Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgoda tylko powiedz ile więcej musisz wydać żeby mieć to " 35KW " niestety nie ma nic za darmo .

 

Nikt nie mówi że jest to za darmo ale Twoje twierdzenie mówiło że 1000m3 dom musi palić. Akurat u mnie ten koszt to 100zł za samą dodatkową izolację w przeliczeniu na m2 i dodatkowe 100zł do wentylacji mechanicznej ale wentylacja nie tyle z dodatkowej oszczędności co raczej dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Nie rozumiem. Kwestionujesz 11 kWh z gazu ziemnego. Proszę o dowody.

 

Co do zasadności instalowania PC tylko do cwu mając w domu gaz.

Jeszcze raz

PC 1 kWh - 10 - 12 gr. /przy założeniu korzystania z taryfy G12/

Gaz 1 kWh - 20 - 22 gr.

Taniej na PC ok. 10 - 12 gr na każdym kWh

 

Dzięki PC oszczędzasz dziennie - ok.1 zł, rocznie - 365 zł, przez 10 lat - 3 650 zł.

 

Pytanie. Ile kosztowała pompa?

 

 

11kWh z m3 gazu to już wielokrotnie było podnoszone na forum i z wszystkich relacji przyjęło się liczyć 9,3kWh przy sprawności bliskiej 108%.

10gr z pompy to niestety tylko teoria praktyka mówi że ciepła woda jednak jest potrzebna przez cały dzień a moc jaką dysponuje pompa w stosunku do godzin 2 taryfy sprawia że płowe czasu trzeba grzać w drogiej albo mieć duży bufor (duży koszt inwestycyjny) który i tak jest problemem w zimie gdzie pompa i tak chodzi praktycznie całą dobę, czytając cały wątek o pompach ciepłych ludzi którzy mieszczą się w 2 taryfie jest kilka procent i niestety kosztuje to wiele wyrzeczeń aby i tak ostatecznie osiągnąć sprawność średnioroczną 2.5 do 3. Drugą kwestią jaka przewija się przez cały wątek o pompach jest dlaczego moja pompa nie grzeje albo dlaczego grzałki chodzą jak nie powinny. Sam koszt PC jest oczywiście niewspółmierny do oszczędności szczególnie ma na to wpływ fakt że ludzie często piszą o tym że pompa niedomaga, a to płyta padła a to wentylatory, a to instalacja nie nabita albo 10 innych rzeczy, nawet Ci którzy zainwestowali 40 tys w pompę zachwalając jej niezawodność piszą jak ustawić aby było tyle ile wszyscy obiecywali że będzie. Nie mam wątpliwości że PC jest technologią przyszłości jednak wydaje mi się że jeszcze musi minąć 10-20 lat aby cena spadła na tyle żeby opłacało się korzystać z tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Nie rozumiem. Kwestionujesz 11 kWh z gazu ziemnego. Proszę o dowody.

 

Co do zasadności instalowania PC tylko do cwu mając w domu gaz.

Jeszcze raz

PC 1 kWh - 10 - 12 gr. /przy założeniu korzystania z taryfy G12/

Gaz 1 kWh - 20 - 22 gr.

Taniej na PC ok. 10 - 12 gr na każdym kWh

 

Dzięki PC oszczędzasz dziennie - ok.1 zł, rocznie - 365 zł, przez 10 lat - 3 650 zł.

 

Pytanie. Ile kosztowała pompa?

 

qwa ty swoje ja swoje. Codziennie uzywam wody identycznie. Codziennie mam to samo zuzycie. I codziennie piec potrzebowal 2metry gazu na nagrzanie zasobnika, a teraz ciagnie mi 3kwh energii elektrycznej. Nie potrzebuje zadnych badan naukowych zeby widziec ile co mnie kosztuje. Po co w ogole ta dyskusja. Czy ja kogos namawiam na pompe ciepla, czy jak? Przeliczaj sobie i po 20kwh m3 gazu mi to rybka. Poza tym nie bierzesz sprawnosci pieca pod uwage. I na pewno nie jest to 109% jak podaje producent. Jak wyciagnie 92% to bede pod wrazeniem.

Jak kupowalem nowe auto to producent pisal ze spala 6,5 litra na /100km a pali qwa 8,5 i mniej nie chce zejsc. Wierzysz we wszystko co napisza?

Do tego dochodza koszta dodatkowych oplat za wyzsza taryfe w pgnig. Biorac pod uwage wszelkie koszta wychodzi mi ze oszczednosc rocznie na poziomie 1000zl. a to juz tylko 4lata zwracania pompy a nie 30 jak sobie liczycie. Zreszta w d... to mam bo nie kupilem jej po to zeby sie zwrocila. Bardziej wkurza mnie ze auto pali 8,5 :)

a tu pare ciekawych wyliczen na temat efektywnosci energetycznej gazu

http://www.instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh

http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/jak-przeliczac-m3-gazu-na-kwh/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że jest to za darmo ale Twoje twierdzenie mówiło że 1000m3 dom musi palić. Akurat u mnie ten koszt to 100zł za samą dodatkową izolację w przeliczeniu na m2 i dodatkowe 100zł do wentylacji mechanicznej ale wentylacja nie tyle z dodatkowej oszczędności co raczej dla komfortu.

 

Wiesz odnosiłem się do domów ocieplonych podobnie do mojego .

Każdy troszeczkę siebie oszukuje,twoje auto najmniej pali ,twój kocił mało spala itd... nie odnoszę tego do ciebie, po prostu tacy ludzie są ,lepiej się czuja .

Wracając do spalania i oszukiwania siebie , słabiej docieplony dom dopłacasz do rachunku ,bardziej docieplony dom płacisz mniej masz komfort psychiczny ale już nie pamiętasz ile więcej wydałeś w izolacje tak to po prostu działa .

Kupisz auto elektryczne ooo super 100km kosztuje mnie ~16zl ale inwestycja zwraca się długo długo długo i tak można pisać bez końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z samochodem jest identycznie jak z COP i twoim 3,9 z powietrznej PC do cwu.

Wymień kocioł. Wypowiedzi innych użytkowników, również tutaj, wskazują, że coś masz skopane.

Jeśli chodzi o wskazane linki, to przeczytaj teksty dokładnie i ze zrozumieniem,

Myśl, że PC do cwu zwróci się w 4 lata pomaga zasnąć i jest źródłem samozadowolenia.

Nie wierzę we wszystko co napiszą, nawet w to co piszą niektórzy forumowicze.

 

Sprowokowałeś mnie do zabrania głosu, gdyż z wypowiedzi wynikała oszczędność na PC w stosunku do gazu, kilkukrotnie większa niż można to osiągnąć w rzeczywistości. Co jest niczym innym jak wprowadzaniem w błąd.

 

PS.

Opłatę abonamentową wliczam do ceny gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temperaturze zasilania osiagnołes taka temperaturę podłogi?

Jaki masz rozstaw rurek w podłodze?

Jaką temperaturę pomieszczeń miałeś przy największych mrozach?

 

U mnie musi być 22*C mniej to już zimno ::)

 

Mam co 15cm, ale na poddaszu ze względu na mniejszą kubaturę (a więc i zapotrzebowanie na ciepło) powinienem przy wykładzinie zrobić co 20cm. Przy parkiecie te 15cm powinno wystarczyć.

Na zasilaniu jeszcze nigdy nie widziałem wyżej jak 35 stopni, a w domu okolice 22 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwa ty swoje ja swoje. Codziennie uzywam wody identycznie. Codziennie mam to samo zuzycie. I codziennie piec potrzebowal 2metry gazu na nagrzanie zasobnika, a teraz ciagnie mi 3kwh energii elektrycznej. Nie potrzebuje zadnych badan naukowych zeby widziec ile co mnie kosztuje. Po co w ogole ta dyskusja. Czy ja kogos namawiam na pompe ciepla, czy jak? Przeliczaj sobie i po 20kwh m3 gazu mi to rybka. Poza tym nie bierzesz sprawnosci pieca pod uwage. I na pewno nie jest to 109% jak podaje producent. Jak wyciagnie 92% to bede pod wrazeniem.

Jak kupowalem nowe auto to producent pisal ze spala 6,5 litra na /100km a pali qwa 8,5 i mniej nie chce zejsc. Wierzysz we wszystko co napisza?

Do tego dochodza koszta dodatkowych oplat za wyzsza taryfe w pgnig. Biorac pod uwage wszelkie koszta wychodzi mi ze oszczednosc rocznie na poziomie 1000zl. a to juz tylko 4lata zwracania pompy a nie 30 jak sobie liczycie. Zreszta w d... to mam bo nie kupilem jej po to zeby sie zwrocila. Bardziej wkurza mnie ze auto pali 8,5 :)

a tu pare ciekawych wyliczen na temat efektywnosci energetycznej gazu

http://www.instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh

http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/jak-przeliczac-m3-gazu-na-kwh/

 

Co do tego ile z gazu mamy... to te ich 11 ponad Kwh mogą sobie drukować. Jak zrobią mi przy domu licznik, który będzie liczył kwh z gazu to pogadamy. Kocioł nie da ponad 100% jakim cudem?! Dziwne że w innych krajach takich bajek nie opowiadają z kotłami. Przycyganić jedynie nie da się na prądzie chyba że licznik dadzą lewy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co 15cm, ale na poddaszu ze względu na mniejszą kubaturę (a więc i zapotrzebowanie na ciepło) powinienem przy wykładzinie zrobić co 20cm. Przy parkiecie te 15cm powinno wystarczyć.

Na zasilaniu jeszcze nigdy nie widziałem wyżej jak 35 stopni, a w domu okolice 22 stopni.

 

To jakie temperatury jak szybko się osiąga jak rozstawiać itp. to zależy od tego jakie mamy straty ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co 15cm, ale na poddaszu ze względu na mniejszą kubaturę (a więc i zapotrzebowanie na ciepło) powinienem przy wykładzinie zrobić co 20cm. Przy parkiecie te 15cm powinno wystarczyć.

Na zasilaniu jeszcze nigdy nie widziałem wyżej jak 35 stopni, a w domu okolice 22 stopni.

 

jaki masz metraż domu i jak ocieplony? Ciekawi mnie jakie ilości gazu zużywasz miesięcznie.

przy moim ociepleniu wydaje mi sie że 170m3 do spora ilość ;/

parametry ścian okolo 0,12

dach poniżej 0,1

okna średnio 0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem eksperyment i przez 3 dni nie używałem gazu. Temperatura 10C na podwórku przez 2 dni i 6C trzeciego dnia na to pozwalała. O godz 17 rozpalałem w kominku, spalałem jeden wkład. W dużym pokoju było 24,5C w najzimniejszych miejscach na parterze około 22,5.

 

Następnego dnia spadało do 23/22 i znów paliłem.

Trzeciego dnia po napaleniu osiągnałem zaledwie 23 w salonie i po nocy włączyłem gaz.

 

Komfort kominka nie jest duży - wahania temperatury, usycha choinka;)

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ile z gazu mamy... to te ich 11 ponad Kwh mogą sobie drukować. Jak zrobią mi przy domu licznik, który będzie liczył kwh z gazu to pogadamy. Kocioł nie da ponad 100% jakim cudem?! Dziwne że w innych krajach takich bajek nie opowiadają z kotłami. Przycyganić jedynie nie da się na prądzie chyba że licznik dadzą lewy :)

 

oszczednyGrzesiu zanim zabierzesz głos jako ekspert od oszczędzania, poczytaj co to jest ciepło spalania i wartość opałowa, czym się różnią i dlaczego producenci podają sprawność kotłów kondensacyjnych Hs i Hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz metraż domu i jak ocieplony? Ciekawi mnie jakie ilości gazu zużywasz miesięcznie.

przy moim ociepleniu wydaje mi sie że 170m3 do spora ilość ;/

parametry ścian okolo 0,12

dach poniżej 0,1

okna średnio 0,8

 

Ogrzewam pompą ciepła, ale to temperatura zasilania jest tu ważna.

Ocieplenie mam standardowe. Swój dom oceniam na 70-80kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, było to sześć lat temu, ale nigdy nie widziałem więcej jak 35 stopni.

Rozstaw co 15cm. Na dole płytki, u góry wykładziny (w sypialni gruba włochata)

 

Jak w tamtym roku chwilami było -18*C to na zasilaniu miałem 36*C co ciekawe teraz jak jest 0/+5 mam na zasilaniu 32*C ,powrót około 28*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 1kwh prądu bez abonamentu to 0,521794 PLN. Zakładając COP=3, 1kwh energii do grzania CWU to 0,174PLN a z gazu 0,195PLN więc oszczędności nie ma praktycznie żadnych

 

 

Kążdy liczy jak mu pasuje :) 1KW zależy w jakiej taryfie !! to samo tyczy się gazu choć tu różnice są już mniejsze ale kto bogatemu zabroni mieć PC i Gaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...