Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

3kwh prądu to prawie 1m3 gazu (kwotowo) a 1m3 gazu mniej więcej idzie na CWU więc inwestycja w pąpę nie uzasadniona

 

W całej rozciągłości zgadzam się z Adamem. Sorry, ale dla mnie to totalny bezsens, gaz i pompa. Ciekaw jest ile wychodzi Tz, bo założę się, że grubo ponad 10 lat.

U mnie na cwu schodzi średnio 0,5-0,6m3/dobę, czyli jakieś 1,20zł/dzień, 40 na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W całej rozciągłości zgadzam się z Adamem. Sorry, ale dla mnie to totalny bezsens, gaz i pompa. Ciekaw jest ile wychodzi Tz, bo założę się, że grubo ponad 10 lat.

U mnie na cwu schodzi średnio 0,5-0,6m3/dobę, czyli jakieś 1,20zł/dzień, 40 na miesiąc

 

Chyba że pompa za grosze :)... w co wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że pompa za grosze :)... w co wątpię

 

Do tego zbiornik odpowiedni. Ponad 5-tkę wyjdzie jak nic. Swego czasu też to analizowałem, ale szybko porzuciłem ten pomysł, oczywiście z racji ekonomicznej. Co innego, gdybym np. ogrzewał ekogroszkiem.

Grzesiu, a tak przy okazji kilka dni temu rzuciłem na forum kilka parametrów ustawień mojego kotła. Mógłbyś rzucić na to okiem i coś podsunąć :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zbiornik odpowiedni. Ponad 5-tkę wyjdzie jak nic. Swego czasu też to analizowałem, ale szybko porzuciłem ten pomysł, oczywiście z racji ekonomicznej. Co innego, gdybym np. ogrzewał ekogroszkiem.

Grzesiu, a tak przy okazji kilka dni temu rzuciłem na forum kilka parametrów ustawień mojego kotła. Mógłbyś rzucić na to okiem i coś podsunąć :-).

Poszukam, albo wrzuc raz jeszcze. Jak wrócę z budowy to odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak ocieplonym domu jak w Twojej stopce to się zgodzę ale w tym temacie jest sporo ludzi którzy mieszczą się w 35kWh/m2/rok za CO przy temperaturze w domu 22-23 stopnie w 3 strefie klimatycznej są nawet tacy którzy potrzebują mniej.

 

Zgoda tylko powiedz ile więcej musisz wydać żeby mieć to " 35KW " niestety nie ma nic za darmo .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości zgadzam się z Adamem. Sorry, ale dla mnie to totalny bezsens, gaz i pompa. Ciekaw jest ile wychodzi Tz, bo założę się, że grubo ponad 10 lat.

U mnie na cwu schodzi średnio 0,5-0,6m3/dobę, czyli jakieś 1,20zł/dzień, 40 na miesiąc

 

Rozumiem że abo. nie opłacasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości zgadzam się z Adamem. Sorry, ale dla mnie to totalny bezsens, gaz i pompa. Ciekaw jest ile wychodzi Tz, bo założę się, że grubo ponad 10 lat.

U mnie na cwu schodzi średnio 0,5-0,6m3/dobę, czyli jakieś 1,20zł/dzień, 40 na miesiąc

 

Dlaczego od razu wychodzicie z zalozenia ze to ma sie zwrocic??? po pierwsze jak kupowalem PC nie mialem gazu nawet na horyzoncie. Pozniej sytuacja sie zmienila. Ale teraz widze ze z perspektywy czasu to nie bylo zle posuniecie. Teraz mam taryfe W2. Za chiny bym sie w niej niezmiescil. Mi codziennie zuzywal ponad 2m3 gazu na podgrzanie CWU. Przez to wskoczylbym do wyzszej taryfy gazowej. A tak nie. Dodatkowo kosztuje mnie grzanie okolo 1zl dziennie, a gazem byloby grubo ponad 5zl. Wy liczycie swoje pieniadze, a ja swoje. Jedyny mankament tej calej imprezy to 300litrowy baniak ktory zawala mi kotlownie. Przewidywalem tam zasobnik 160l a hydraulik mnie uraczyl 300litrow. i tylko to mnie boli, ale da sie zyc w koncu w kotlowni nie mieszkam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem w wątpliwość wyliczenia Maciu78 w #8510.

 

Z PC w G12 1 kWh = ok. 10 gr.

1 zł = 10 kWh.

 

Z gz50 1 kWh = ok. 22 gr

 

Ponad 5 zł/0,22 zł = 22 kWh

 

Porównując z PC max zużyłby 1 m3 gazu, a nie 2,5 m3

czyli ok. 2 zł, a nie 5 zł.

Edytowane przez Greengaz
czyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? nie rozumiem.czy podalem 2 rozne wartosci czy jak ?

 

??? Nie rozumiem. Kwestionujesz 11 kWh z gazu ziemnego. Proszę o dowody.

 

Co do zasadności instalowania PC tylko do cwu mając w domu gaz.

Jeszcze raz

PC 1 kWh - 10 - 12 gr. /przy założeniu korzystania z taryfy G12/

Gaz 1 kWh - 20 - 22 gr.

Taniej na PC ok. 10 - 12 gr na każdym kWh

 

Dzięki PC oszczędzasz dziennie - ok.1 zł, rocznie - 365 zł, przez 10 lat - 3 650 zł.

 

Pytanie. Ile kosztowała pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...