Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy obecnej pogodzie (0 stopni w nocy, w dzień 3-5C) i ogrzewaniu 240m2 (parter do 22,5 piętro do 20,3) idzie mi 8,3-8,8 m3/dobę - dane za ostatnie 2 dni.

Wydaje mi się że sporo idzie tego gazu. Nie wiem co jest przyczyną. 12cm styropianu w podłodze, ogrzewanie podłogowe i parkiet lity 16mm wszędzie oprócz łazienek i kuchni. Kocioł chodzi cały czas na 110% sprawności na zasilaniu 30C.

 

Cała podłoga jest napędzana pompką z kotła na 1 biegu

Okna 3 szybowe. W miarę szczelny dom i WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ogrzewaniu 240m2 (parter do 22,5 piętro do 20,3) idzie mi 8,3-8,8 m3/dobę - dane za ostatnie 2 dni.

Wydaje mi się że sporo idzie tego gazu. Nie wiem co jest przyczyną.

 

Powierzchnia ogrzewana jest tego przyczyną ;)

Jakbyś grzał 120 m.kw. to byś spalał pewno połowę tego, co obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej pogodzie (0 stopni w nocy, w dzień 3-5C) i ogrzewaniu 240m2 (parter do 22,5 piętro do 20,3) idzie mi 8,3-8,8 m3/dobę - dane za ostatnie 2 dni.

Wydaje mi się że sporo idzie tego gazu. Nie wiem co jest przyczyną. 12cm styropianu w podłodze, ogrzewanie podłogowe i parkiet lity 16mm wszędzie oprócz łazienek i kuchni. Kocioł chodzi cały czas na 110% sprawności na zasilaniu 30C.

 

Cała podłoga jest napędzana pompką z kotła na 1 biegu

Okna 3 szybowe. W miarę szczelny dom i WM

 

Adam, mnie obecnie przy prawie identycznej temperaturze zewnętrznej i temperaturze pomieszczeń ok. 22,0 (łazienka +WC - ok. 24,0) nie przekracza 5m3/dobę (razem z cwu+kuchenka+cyrkulacja), ale fakt, faktem, że ogrzewam znacznie mniej od Ciebie - 150m2 + 2 małe grzejniki w kotłowni i garażu - dodatkowo jakieś 40m2, no i mam tylko WG. Grzejesz pewno na krzywej? więc podejrzewam, że może mieć miejsce to co u mnie, czyli za niska temp. zasilania przez co kocioł chodzi BARDZO długo, piszesz nawet, że cały czas, ma problem z dogrzaniem do zadanej temp. i pożera w ..uj gazu. Spróbuj podnieść zasilanie o 2-3 stopnie, u mnie znacznie pomogło. Druga sprawa to pompka, nie wiem, czy daje rady przepychać podłogówkę, mierzyłeś temp. powrotu dla każdej pętli. Jeżeli będzie za zimno to też może dokładać się do tego. To takie moje w zasadzie laika, ale poparte próbami spostrzeżenia.

 

W ogóle od dnia kiedy włączyłem grzanie (23.11) do dzisiaj średnia wychodzi mi ok. 5,3m3/dobę, więc chyba nie jest źle, aczkolwiek zawsze może być lepiej :-), no gorzej też ...

Edytowane przez Mario430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej pogodzie (0 stopni w nocy, w dzień 3-5C) i ogrzewaniu 240m2 (parter do 22,5 piętro do 20,3) idzie mi 8,3-8,8 m3/dobę - dane za ostatnie 2 dni.

Wydaje mi się że sporo idzie tego gazu. Nie wiem co jest przyczyną. 12cm styropianu w podłodze, ogrzewanie podłogowe i parkiet lity 16mm wszędzie oprócz łazienek i kuchni. Kocioł chodzi cały czas na 110% sprawności na zasilaniu 30C.

 

Cała podłoga jest napędzana pompką z kotła na 1 biegu

Okna 3 szybowe. W miarę szczelny dom i WM

 

Dziś podawałem odczyt od 10 listopada do 10 grudnia 182m3 gazu- wychodzi ok 6m3/24h (CO+CWU), poza sezonem grzewczym na CWU idzie 38-50m3 gazu (zasobnik 200L)

Dom z poddaszem użytkowym-250m2 użytkowej, wszędzie podłogówka (sterowana z parteru) i dodatkowo w pokojach na pietrze i sypialni na parterze, grzejniki pilnujące temperatury (załączane kiedy potrzeba osobnym sterownikem na piętrze) i drabinki w łazienkach. Wszędzie stała temperatura 22*C. Dom z betonu komórkowego SOLBET 24cm+15cm białego styropianu, podłoga parter 10cm styropianu, podłoga piętro 6 cm, poddasze 25cm wełny (15cm- 0.39 + 10cm- 0,37). Na podłogach wszędzie kafle, oprócz dwóch pokoi na piętrze gdzie są panele 8mm

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś przybliżyć o jaką izolację chodzi? Bo nie rozumiem.

 

Elewacja na ścinach ( zewnątrz ;) ) ma przy ziemi taki uskok, cokół, czy opaska budynku nie wiem jak to się zwie. Majster ze mnie żaden, ale mam taki mały próg na ścianie to celem ozdobności zrobione. Cala Elewacja kolor krem, a to co się znajduje nad samą ziemią w kolorze brąz zrobione no i powierzchnia ścian i tego brązu na dole opasującego budynek jest z takim uskokiem pod kątem prostym, uskok ma ze 2 cm. Właśnie w miejscu tego uskoku na około budynku, bo to na wysokości połogi porobiłem odwierty co 15-20 cm i tam jak zweryfikowałem notatki weszło 40 pojemników piany. Na podłodze też mam tylko 10 cm styropianu, a powinno być 15 :(.

Tylko 10 cm styropianu mam też na izolacji zewnętrznej bo mnie wykonawca skur@#$... oszukał i zamiast 15 cm jak w projekcie położył na domu 10 cm :( no i walczę teraz z utratą każdej kalorii.

Edytowane przez borusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cokół. I wstrzyknałeś dokładnie na połączeniu tak?

Odczułeś różnicę czy raczej sprawa autosugestii?

 

U mnie to jest 10cm styroduru i łączy się z 20cm styropianu. Wydaje mi sie ze faktycznie to miejsce łączenia moze przewiewać zimno. U siebie tam wstrzykiwałem jednak tylko na drzwiach tarasowych i pamietam ze wchodziło sporo. Ale jest ryzyko by nie wypiętrzyło elewacji

Pianę dawałeś nisko czy wysokoprężną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cokół. I wstrzyknałeś dokładnie na połączeniu tak?

Odczułeś różnicę czy raczej sprawa autosugestii?

Jest absolutnie odczuwalna różnica in plus. Spora łazienka na parterze ma scianę zewnetrzną i teraz po ostrzyknięciu domu w tym miejscu w łazience nie uruchamiam kaloryfera, wystarczy ciepło z podłogówki, a wcześnie trzeba było kaloryfer mieć odkręcony. Ciepełko z podłogówki szło sobie w ścianę czyli w szczelinę miedzy murem a styropianem. Takie ostrzyknięcie nie zaszkodzi nawet sprawnemu domowi bo zawsze coś uszczelni. Tak jak wyżej pisałem piana nisko rozprężna i dozowana z czuciem oraz otwory robione tak aby w następny wstrzykiwać po jakimś czasie. Chodzi o to aby właśnie siła rozprężającej się piany nie oderwał styropianu od ściany. Zabieg generalnie bezpieczny, nie ma co się bać, tylko piany wejdzie oj wejdzie 40 butli u mnie x 25 zł butla czyli 1000zł. Kiedy to się zamortyzuje :) Gość od dociepleń mówił, ze taki myk warto by powtórzyć u góry ściany pod samą podbitką, bo wtedy ładnie się uszczelnią ściany, ale nie mam takiej wysokiej drabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego trzeba "majstrów" pilnować i gonić.

To, że zrobili Ci 10cm, zamiast projektowych 15 wola o pomstę do nieba...

Zastanawiam się od paru miesięcy czy aby nie pójść z tym do sadu. Ciekawe ile przyciął kasy na małym domku 168m2 powierzchni. Tysiąc, czy dwa tysiące na tym styropianie zaoszczędził . Inna spraw to jak zużywam 1600m3 gazu w skali roku na styropianie 10 cm , to ile by szło jak by to było 15 cm izolacji. 5% czy 10% gazu mniej. Da się to policzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od paru miesięcy czy aby nie pójść z tym do sadu. Ciekawe ile przyciął kasy na małym domku 168m2 powierzchni. Tysiąc, czy dwa tysiące na tym styropianie zaoszczędził . Inna spraw to jak zużywam 1600m3 gazu w skali roku na styropianie 10 cm , to ile by szło jak by to było 15 cm izolacji. 5% czy 10% gazu mniej. Da się to policzyć ?

 

10 cm styropianu to nie jest źle ,ja bym się tym zbytnio nie martwił ,trzeba przywiązywać wagę do wykonania bo tu są największe straty ciepła . Znam domy co mają 10 cm styro i nie płacą więcej za gaz niż ja gdzie mam 15 styro to samo tyczy się okien zobacz w kamerze termo wizyjnej jakie są straty na profilu to o 3 szybach zapomnisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w kamerze termo wizyjnej jakie są straty na profilu to o 3 szybach zapomnisz .

Jeszcze przed pierwszą konkretną zimą zrobiłem ogląd kamerą IR i czym prędzej się brałem za poprawki. Usuwałem mostki termiczne i inne braki izolacji. Komfort się cieplny poprawił, ale w kieszeni to raczej tak samo :(

2300m3 -pierwszy rok

1600m3 drugi rok

1620m3 trzeci rok

domek raptem 168m2 al bez kominka, bez wiatrołapu, 10 cm styropianu tylko, przewymiarowany grubo piec, prymitywna tania instalacja CO z wymiennikiem i jeszcze parę kwiatków tworzą krąg zła w którym nie nienawidzę gazowni :D a jak ostatnio przeczytałem, że u Niemców m3 gazu tańszy w bogatym kraju o 30% to mnie krew zalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed pierwszą konkretną zimą zrobiłem ogląd kamerą IR i czym prędzej się brałem za poprawki. Usuwałem mostki termiczne i inne braki izolacji. Komfort się cieplny poprawił, ale w kieszeni to raczej tak samo :(

2300m3 -pierwszy rok

1600m3 drugi rok

1620m3 trzeci rok

domek raptem 168m2 al bez kominka, bez wiatrołapu, 10 cm styropianu tylko, przewymiarowany grubo piec, prymitywna tania instalacja CO z wymiennikiem i jeszcze parę kwiatków tworzą krąg zła w którym nie nienawidzę gazowni :D a jak ostatnio przeczytałem, że u Niemców m3 gazu tańszy w bogatym kraju o 30% to mnie krew zalała.

 

Dlatego ja przenisołem się z gazu na powietrzną pompę ciepła powietrze-powietrze. Nadal jednak zajmuję się reduckją zużycia gazu w oparciu o moje doświadczenia. Przesiadywałem przy liczniki i kotle latami :) Teraz koszt ogrzania 100m2... dzisiaj mróz nad ranem -7C a pompa w domu co tu powiedzieć daleko odbiegającym od energooszczędnego brała 510-530W a w domu 22 góra i 20C dół po pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ostatnią dobe zużyłem 4m3 gazu , w nocy było -5 ,w dzień +3,ale zrobiłem myk i podgrzałem wode w zasobniku rano o godz.6 na 50 stopni po czym wylączyłem i podgrzałem o godz.19 do kąpieli i wyłączyłem,wychodzi na to ze na CWU które cały czas jest podgrzewane z zasobniku do temperatury 50c zużywa mi lekoo ponad 2m3 na dobe czyli ok 60-65 m3 miesięcznie,troche chyba sporo przy jednej wannie i 4 pryszniacach? czy to przez to ze zasobnik jest w nie ogrzewanej kotłowni i nie mam sterowania do ustawienia kiedy ma podgrzewać wode? Tylko grzeje jak temperatura wody spada w zasobniku do 40 stopni i podgrzewa do 50 i tak chyba z 12 x dziennie,czy jest możliwość ustawienia w De dietrich Mcr3 czasu podgrzewania wody w zasobniku np.6-7 ,14-15,19-20 mając tylko sterownik pokojowy? Edytowane przez boleknh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ostatnią dobe zużyłem 4m3 gazu , w nocy było -3 ,w dzień +3,ale zrobiłem myk i podgrzałem wode w zasobniku rano o godz.6 na 50 stopni po czym wylączyłem i podgrzałem o godz.19 do kąpieli i wyłączyłem,wychodzi na to ze na CWU które cały czas jest podgrzewane z zasobniku na 50c zużywa mi ok 3m3 gazu dziennie,czy to przez to ze zasobnik jest nieogrzewanej kotłowni i nie mam sterowania do ustawienia kiedy ma podgrzewać wode? Tylko grzeje jak temperatura wody spada w zasobniku,czy jest możliwość ustawienia w De dietrich Mcr3 czasu podgrzewania wody w zasobniku np.6-7 ,14-15,19-20 mając tylko sterownik pokojowy?

 

Pisałem CI, że cwu musisz przeorganizować :).To że zasobnik jest w zimnym też ma znaczenie, tak jak czasy grzania, cyrkulacja itd. W tym sterowniku nie widziałem możliwości zmian grzania cwu, tylko co. A w kotle nie ma jakiegoś panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ostatnią dobe zużyłem 4m3 gazu , w nocy było -5 ,w dzień +3,ale zrobiłem myk i podgrzałem wode w zasobniku rano o godz.6 na 50 stopni po czym wylączyłem i podgrzałem o godz.19 do kąpieli i wyłączyłem,wychodzi na to ze na CWU które cały czas jest podgrzewane z zasobniku do temperatury 50c zużywa mi lekoo ponad 2m3 na dobe czyli ok 60-65 m3 miesięcznie,troche chyba sporo przy jednej wannie i 4 pryszniacach? czy to przez to ze zasobnik jest w nie ogrzewanej kotłowni i nie mam sterowania do ustawienia kiedy ma podgrzewać wode? Tylko grzeje jak temperatura wody spada w zasobniku do 40 stopni i podgrzewa do 50 i tak chyba z 12 x dziennie,czy jest możliwość ustawienia w De dietrich Mcr3 czasu podgrzewania wody w zasobniku np.6-7 ,14-15,19-20 mając tylko sterownik pokojowy?

 

Zasobnik z CWU w nieogrzewanym pomieszczeniu to karygodny błąd ,w normalnych warunkach kocioł podgrzewa wodę 2-3 razy na dobę - histereza 7*C i zużywa około 1m3 na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...