Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

 

Krzywa grzewcza wpływa na temp. zasilania. Jak jedziesz na pogodówce to on sobie dobiera to na zasadzie temp. w domu, krzywa plus temp. zewnętrzna. Reguluje tym algorytm. Podaj mi prosze jaki masz kocioł dokładnie (model, moc) jaki masz regulator (dokładnie model). Jaką masz wentylację w tym domu?

Co do takiego zużycia teraz... Krzywa niska a on żeby dogrzać się włącza i wyłącza...takie moje pierwsze wrażenie. Często jest tak, że w temperaturach przejściowych należy zrobić przesunięcie krzywej bo nie będzie dogrzewał. Obawiam się też że kocioł jest przewymiarowany. No nic podaj odpowiedzi na moje pytania. I jeszcze jedno po co masz i PC do cwu i Gaz? Dziwne. Chyba że pompa była tania jak barszcz w zakupie...

 

Piec Vaillant 246/5-5. Wentylacja grawitacyjna.Regulator Calormatic 470f, ale w poniedzialek zmieniam na zwykly 470 bo mam wrazenie ze slabo sie komunikuje. Pompa tania w zakupie nie byla. Tez jest vaillanta z zasobnikiem 300litrów. Pompa po to zeby nie grzac wlasnie gazem wody. Dzienne zuzycie pompy Ciepla to 3Kwh. Nagrzewa wode do 44 stopni. Startuje o 11 a do 17jest juz zwykle nagrzana. Teraz jej zwiekszylem czas pracy od 9 do 21 i temperature podnioslem na 49stopni. Dzieki temu powinienem w ogole nie grzac piecem gazowym wody. zobaczymy jak zuzycie. Z gazem roznie moze byc dlatego ta opcja zeby grzac wode pompa ciepla.

Edytowane przez Maciu78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak, to ma 3kw dziennie, na gaz 80gr na prad 30, zaokreagleniu, rocznie ma roznice 182zl, to po ilu latach zwroci sie pompa? Nie wiem ike kosztowala ale te 20- 30lat minimum

 

właśnie do tego zmierzałem... 300L to pewnie nie mało kosztowała...myślałem że ma jakąś 80. Jak już ktoś robi gaz to nie opłacają się kolektory ani pompa przy normalnym zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Vaillant 246/5-5. Wentylacja grawitacyjna.Regulator Calormatic 470f, ale w poniedzialek zmieniam na zwykly 470 bo mam wrazenie ze slabo sie komunikuje. Pompa tania w zakupie nie byla. Tez jest vaillanta z zasobnikiem 300litrów. Pompa po to zeby nie grzac wlasnie gazem wody. Dzienne zuzycie pompy Ciepla to 3Kwh. Nagrzewa wode do 44 stopni. Startuje o 11 a do 17jest juz zwykle nagrzana. Teraz jej zwiekszylem czas pracy od 9 do 21 i temperature podnioslem na 49stopni. Dzieki temu powinienem w ogole nie grzac piecem gazowym wody. zobaczymy jak zuzycie. Z gazem roznie moze byc dlatego ta opcja zeby grzac wode pompa ciepla.

 

A zatem:

 

1. Kocioł przewymiarowany.

2. Dom nieszczelny.

3. Z tego co pamiętam to calormatuc 470F ma tendencję do nadgrzewania. (wyłącza kocioł bodajże jak dogrzeje ponad 2 stopnie...) ale nie jestem do końca pewnien czy to ten.

 

Jak często kocioł się włącza i wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak, to ma 3kw dziennie, na gaz 80gr na prad 30, zaokreagleniu, rocznie ma roznice 182zl, to po ilu latach zwroci sie pompa? Nie wiem ike kosztowala ale te 20- 30lat minimum

 

wszystko co kupujecie ma sie zwrocic? bo ja sie zabezpieczylem na wypadek problemow z gazem. Jak nie bede mial gazu mam alternatywe dla cieplej wody. Wy taka macie? czy bedziecie ognisko rozpalac w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem:

 

1. Kocioł przewymiarowany.

2. Dom nieszczelny.

3. Z tego co pamiętam to calormatuc 470F ma tendencję do nadgrzewania. (wyłącza kocioł bodajże jak dogrzeje ponad 2 stopnie...) ale nie jestem do końca pewnien czy to ten.

 

Jak często kocioł się włącza i wyłącza?

 

co do pierwszego moge sie zgodzic ze kociol przewymiarowany i tu chyba pies pogrzebany.

dom nieszczelny, po czym wnosisz?

bo po sprawdzeniu spalania dzisiaj dochodze do wniosku ze jakbym zjechal z temperatura tak jak wszyscy grzejecie czyli 21stopni. to zuzycie spadloby conajmniej o 1,5 do 2m3 na dobe.

przypominam ze przeszedlem na opcje termosat. W domu mam 23stopnie. Zuzycie gazu za poprzednia dobe 3,5 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego moge sie zgodzic ze kociol przewymiarowany i tu chyba pies pogrzebany.

dom nieszczelny, po czym wnosisz?

bo po sprawdzeniu spalania dzisiaj dochodze do wniosku ze jakbym zjechal z temperatura tak jak wszyscy grzejecie czyli 21stopni. to zuzycie spadloby conajmniej o 1,5 do 2m3 na dobe.

przypominam ze przeszedlem na opcje termosat. W domu mam 23stopnie. Zuzycie gazu za poprzednia dobe 3,5 m3.

 

Podanie info ile gazu poszlo ostatniej doby jest bez sensu.Dziś mi kociol w ogóle nie odpalił oprócz C.W.U..wiec nie mowcie ze mam ekstra spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego moge sie zgodzic ze kociol przewymiarowany i tu chyba pies pogrzebany.

dom nieszczelny, po czym wnosisz?

bo po sprawdzeniu spalania dzisiaj dochodze do wniosku ze jakbym zjechal z temperatura tak jak wszyscy grzejecie czyli 21stopni. to zuzycie spadloby conajmniej o 1,5 do 2m3 na dobe.

przypominam ze przeszedlem na opcje termosat. W domu mam 23stopnie. Zuzycie gazu za poprzednia dobe 3,5 m3.

 

Masz stosunkowo dobrze docieplony dom tymczasem masz wentylaję grawitacyjną rozumiem że masz nawiewniki w oknach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podanie info ile gazu poszlo ostatniej doby jest bez sensu.Dziś mi kociol w ogóle nie odpalił oprócz C.W.U..wiec nie mowcie ze mam ekstra spalanie

 

Masz 2razy mniejszy dom, jaka temperatura w srodku jesli moge spytac? bo jesli przestane w domu grzac calkowicie to zebym zgubil jeden stopien w srodku potrzebuje comajmniej 14-18godzin. przy temp 0-5 na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2razy mniejszy dom, jaka temperatura w srodku jesli moge spytac? bo jesli przestane w domu grzac calkowicie to zebym zgubil jeden stopien w srodku potrzebuje comajmniej 14-18godzin. przy temp 0-5 na dworze.

 

w domu od wczoraj mam 22 stopnie a na dworze okolo 10stopni.Troche slonca było no i gotowanie obiadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...