Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też to testowałem i nie stwierdziłem różnic w spalaniu ,tylko komfort mi się pogorszył przy samej podłogówce .Możliwe że masz źle dobrana KG ( za wysoko ) i przegrzewasz a przy termostacie kocioł się wyłącza .

 

No nie wiem czy krzywa grzewcza źle dobrana bo mam 0,8 (dane w stopce co do kotła i domu). I dogrzewa. Pamiętajmy, że tak czy owak kocioł mam przewymiarowany jak pewnie 90% przypadków. Niżej z krzywą chyba nie da się zejść bo podłogówek mam mało i to na rtl-ach. Reszta to grzejniki. Ale może spróbować...? Nie mylmy też PODŁOGÓWKI z Pogodówką :) Generalnie trzeba dążyć aby układ pozwalał na jak największą kondensację ale jednocześnie dogrzewał. Teraz mam vaillanta zdławionego z 18KW na 10 i krzywą 0,8 zobaczymy jak wyjdzie. Monitoruję zużycie na tych parametrach od 2 dni ale pasuje jeszcze patrzyć z tydzień i to jeszcze przy w miarę jednakowej pogodzie. Oto jakie wyniki do dzisiaj:

 

01.12.14 - 6,18m3 -2C lecz odczuwalne około -7 KOCIOŁ 12kw krzywa 0,8 (gotowanie)

02.12.14 - 4,75m3 -1C lecz odczuwalne około -4 KOCIOŁ 10kw krzywa 0,8 (nie gotowaliśmy w kuchni)

03.12.14 - 5,02m3 0C lecz odczuwalne około -1 KOCIOŁ 10kw krzywa 0,8 (gotowanie)

 

Zużycie zawiera podgrzewanie wody do 43C wieczorem o 19:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli na samym czujniku pogodowym dogrzewa i nie przegrzewa to KG OK tylko nie bardzo rozumiem po co skręcasz moc kotła skoro czujnik pogodowy ( w skrócie oczywiście ) sam dobiera moc kotła i temp zasilania . Nie wiem jak w twoim kotle ale w moim na LCD dokładnie widzę z jaka mocą pracuje kocioł i w 80% jest to minimum czyli 4,2KW i uważam że to 4,2KW to za dużo pasowało by mieć 3,2KW ,moja KG to 0,25.

 

Według różnych źródeł przy 35*C na powrocie kocioł ma sprawność 109% ( tak przynajmniej jest w teorii ) w tamtym roku przy prawie -17*C miałem temp zasilania 36*C , Kocioł też kondensuje przy wyższych temp rzędu około 65*C z tym że sprawność spada do około 90% dlatego kotły kondensacyjne najlepiej sprawdzają się przy instalacjach niskotemperaturowych no ale to chyba każdy wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na samym czujniku pogodowym dogrzewa i nie przegrzewa to KG OK tylko nie bardzo rozumiem po co skręcasz moc kotła skoro czujnik pogodowy ( w skrócie oczywiście ) sam dobiera moc kotła i temp zasilania . Nie wiem jak w twoim kotle ale w moim na LCD dokładnie widzę z jaka mocą pracuje kocioł i w 80% jest to minimum czyli 4,2KW i uważam że to 4,2KW to za dużo pasowało by mieć 3,2KW ,moja KG to 0,25.

 

Według różnych źródeł przy 35*C na powrocie kocioł ma sprawność 109% ( tak przynajmniej jest w teorii ) w tamtym roku przy prawie -17*C miałem temp zasilania 36*C , Kocioł też kondensuje przy wyższych temp rzędu około 65*C z tym że sprawność spada do około 90% dlatego kotły kondensacyjne najlepiej sprawdzają się przy instalacjach niskotemperaturowych no ale to chyba każdy wie .

 

Aż się ciska na usta że głupoty piszesz ,kondensacja następuje do 56° na powrocie.Kocioł kondensacyjny nawet przy zasilaniu 70°C ma sprawność 97 %(piszę cały czas o wartości opałowej gazu).Nawet jak się zrobi instalację wysokotemperaturową to i tak będżie sprawność całoroczna ze 103% .Wynika to z tego że wysokie zasilanie jest potrzebne kilka dni w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się ciska na usta że głupoty piszesz ,kondensacja następuje do 56° na powrocie.Kocioł kondensacyjny nawet przy zasilaniu 70°C ma sprawność 97 %(piszę cały czas o wartości opałowej gazu).Nawet jak się zrobi instalację wysokotemperaturową to i tak będżie sprawność całoroczna ze 103% .Wynika to z tego że wysokie zasilanie jest potrzebne kilka dni w sezonie.

 

 

Tak granicą kondensacji jest 56/7 C na powrocie oczywiście. Prawdą jest także, że im powrót chłodniejszy tak jak podawał Uris to zachodzi ona intensywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na samym czujniku pogodowym dogrzewa i nie przegrzewa to KG OK tylko nie bardzo rozumiem po co skręcasz moc kotła skoro czujnik pogodowy ( w skrócie oczywiście ) sam dobiera moc kotła i temp zasilania . Nie wiem jak w twoim kotle ale w moim na LCD dokładnie widzę z jaka mocą pracuje kocioł i w 80% jest to minimum czyli 4,2KW i uważam że to 4,2KW to za dużo pasowało by mieć 3,2KW ,moja KG to 0,25.

 

Według różnych źródeł przy 35*C na powrocie kocioł ma sprawność 109% ( tak przynajmniej jest w teorii ) w tamtym roku przy prawie -17*C miałem temp zasilania 36*C , Kocioł też kondensuje przy wyższych temp rzędu około 65*C z tym że sprawność spada do około 90% dlatego kotły kondensacyjne najlepiej sprawdzają się przy instalacjach niskotemperaturowych no ale to chyba każdy wie .

 

Masz Vaillanta nowszej generacji. Ja mam tą poprzednią edycję ecoTec'ów. Ten, którego ty posiadasz ma lepszą modulację niż mój, która u mnie wynosi 30-100%. Moc kotła skręcam aby przy starcie nie ruszał całym gazem i nie dochodził do zadanej temperatury w obiegu ponieważ chcę ograniczyć jego taktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się ciska na usta że głupoty piszesz ,kondensacja następuje do 56° na powrocie.Kocioł kondensacyjny nawet przy zasilaniu 70°C ma sprawność 97 %(piszę cały czas o wartości opałowej gazu).Nawet jak się zrobi instalację wysokotemperaturową to i tak będżie sprawność całoroczna ze 103% .Wynika to z tego że wysokie zasilanie jest potrzebne kilka dni w sezonie.

 

Nie ekscytuj się tak ,65*C to temp zasilania ,to miałem na myśli .

 

 

Masz Vaillanta nowszej generacji. Ja mam tą poprzednią edycję ecoTec'ów. Ten, którego ty posiadasz ma lepszą modulację niż mój, która u mnie wynosi 30-100%. Moc kotła skręcam aby przy starcie nie ruszał całym gazem i nie dochodził do zadanej temperatury w obiegu ponieważ chcę ograniczyć jego taktowanie.

 

Mój moduluje 20-100% i jak kocioł załącza się na grzanie to przez 1 sekundę widzę że jest na FULL i moc spada na minimum .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal a ja mam takie pytanie

jak zapalasz w kominku to od jakiej temperatury startujesz w pomieszczeniu ?

 

dajmy na to 21- 22 stopnie czy mniej ?

ja wczoraj paliłem 1 raz tej zimy i po połtorej godziny miałem 25 stopni na parterze

mierzone kolo najzimniejszego miejsca /wykusz

 

jak u Ciebie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sednem nie było 65° ,tylko że jakieś głupoty o sprawności wypisujesz .Trochę odpowiedzialności za wypowiedzi ,ludzie to czytają i myśląc że to poważne forum dokonują wyborów często w oparciu o takie wpisy

 

No widzisz dla ciebie to są głupoty a dla mnie to że kupujesz drewno po 100zl za 1mp także zastanów się co piszesz bo jeszcze ktoś uwierzy :bash:

 

Przepraszam pisałeś chyba po 80zł ,100 to by była drożyzna chłopie daj namiary gdzie ty to drewno kupujesz chętnie kupię poproszę na PW

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dla ciebie to są głupoty a dla mnie to że kupujesz drewno po 100zl za 1mp także zastanów się co piszesz bo jeszcze ktoś uwierzy :bash:

 

Przepraszam pisałeś chyba po 80zł ,100 to by była drożyzna chłopie daj namiary gdzie ty to drewno kupujesz chętnie kupię poproszę na PW

 

Dalej to robisz ,pomimo twojej złośliwości pomógł bym ci ale za daleko mieszkasz .Taki urok produktów masowych drogi transport od miejsca składowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal a ja mam takie pytanie

jak zapalasz w kominku to od jakiej temperatury startujesz w pomieszczeniu ?

 

dajmy na to 21- 22 stopnie czy mniej ?

ja wczoraj paliłem 1 raz tej zimy i po połtorej godziny miałem 25 stopni na parterze

mierzone kolo najzimniejszego miejsca /wykusz

 

jak u Ciebie to wygląda

 

Startuje od minimum 21°C bo tak mam ustawione ogrzewanie gazowe .Kozę kupiłem 7kw i stoi na parterze otwartym 65 m2 tuż obok schodów na górę .Utrzymuje płomień dosyć intensywny tak bez wędzenia ,mam wtedy do 23°C +- 0,5°C. 25 to chyba nawet latem nie miałem na dole dałeś czadu ,może wkład masz trochę za duży?

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startuje od minimum 21°C bo tak mam ustawione ogrzewanie gazowe .Kozę kupiłem 7kw i stoi na parterze otwartym 65 m2 tuż obok schodów na górę .Utrzymuje płomień dosyć intensywny tak bez wędzenia ,mam wtedy do 23°C +- 0,5°C. 25 to chyba nawet latem nie miałem na dole dałeś czadu ,może wkład masz trochę za duży?

 

Mam piecyk wolnostajacy o mocy nominalnej 8kW. Palac w nim spokojnie tak na max 6kW mam po 2-3h na parterze w salonie 25-26*C. Musze naprawde mocno rozszczelniac drzw tarasowe, zeby dalo sie wysiedziec. Tylko moje dziewczyny od razu krzycza jak zaczynam majstrowac przy drzwiach. ;)

Na pietro tez sporo ciepla uchodzi, bo blisko schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko faktem jest, ze ja startuje z 23*C a ie z 21.

Mi jest tez latwiej obliczyc moc, bo pale brykietem ktorego wartosc opalowa mozna dosyc dokladnie "zgadnac". Przy drenie to juz trudniejsze. Musisz tez znac w miare dokladnie wage spalonego drewna, co przy brykiecie nie jest problemem, bo waga kostki znormalizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam innego typu problem.

Strasznie mi dzwoni/pyka/stuka wkład jeszcze nie mieszkam wiec nie palę jakos specjalnie i nie wiem jaką ma moc ale wiem ze dokupiłem podwojną szybę i tak chyba troszke przesadziłem wczoraj.

https://www.youtube.com/watch?v=1x0q8Znx6Pk&feature=youtu.be

 

moja powierzchnia na dole to jakies 80 m2 i tez obok mam schody na gorę mimo wszystko przyrost ciepła jest za szybki - nie zdąże sie nacieszyc ogniem.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam innego typu problem.

Strasznie mi dzwoni/pyka/stuka wkład jeszcze nie mieszkam wiec nie palę jakos specjalnie i nie wiem jaką ma moc ale wiem ze dokupiłem podwojną szybę i tak chyba troszke przesadziłem wczoraj.

https://www.youtube.com/watch?v=1x0q8Znx6Pk&feature=youtu.be

 

moja powierzchnia na dole to jakies 80 m2 i tez obok mam schody na gorę mimo wszystko przyrost ciepła jest za szybki - nie zdąże sie nacieszyc ogniem.

 

Takie ogniska tośmy palili jak byłem w harcerstwie ,ale to się 20 osób ogrzewało :) najlepiej wrzucać po dwie szczapki bo jak przesadzisz to właśnie wkład śpiewa .Twój wsad to bym miał na cały dzień ,u mnie wchodzą takie krótkie 35cm szczapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawaliles tam drewna jak wariat. :)

byc moze nie neguję

wkład/szyba ma metr szerokosci wiec cos tam trzeba włożyc aby zaswieciło ze 3 polana wrzuciłem ale nie wazyłem.

a tu te trzaski

https://www.youtube.com/watch?v=LXUMpuhU5Uo&feature=youtu.be

jak uniosę szybę to przestaje

zauwazyłem ze jak palę ostro to nie trzaska jak przymykam szyber wihajster to zaczyna cykac albo na odwrót ?

telefon tez ma czuły głosnik aale ogolnie dzwieku mi nie zabraknie zimą jak zamieszkam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład masz bardzo ładny stalowo-szamotowy jak się nagrzewa i studzi np.po otwarciu to strzyka ,zobacz co w instrukcji napisał producent u mnie w jotul f3 jest 2 lub 3 kilo drewna i dokładnie na żar.

Ale napierdala zdrowo może masz zabudowę na profilach stalowych do karton gips bo to taki dźwięk jak one wydają.

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...