Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To u mnie nie jest tak wesoło, z 400m3 za cały sezon bym się cieszył:). Poszło mi 490m3, dom ogrzewany od 13 stycznia b.r.. Gdy zaczynałem grzać w domu było około 4C. Ogrzewane 260m2. Wydaje mi się że dość dużo gazu zużył kociołek.

 

Dokładnie dzisiaj na liczniku wybiło mi 400 m3, przy czym ja jestem na etapie wygrzewania budynku i suszenia jastrychu. Za mną etap 7 dniowego utrzymywania temperatury 46 C wody w rurkach grzejnych. Licznik kręcił się jak oszalały. Jeszcze mam w programie suszenia krótki etap podniesienia temperatury do 46 C na 1 dobę i to będzie koniec wygrzewania. Ciekawe czy 500 m3 stuknie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tzn 400m3 poszło Ci w jakim okresie? Jaka była temperatura w domu i od kiedy grzejesz? I ile powierzchni? 46C zapuściłeś w podłogę? Tzn czy faktycznie temperaturę taką miała podłoga czy po prostu kocioł był tak ustawiony a trzymał mniej? U mnie kocioł nie miałby wystarczającej mocy aby rozgrzać podłogę do takiej temperatury. Sprawdzięłś ile miałęs na powrocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Kupiłem dom 302 m2. Ogrzewanie było węglowe (orzech drobny) oraz alternatywnie gazowe. No właśnie, kilka dni temu stary piec CO padł - naprawa niemożliwa - przełączyłem na gaz w piatek ok 12-tej po kilkudniowym wychłodzeniu. Stan licznika na starcie 14660 dziś niedziela 21:30 patrzę a tam 14720. Powiedzcie, to duże zużycie? Mnie się zdaje że tak - piec to jakiś Junkers wiszący - nie udało mi się znaleźć tabliczki znamionowej czy innej informacji o modelu. Nawet nie wiem, jak ustawić, żeby nie palił dużo. Co robić?

 

Jaki Kocioł kupić w miejsce straego? Inwestować w pellet? Pytam, ponieważ jestem w trakcie znacznych remontów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zużyłeś 60m3 w 2,5 dnia co daje 24m3 wiec jest to raczej duze zużycie biorąc pod uwagę temperatury dodatnie na zewnątrz (włącznie z +15C). Przynajmniej w Warszawie ostatnio jest na tyle słonecznie ze praktycznie bez palenia mam w domu około 17C

 

Co robić? Raczej ocieplić dom. Ustawienia pieca nie mają wielkiego znaczenia - chyba że przegrzewasz dom

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn 400m3 poszło Ci w jakim okresie? Jaka była temperatura w domu i od kiedy grzejesz? I ile powierzchni? 46C zapuściłeś w podłogę? Tzn czy faktycznie temperaturę taką miała podłoga czy po prostu kocioł był tak ustawiony a trzymał mniej? U mnie kocioł nie miałby wystarczającej mocy aby rozgrzać podłogę do takiej temperatury. Sprawdzięłś ile miałęs na powrocie?

 

To był program wygrzewania jastrychu i jeszcze się nie zakończył. 400 m3 poszło w okresie 30 dni. Powierzchnia pod podłogówką ok 160 m2. Na zewnątrz temperatury dodatnie, ale dom nigdy nie był wcześniej ogrzewany, panowała w nim temp 5 C. Kocioł ma czujnik temp na rurze zasilającej, temp wody na zasilaniu wynosiła 46 C przez 7 dni. Temp w kotle wynosiła 53 C w tym czasie. Teraz temp wody w rurkach to 20 C... nie mam jeszcze czujnika temp na powrocie, ale założę go sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Obserwuję jak na powstających osiedlach tłumnie pojawiają się skrzynki gazowe, ku początkowej uciesze inwestorów. Późniejsze składowe końcowej ceny gazu prostują usta i z upływem czasu z kominów tych domków zaczynają wydzielać się obłoki dymu powstałe z innych paliw ekologiczniejszych dla kieszeni inwestora.

 

Zużycie gazu zawsze zależy od wielu czynników. W głównej mierze należy zwrócić uwagę na temperaturę utrzymywaną w pomieszczeniach, utratę ciepła przez ściany, okna, dach, podłogę oraz przez kominy i otwory wentylacyjne. Ważna w tym przypadku jest także sprawność poszczególnych elementów wchodzących w skład instalacji grzewczej oraz technologia budowy samego domu. W zależności od poszczególnych rodzajów ociepleń, różnice w zużyciu gazu mogą znacząco się różnić.

 

Pozdrawiam,

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

A oto moje doświadczenia po 2 latach od zamieszkania. Dom przez ten czas najwidoczniej już wysechł, bo CAŁKOWITE zużycie gazu (kocioł w sezonie grzewczym + c.w.u. +gotowanie), to ok. 2440,- PLN za okrągły rok (w ub. roku było o ok. 20% więcej).

Mam polski kocioł jednofunkcyjny (kondensacyjny) TERMET Windsor Ecocondens 25 PLUS. Jest to kocioł zbyt duży, jak na mój domek - powierzchnia grzewcza, to ok. 100 m.kw., ściany: Porotherm 25 P+W, ocieplenie: styropian 12 cm, na podłodze - 10 cm, połowa pomieszczeń - grzejniki, połowa - "podłogówka". Cały miniony sezon grzewczy kocioł "chodził" na najniższej możliwej nastawie "antyzamrożeniowej". Temperatura w domu przez praktycznie cały czas: ok. 19 st.C (przywykliśmy z żoną i jest nam z nią dobrze :)). Przy większych mrozach lub silnym wietrze dogrzewamy się małym kominkiem Tarnava Professional Max 12 kW (jest też zbudowany samodzielnie system grawitacyjnego DGP).

Kocioł cały czas "chodził" na "taktowaniu", bo pokojowy termostat zawiódł. Gdy będę miał trochę więcej czasu, to zajmę się jakimś bardziej subtelnym sterowaniem. Jedyny mankament tego kotła to to, że czasami "głupieje" po chwilowych zanikach napięcia w sieci (w mojej okolicy tej zimy dość często się zdarzały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
A ja za ubiegły rok zapłaciłem (ale wg faktury) 1662,92zł - popatrz jak to wygląda bez m3 czy kWh???

Ja śledzę wydane złotówki, a nie metry sześcienne, a poza tym twoja wypowiedź, to ŻADNE porównanie (bo niby do czego mamy porównywać, skoro nie podajesz szczegółów swej instalacji i parametrów domu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śledzę wydane złotówki, a nie metry sześcienne, a poza tym twoja wypowiedź, to ŻADNE porównanie (bo niby do czego mamy porównywać, skoro nie podajesz szczegółów swej instalacji i parametrów domu?).

podaje dane od wielu lat - zawsze w zł i w m3

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=6662978&viewfull=1#post6662978

dane domu w stopce

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje doświadczenia po 2 latach od zamieszkania. to ok. 2440,- PLN za okrągły rok powierzchnia grzewcza, to ok. 100 m.kw., . Temperatura w domu przez praktycznie cały czas: ok. 19 st.C (przywykliśmy z żoną i jest nam z nią dobrze :)).

 

Kwotowo wynik imponujący - z drugiej strony temperatura 19C, dobra do spiżarni ale nie do mieszkania, przecież to jest kostucha:) Być może gdybyś grzał na 23 i nie dogrzewał kominkiem mogło by to wynieść 4000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...