Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy wiecie jak się liczy rok rozliczeniowy? Bo obawiam sie ze wyjde z W2.12. Górna granica to 13350kwh czyli 1188m3

 

Nie uzywam PC do grzania. Obecnie grzeje 2 kondygnacje około 230m2 i schodzi mi przy 2C na podwórku około 9m3/dobe

 

rok rozliczeniowy masz podany na fakturze...przynajmniej powinien tam być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie jak się liczy rok rozliczeniowy? Bo obawiam sie ze wyjde z W2.12. Górna granica to 13350kwh czyli 1188m3

 

Nie uzywam PC do grzania. Obecnie grzeje 2 kondygnacje około 230m2 i schodzi mi przy 2C na podwórku około 9m3/dobe

 

Uwaga o PC, tak jak i cala odpowiedź dot. Grzesia.

W następnym roku wpadniesz w W3 i już.

Jeśli to pierwsza zima w nowym domu to zużycie z czasem będzie spadać. Aby utrzymać się w W2 pozostaje się modlić o zimę jak za oknem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga o PC, tak jak i cala odpowiedź dot. Grzesia.

W następnym roku wpadniesz w W3 i już.

Jeśli to pierwsza zima w nowym domu to zużycie z czasem będzie spadać. Aby utrzymać się w W2 pozostaje się modlić o zimę jak za oknem ;).

 

Pewnie nie doczytywałeś że ja gazem grzałem niegdyś teraz jest tylko w razie "w" oraz do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garazu nie mam w ogole przejscia. A wydaje mi sie ze sa strsty, bo nie maja lc drzwi i grzejnikow musze bardziej podkrecic to co jest, i kocial zamiast chodzoc na mniejszym parametrze chodzi na wiekszym i mniej kondensuje. W grudniu dokladnie zobacze i zapisze ile razy bedzie palone w kominku. Z rok bujalem sie czy robic podlogowke pod parkiet, i w koncu stanelo na grzejnikach, nie znam nikogo kto tak ma a wydajee mi sie ze parkiet by sie bardzo rozsychal

 

Witam

JA mam parkiet dwuwarstwowy pod podłogówką i rzeczywiście może odrobinę szpary rzeczywiście są odrobinę większe szczególnie niedaleko kominka w którym palimy, ale jest to praktycznie niezauważalne. Też długo się nad tym zastanawiałem zrobiłem i nie żałuję. Polecam innym nie ma się czego obawiać. Też nasłuchałem się czarnowidztwa innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy trzeba bardzo mocno izolować komin,żeby nie wychładzał nadmiernie domu.

 

Nie widzę związku ze sprawnością kotła, raczej ze zwiększonym zapotrzebowaniem domu na ciepło.

Chociaż? Do kotła wpada powietrze bardziej ogrzane przez ściany, czyli mniejsze straty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wlewasz do wanny a to w jakiej temperaturze siedzisz to 2 różne sprawy. Aby siedzieć w 40, trzeba wlać pewnie z 45 bo wanna zabiera ciepło wody rozgrzewając się, poza tym woda paruje i wychładza się. A jak już posiedzisz 20 min i chcesz dolać gorącej by wygrzać się to też trzeba mieć rezerwę a nie 30C w bojlerze:)

Z 45oC nie zrobi się nagle 40oC, jeśli wannę wcześniej odpowiednio zaizolujesz.

Co prawda nie mierzyłem tych temp. w wannie i na kranie ale ubytek ciepła jest nieznaczny.

Jak ktoś zainteresowany to opiszę krótko jak to zrobiłem-oszczędność gazu jak by nie było.

Z tym bieganiem do płotu, to też na początku tak miałem. Teraz nie zwracam na licznik uwagi. Ma być ciepło i jest ciepło. Ustawione CO i CWU od 2 lat i nie dotykam. Spalanie poniżej 1200m3 na rok powoduje że nie zaprzątam sobie głowy licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 45oC nie zrobi się nagle 40oC, jeśli wannę wcześniej odpowiednio zaizolujesz.

Co prawda nie mierzyłem tych temp. w wannie i na kranie ale ubytek ciepła jest nieznaczny.

Jak ktoś zainteresowany to opiszę krótko jak to zrobiłem-oszczędność gazu jak by nie było.

Z tym bieganiem do płotu, to też na początku tak miałem. Teraz nie zwracam na licznik uwagi. Ma być ciepło i jest ciepło. Ustawione CO i CWU od 2 lat i nie dotykam. Spalanie poniżej 1200m3 na rok powoduje że nie zaprzątam sobie głowy licznikiem.

 

Pisz kolego jak ty to zrobiłeś :) poczytamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 45oC nie zrobi się nagle 40oC, jeśli wannę wcześniej odpowiednio zaizolujesz.

 

Zrobi się, bo sama wanna ma bezwładność. Skoro waży te 35kg - musi pobrać ciepło. Wannę od ściany mam odizolowaną styropianem a w zabudowie wanny mam ogrzewanie wodne (kaloryfer) oraz bedzie ogrzewanie elektryczne (czyli 5 min przed kąpielą włączamy grzanie wanny i wchodzimy do ogrzanej)

 

Z tym bieganiem do płotu, to też na początku tak miałem.

Ja mam licznik w kotłowni więc nie muszę biegać - przemyślałem to i teraz mam z głowy. Ale oczywiście biegam do licznika i wszystko do XLS:)

 

Teraz nie zwracam na licznik uwagi. Ma być ciepło i jest ciepło. Ustawione CO i CWU od 2 lat i nie dotykam. Spalanie poniżej 1200m3 na rok powoduje że nie zaprzątam sobie głowy licznikiem.

Dobra metoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 45oC nie zrobi się nagle 40oC, jeśli wannę wcześniej odpowiednio zaizolujesz.

Co prawda nie mierzyłem tych temp. w wannie i na kranie ale ubytek ciepła jest nieznaczny.

Jak ktoś zainteresowany to opiszę krótko jak to zrobiłem-oszczędność gazu jak by nie było.

Z tym bieganiem do płotu, to też na początku tak miałem. Teraz nie zwracam na licznik uwagi. Ma być ciepło i jest ciepło. Ustawione CO i CWU od 2 lat i nie dotykam. Spalanie poniżej 1200m3 na rok powoduje że nie zaprzątam sobie głowy licznikiem.

 

Bez przegięć , żeby wannę izolować to już trzeba mieć niezdrowo , wanna nie stoi na zewnątrz no chyba że u ciebie .

Pochwal się jakie to ty ustawienia poczyniłeś bo mi przychodzi jedno do głowy zadana 20*C i w to jestem w stanie uwierzyć ale nie wciskaj kitu że 20*C to ciepło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przegięć , żeby wannę izolować to już trzeba mieć niezdrowo , wanna nie stoi na zewnątrz no chyba że u ciebie .

Pochwal się jakie to ty ustawienia poczyniłeś bo mi przychodzi jedno do głowy zadana 20*C i w to jestem w stanie uwierzyć ale nie wciskaj kitu że 20*C to ciepło .

 

Jeżeli 20C masz przy stale ciepłych kaloryferach, podłodze to jest to ciepło, komfort.... Jak jest to na zasadzie włącz wyłącz to wtedy ludzie mówią że niby 20-21 stopni to taki chłód. Coś w tym jest :) 20C czy to zimno? Według mnie to zależy od preferencji ale jak dom jest szczelny nie ma przeciągów od WG to na prawdę jest ok. Ja nie lubię wysokich temp. na dole mam 20-21C góra mam nawet 23C i dla mnie jest to za gorąco jak i pozostałych członków rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się, bo sama wanna ma bezwładność. Skoro waży te 35kg - musi pobrać ciepło. Wannę od ściany mam odizolowaną styropianem a w zabudowie wanny mam ogrzewanie wodne (kaloryfer) oraz bedzie ogrzewanie elektryczne (czyli 5 min przed kąpielą włączamy grzanie wanny i wchodzimy do ogrzanej)

 

 

Ja mam licznik w kotłowni więc nie muszę biegać - przemyślałem to i teraz mam z głowy. Ale oczywiście biegam do licznika i wszystko do XLS:)

 

Dobra metoda!

 

kiedy ten licznik zakłądałes? ja rok temu i w gazowni mówili ze nie ma innej opcji jak w płocie bo pozniej ludzie nie chca inkasenta wpuszczac i gazownia wymaga w płocie. koniec tematu bylo. mi to pasiło dlatego nie naciskałem zwłaszcza ze brzmiało logicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ten licznik zakłądałes?

 

mam prywatny licznik za 220zł. W płocie mam ten oficjalny ale do niego nie zaglądam bo niewygodnie.

 

Jeżeli 20C masz przy stale ciepłych kaloryferach, podłodze to jest to ciepło, komfort.

 

Co kto lubi a o gustach się nie dyskutuje bo to nic nie wniesie:). Dla mnie komfort zaczyna się powyżej 22C a 23C jest optymalnie. Tzn mogę chodzić w tshircie i nachach i bez kapci i jest ciepło.

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 20C masz przy stale ciepłych kaloryferach, podłodze to jest to ciepło, komfort.... Jak jest to na zasadzie włącz wyłącz to wtedy ludzie mówią że niby 20-21 stopni to taki chłód. Coś w tym jest :) 20C czy to zimno? Według mnie to zależy od preferencji ale jak dom jest szczelny nie ma przeciągów od WG to na prawdę jest ok. Ja nie lubię wysokich temp. na dole mam 20-21C góra mam nawet 23C i dla mnie jest to za gorąco jak i pozostałych członków rodziny.

 

Dla mnie 20*C to zima ,nie ma nic wspólnego z ciepłem nawet jak jest 24h , pytanie jak jesteś jeszcze ubrany bo to też jest kluczowe pytanie .Ciepło u mnie zaczyna się od 22,5*C poniżej tego wieje już chłodem ,w domu zawsze chodzę z krótkim rękawkiem i na bosaka dlatego pewnie przy 20*C bym po prostu zamarzł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prywatny licznik za 220zł. W płocie mam ten oficjalny ale do niego nie zaglądam bo niewygodnie.

 

 

 

Co kto lubi a o gustach się nie dyskutuje bo to nic nie wniesie:). Dla mnie komfort zaczyna się powyżej 22C a 23C jest optymalnie. Tzn mogę chodzić w tshircie i nachach i bez kapci i jest ciepło.

 

Odnośnie RPI i licznika gazu to jest taki czujnik ( impulsowy ) który podłącza się do gazomierza( jest tam specjalne miejsce na ten czujnik ) RPI z czytuje zużyte m3 super sprawa tylko u mnie jest problem bo licznik od domu mam 40m ,muszę coś po wifi wykombinować.

 

Gazomierz_z_impulsatorem_256x331.jpg

 

specyfikacja

http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/nadajnik-impulsow-ni-3-dtr.pdf

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie jak się liczy rok rozliczeniowy? Bo obawiam sie ze wyjde z W2.12. Górna granica to 13350kwh czyli 1188m3

 

Nie uzywam PC do grzania. Obecnie grzeje 2 kondygnacje około 230m2 i schodzi mi przy 2C na podwórku około 9m3/dobe

A jak się Kolega znalazł w tej taryfie ? zwłaszcza przy tym zużyciu. Na 230m dom to nie jest ogromnie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy sezon więc siłą perswazji przekonałem gazownika z którym podpisywałem umowę. Wyraźnie było mu to nie na rękę:)

 

http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/ug-g4/karta-ug-g4-130mm.pdf

 

taki mam licznik i piszą Gazomierz może być wyposażony w nadajnik

impulsów (1 imp = 0,01 m³), umożliwiający

rejestrację wartości szczytowych zużycia gazu.

Instalacja nadajnika może odbyć się w dowolnym

okresie eksploatacji gazomierza.

 

MOże kiedys zrobię impulsator, ale mam blisko do kotłowni i ciepło i mogę iść w kapciach więc:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przegięć , żeby wannę izolować to już trzeba mieć niezdrowo , wanna nie stoi na zewnątrz no chyba że u ciebie .

Pochwal się jakie to ty ustawienia poczyniłeś bo mi przychodzi jedno do głowy zadana 20*C i w to jestem w stanie uwierzyć ale nie wciskaj kitu że 20*C to ciepło .

No niestety, chyba mam niezdrowo. Chodziło nie tylko o temp. ale także o stabilność wanny.

Najpierw powstała obudowa wanny. Następnie wannę owinąłem stretchem. Pod ustawianą wannę, podłożyłem suporek takiej wysokości by nie dotykał dna wanny. Niskoprężną pianką wypełniłem przestrzeń między wanną, podłogą i ścianami. Wstawiłem wannę w tą pianę i przycisnąłem bloczkami fundamentowymi. Uprzednio oczywiście pod bloczki podłożyłem miękkie podkładki. Wanna stoi w łazience.

Co do temperatury w domu to mam tak; pokoje 22-23, łazienki 23-25 i Pg+wiatrołap ok.19-20. Takie temp. mam od dawna, można sprawdzić w dawniejszych postach. Jak dla mnie, to w sypialni nieco za gorąco, połówce nieco za chłodno. Wszędzie OP, bez żadnego grzejnika. Oczywiście 20oC zadowoliłoby mnie w sypialni, jak najbardziej. Niestety czasem trzeba ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...