :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmij 4 pola i indukcja ma 3500w łącznie a moja gazowa 9700w .Dopiero 3 fazowa może podskoczyć.

 

Kolego nie bierzesz jednego pod uwagę ,na gazie z tych 9700W zostaje ci 60% mocy bo reszta idzie w powietrze haha na indukcji masz koło 100% przekazania energii czego nie można powiedzieć o gazie .

 

Listopad 53m3 gazu i 0,5mp buka .Dół 22°C ,góra 21°C.CO+CWU.

 

Czyli za gaz około 220zł + 100zł za drewno .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bierzesz jednego pod uwagę ,na gazie z tych 9700W zostaje ci 60% mocy bo reszta idzie w powietrze haha na indukcji masz koło 100% przekazania energii czego nie można powiedzieć o gazie .

 

 

 

Czyli za gaz około 220zł + 100zł za drewno .

 

Z tym 60% to policzyłeś ?Bo ja zgaduje że 85%,reszta i tak zostaje w bilansie domu ,bo to "powietrze" w domu.

A za gaz 136 zł +około 60 zł za drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 metry szescienne gazu to raczej nie 220zł.

W zeszłym miesiąu zapłaciłem 178zl za 68m3

 

 

Ten miesiąc to 45m3, ale dom jeszcze niezamieszkany, więc temperatura 17C i bez CWU

 

 

Pisałem na własnym przykładzie taryfa W3.6 zużyte dokładnie 53m3 zapłaciłem 216zł

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 60% to policzyłeś ?Bo ja zgaduje że 85%,reszta i tak zostaje w bilansie domu ,bo to "powietrze" w domu.

A za gaz 136 zł +około 60 zł za drewno.

 

Ty zgadujesz inni już to dawno policzyli no ale cóż lepiej żyć w nieświadomości ,to 136zl to w jakiej taryfie ? drewno wiem skąd masz także spodziewałem się takiej odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zgadujesz inni już to dawno policzyli no ale cóż lepiej żyć w nieświadomości ,to 136zl to w jakiej taryfie ? drewno wiem skąd masz także spodziewałem się takiej odpowiedzi .

 

Te 60 % to nadal prawie 6kw mocy a nie 3,5 jak przy indukcji .A drewno z lasu oczywiście ,ostatnio dokupiłem 4,8mp za 520 zł z kwitem oczywiście .W tym roku jest tańsze o 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na własnym przykładzie taryfa W3.6 zużyte dokładnie 53m3 zapłaciłem 216zł

A gdybyś wyjechał na 2 tygodnie i zużył 5m3/mies gazu, czy wtedy również liczyłbyś komuś koszt jednostkowy wg swojego???

Jeśli chcesz podać "uczciwą" cenę gazu to daj coś z siebie i policz wg zużycia i kosztu za 12mies - jestem tego pewny, że cena m3 gazu będzie niższa niż to wcześniej policzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 60 % to nadal prawie 6kw mocy a nie 3,5 jak przy indukcji .A drewno z lasu oczywiście ,ostatnio dokupiłem 4,8mp za 520 zł z kwitem oczywiście .W tym roku jest tańsze o 10.

 

Kolego nie chce mi się spierać o wyższości indukcji nad kuchenką gazową bo każdy kto miał kiedyś kuchenkę gazową i teraz ma indukcje powie ci jedno ,nigdy więcej kuchenki gazowe !! po pierwsze gdy gotujesz latem 50% energii idzie na dom w tedy masz fajnie ciepło ;-) po drugie ciągle brudne garnki i do tego brudna kuchenka i za jakie grzechy jak indukcja kosztowo wychodzi bardzo porównywalnie do gazu ,plusy chyba są oczywiste zawsze czysto latem niepotrzebnie ogrzewasz dom nie wspomnę już że wszystko o wiele szybciej się gotuje i tyle w tym temacie.

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś wyjechał na 2 tygodnie i zużył 5m3/mies gazu, czy wtedy również liczyłbyś komuś koszt jednostkowy wg swojego???

Jeśli chcesz podać "uczciwą" cenę gazu to daj coś z siebie i policz wg zużycia i kosztu za 12mies - jestem tego pewny, że cena m3 gazu będzie niższa niż to wcześniej policzyłeś.

 

Cena jest za 2 miesiące użytkowania ,nie bardzo rozumiem o co pytasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o co pytasz .

o to, że policzyłeś komuś 220zł za 53m3 gazu

Czyli za gaz około 220zł + 100zł za drewno .

tak ciężko dodać faktury za rok? Chyba, że nie widzisz różnicy w cenie jednostkowej gazu na swoich fakturach letnich i zimowych w tej taryfie.

Na onecie chyba podobną matematykę uprawiają u nich cena kW z gazu ziemnego to 40 gr.

Wg mojej faktury 1662,92zł/710m3 gazu tj 7897kWh wg wsp konw, zatem zapłaciłem 2,34zł/m3 i 0,21zł/kWh.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w rzeczywistosci to wcale nie uzyskałes z 710 m3 gazu 7897 kWh a nie wiecej niz 6800 kWh (liczac 1m3=9.5 kWh) i wtedy 1 kWh z gazu to koszt ok 24,4 gr

 

Kbab przeliczył według współczynnika konwersji podanego przez PGNiG.

U mnie był 11,227, na przyszły rok 10,972 kWh/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...