Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podliczone ostatnie 2 tygodnie: co i cwu : 3,5 m3/dobę, z tego na cwu idzie nam ok. 1,1 ( 2 osoby) .

W kominku palone 2 x w tygodniu , żeby podnieść temperaturę z 20 do 22 stopni - - starcza na 2-3 dni.

Za cały rok : 804 m3.

Wschodnie Mazowsze, rejon raczej z tych chłodniejszych, ale zaciszna okolica. W nocy prawie codziennie lekko mroziło, ale w dzień ok. zera.

Za prąd płacimy zdecydowanie więcej niż za gaz, ale nie widzę rozsądnych możliwości zmniejszenia zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwsze 2 doby pracy kotła w trybie wygrzewania wylewek. Dom był zimny jak lodownia. Pierwsze 13 godzin pracy kotła = 13 m3 gazu ! 46 godzin pracy kotła = 39 m3 gazu. Kocioł pracuje non stop. Obecnie woda na zasilaniu ma 31 C, posadzka na górze ma 24 C, na dole ciągle chłodna - 14 C. Licznik gazu kręci się jak oszalały !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podsumowanie pierwszych 4 tygodni czyli 28 dni grzania. 416m3 czyli ok 15m3 na dobę. Temperatura 17stC. Wilgotność 73%.

 

Zaraz, zaraz ... spaliłeś 416 m3 przeliczając przy średnim wsp konwersji ok 11 wyszło 4500 kWh w cenie ok 0,11 zł /kWh = 500 zł :jawdrop: to jakaś niedorzeczność - jakie ja paliwo wybrałem :sick: trza było piec na ekogroszek kupić :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ... spaliłeś 416 m3 przeliczając przy średnim wsp konwersji ok 11 wyszło 4500 kWh w cenie ok 0,11 zł /kWh = 500 zł :jawdrop: to jakaś niedorzeczność - jakie ja paliwo wybrałem :sick: trza było piec na ekogroszek kupić :mad:

 

Zapomnij o wsp konwersji 11, to wartosc tylko teoretyczna, realnie jak uzyskasz 9,5 kWh/m3 powinienes byc zadowolony. Z 416 m3 mozemy liczyc na max 3950 kWh.

Skąd wziałes 0,11 zł/kWh. Mieszasz z tymi przelicznikami i cenami okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o wsp konwersji 11, to wartosc tylko teoretyczna, realnie jak uzyskasz 9,5 kWh/m3 powinienes byc zadowolony. Z 416 m3 mozemy liczyc na max 3950 kWh.

Skąd wziałes 0,11 zł/kWh. Mieszasz z tymi przelicznikami i cenami okrutnie.

 

???

Aby napewno mieszam? Raczej wyjaśnij o czym piszesz, bo póki co na fakturze za gaz mam jak byk:

 

zużycie 5 m3

wsp konwersji 10,972

zużycie paliwa gazowego w kWh 5 x 11 = 55 kWh

taryfa W-1,1 = 0,11616 zł

koszt gazu 55 x 0,11616 = 6,39 zł + opłaty stałe itp...

 

Interesuje mnie to za co płacę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję jak na powstających osiedlach tłumnie pojawiają się skrzynki gazowe, ku początkowej uciesze inwestorów. Późniejsze składowe końcowej ceny gazu prostują usta i z upływem czasu z kominów tych domków zaczynają wydzielać się obłoki dymu powstałe z innych paliw ekologiczniejszych dla kieszeni inwestora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję jak na powstających osiedlach tłumnie pojawiają się skrzynki gazowe, ku początkowej uciesze inwestorów. Późniejsze składowe końcowej ceny gazu prostują usta i z upływem czasu z kominów tych domków zaczynają wydzielać się obłoki dymu powstałe z innych paliw ekologiczniejszych dla kieszeni inwestora.

 

Wszystko zależy od tego, J A K I E domy zbudowali. Jeśli durszlaki z izolacją ledwie wypełniającą normę, to trudno się dziwić dymom z kominów. Przechodzenie z gazu na ekogroszek, w parę miesięcy po zamieszkaniu, to dowód na beztroskę inwestorów. Porządnie zaizolowana chałupa+WM z reku powoduje że kotły na paliwo stałe jest nieporozumieniem.

Mój dom 147m2 użytkowej przez ostatni rok spalił gazu na CO za mniej niż 1,5k zł. To 2t ekogroszku. Czy jest sens być palaczem we własnym domu?

Zostawię to beztroskim mieszkańcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej ulicy stoi już około 100 domów i wiesz ile ma wentylację mechaniczną? Tylko mój. Energią elektryczną ogrzewa się jeszcze jeden dom (notabene z wentylacją grawitacyjną) ale komin aż czarny od sadzy. problemem jest to, że się najpierw buduje a potem myśli czym ogrzewać. Swojego czasu przyjeżdżał do mnie facet, który kupił identyczny projekt i chciał zasięgnąć wiedzy jak zrobić i co. Nie posłuchał mnie, skończyło sie na wentylacji grawitacyjnej i kotle na ekogroszek, przez co trzeba było powiększyć kotłownię i zrezygnować z toalety. ale co tam przecież też jest ładnie.

''Mama da te ziemie, przecież My w domu''

''Co to za dom, nawet pieca nima''

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, inwestor indywidualny dostawi sobie piec na ekogroszek i zlikwiduje łazienkę. Ale co mają zrobić nabywcy szeregówek od dewelopera. Nie mieli żadnej wiedzy budowlanej, kupili to co deweloper tanim kosztem wybudował. Nie mają miejsca na kocioł na paliwo stałe, zostaje im płacenie za gaz, albo codzienne dogrzewanie w kominku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Aby napewno mieszam? Raczej wyjaśnij o czym piszesz, bo póki co na fakturze za gaz mam jak byk:

 

zużycie 5 m3

wsp konwersji 10,972

zużycie paliwa gazowego w kWh 5 x 11 = 55 kWh

taryfa W-1,1 = 0,11616 zł

koszt gazu 55 x 0,11616 = 6,39 zł + opłaty stałe itp...

 

Interesuje mnie to za co płacę ...

 

Rozumiem, że gaz do licznika masz dostarczany za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Aby napewno mieszam? Raczej wyjaśnij o czym piszesz, bo póki co na fakturze za gaz mam jak byk:

 

zużycie 5 m3

wsp konwersji 10,972

zużycie paliwa gazowego w kWh 5 x 11 = 55 kWh

taryfa W-1,1 = 0,11616 zł

koszt gazu 55 x 0,11616 = 6,39 zł + opłaty stałe itp...

 

Interesuje mnie to za co płacę ...

 

Wez sobie kwote brutto z faktury i podziel przez m3 zuzytego gazu.

 

Wtedy na koncu jak chcesz to przemnoz sobie to przez 9.5 albo 11, zalezy czy chcesz wynik realny czy ten oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek daj już spokój z tym zrzędzeniem lnie na temat lub załóż temat gdzie będziesz cierpieć "o jak ciężko jest ogrzewać dom-za darmo nie będzie"

 

Nie rozumiesz tekstu pisanego, mój post był formą ironii, sarkazmu, drwiny dotyczącej deweloperów i ich klientów nabywając odeń szeregówki. Deweloper buduje bardzo tanio, ocieplenie domu spełnia minimum norm, montuje kocioł gazowy. Nieświadomy klient kupuje szeregówkę, koszty ogrzewania są spore więc zaczyna dogrzewać się kominkiem. Tak - już widzę sterty drew na ich mini ogródkach. A jeszcze nie było poważnej zimy...

 

Ja osobiście mam ogrzewanie gazowe,co było w pełni przemyślanym i świadomym wyborem opartym o analizę za i przeciw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja rowniez jak piotrek0m... świadomy wybor oparty o analizę za i przeciw.... a na poczatku miala byc pompa ciepla

 

Aktualnie sezona grzewczy prawdopodobnie zakoncze pod koniec kwietnia z wynikiem jakies 1800zł

 

tem w domu 22C dól gora jakies 21,5 przez cała dobe

Palone 3-4 razy w kominku.

 

miloszenko... Wziałem sobie kwote brutto z faktury i podziel przez m3 zuzytego gazu i u mnie wychodzi 2,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Aby napewno mieszam? Raczej wyjaśnij o czym piszesz, bo póki co na fakturze za gaz mam jak byk:

 

zużycie 5 m3

wsp konwersji 10,972

zużycie paliwa gazowego w kWh 5 x 11 = 55 kWh

taryfa W-1,1 = 0,11616 zł

koszt gazu 55 x 0,11616 = 6,39 zł + opłaty stałe itp...

 

Interesuje mnie to za co płacę ...

 

Placisz za m3, masz zamontowany licznik gazu a nie ciepłomierz, przeliczniki mozna sobie ustalac jakie sie chce, nie uzyskasz realnie wiecej jak 9,5 kWh/m3. Jezeli jednak uwazasz ze twoj dom zuzył w rzeczywistosci tyle kWh ile wynika ze wsp konwersji to twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...