Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam taki problem

 

Przez kilka dni w dzień po -8*C w nocy -14*C i w ciągu czterech dni i nocy spalił mi ponad 70 m3 gazu. Jak dla mnie to jakiś koszmar!!!!!!!!

Już nie wiem jak do tego podchodzić, dzisiaj szukałem krzywej i wychodzi mi około 1.2 ale znowu przy tej krzywej temperatura zasilania na piecu wynosi 68*C (szok) czyli z tego co wiem piec nie kondensuje.

Nie wiem o co chodzi

Grzejniki mam przewymiarowane i dobrane do temeratury zasilania 40-45*C

 

Jeszcze dodam, że dom mam z cegły pełnej, grubość ścian 40cm z kanałem powietrznym, jeszcze nie ocieplony.

 

Podłogówka zasilana jest z pieca przez rozdzielacz bez żadnych pomp tylko przed rozdzielaczem jest zawór ATM o taki

http://www.e-heat.pl/zawor-termostatyczny-afriso-atm-333-3560-p-1178.html

grzejniki również ze zwykłego rozdzielacza bez pompy

rozdzielacze mam i do grzejników i do podłogówki takie:

http://sklep.letorex.com.pl/ferro-rozdzielacz-do-podlogowki-rotametrami-p-2767.html

 

Macie jakieś pomysły bo to jakiś koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mam taki problem

 

Przez kilka dni w dzień po -8*C w nocy -14*C i w ciągu czterech dni i nocy spalił mi ponad 70 m3 gazu. Jak dla mnie to jakiś koszmar!!!!!!!!

Już nie wiem jak do tego podchodzić, dzisiaj szukałem krzywej i wychodzi mi około 1.2 ale znowu przy tej krzywej temperatura zasilania na piecu wynosi 68*C (szok) czyli z tego co wiem piec nie kondensuje.

Nie wiem o co chodzi

Grzejniki mam przewymiarowane i dobrane do temeratury zasilania 40-45*C

 

Jeszcze dodam, że dom mam z cegły pełnej, grubość ścian 40cm z kanałem powietrznym, jeszcze nie ocieplony.

 

Podłogówka zasilana jest z pieca przez rozdzielacz bez żadnych pomp tylko przed rozdzielaczem jest zawór ATM o taki

http://www.e-heat.pl/zawor-termostatyczny-afriso-atm-333-3560-p-1178.html

grzejniki również ze zwykłego rozdzielacza bez pompy

rozdzielacze mam i do grzejników i do podłogówki takie:

http://sklep.letorex.com.pl/ferro-rozdzielacz-do-podlogowki-rotametrami-p-2767.html

 

Macie jakieś pomysły bo to jakiś koszmar

 

Z pustego to i Salomon nie naleje ociepl dom i zuzycie spadnie.

Grzejniki masz moze i przewymiarowane ale do domu ocieplonego. Nie napisałes nic o domu poza tym ze nie ocieplony rozumiem ze chodzi o sciany zewnętrzne, byc moze i strop jest nieocieplony, zapewne jest wg, zapewne budynek nowy (bo jeszcze nie ocieplony). Kocioł wydaje sie pracowac prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas ostatnich mrozów zaobserwowałem dziwną sytuacje.

Temperatura zadana w pomieszczeniach 21*C temperatura rejestrowana w pomieszczeniach 22,5*C (czyli więcej niż powinno być)

pomimo tego że temperatura jest większa od zadanej piec ciągle pracuje pożerając gaz. Przy ostatnich mrozach na samo ogrzewanie poszło 11.5 m3 gazu. dom niezamieszkały 210m2 dobrze ocieplony.

 

Czy to normalne zjawisk?

krzywa grzewcza dla podłogówki 0,5

krzywa grzewcza dla grzejników 0,6

 

Czy można to jeszcze wyregulować aby piec pilnował odpowiednio temperatury zadanej

Kocił Vitodens 200 19kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest z lat 60-tych, dzisiaj nie buduje się domów z cegły, na stropie jest 5cm prasowanej wełny a połać dachowa jest ocieplona wełną.

Czy ocieplenie da aż taką kolosalną różnicę?

 

Podsumujmy, brak ocieplenia do gruntu, brak ocieplenia scian zewnetrznych, wentylacja grawitacyjna, strop ocieplony symbolicznie, okna?.

Mysle ze oczekiwania do zuzycia duzo, za duzo na wyrost. Sama zmiana kotła na kondensacyjny niewiele zmienia przy tak duzym zapotrzebowaniu na ciepło. Pora pomyslec o termomodernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem sobie tylko kotła. Zmodernizowałem dom praktycznie od zera, jedynie co zostało to ściany zewnętrzne. Okna są nowe, po trzy szyby w każdym. Jedynie nie zdążyłem zrobić ocieplenia ścian ponieważ brakło czasu i pieniędzy. Nie myślałem, że aż takie będę straty w zimie. Przeciez to jakiś koszmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem sobie tylko kotła. Zmodernizowałem dom praktycznie od zera, jedynie co zostało to ściany zewnętrzne. Okna są nowe, po trzy szyby w każdym. Jedynie nie zdążyłem zrobić ocieplenia ścian ponieważ brakło czasu i pieniędzy. Nie myślałem, że aż takie będę straty w zimie. Przeciez to jakiś koszmar

 

Sciany w ocieplonym budynku to ok 15-18% wszystkich strat w nieocieplonym nawet i 40%, strop podobnie, gw to nawet i 30-35% strat. Mokre wylewki tez swoje robią. Gdzies to ciepło sie podziewa. Niestety trzeba te zimę przetrwac i dokonczyc termomodernizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem sobie tylko kotła. Zmodernizowałem dom praktycznie od zera, jedynie co zostało to ściany zewnętrzne. Okna są nowe, po trzy szyby w każdym. Jedynie nie zdążyłem zrobić ocieplenia ścian ponieważ brakło czasu i pieniędzy. Nie myślałem, że aż takie będę straty w zimie. Przeciez to jakiś koszmar

 

Pytanie co obejmuje słowo zmodernizowałem. Jakie są izolacje od gruntu, ścian, dachu...ile cm? Jakie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłoga?

 

Procenty są zmienne w zaleznosci co jest jak ocieplone. Dom jest stary, mostek na styku sciana - fundament duzy zeby nie powiedziec olbrzymi, wentylacji mechanicznej zapewne brak. Coby nie powiedziec termomodernizacja powinna byc wykonywana z głową, jak najbardziej efektywnie. Tu zabrakło fachowej dorady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeszcze nie pytalem nikogo odnośnie termomodernizacji. Co byś radził w tym temacie?

 

Trzeba sie zastanowic co dalej pewne rzeczy są juz wykonane i przepadło, co do reszty to wizja lokalna, wykonanie obliczen ozc i audytu energetycznego da odpowiedz jaka ma byc dalsza kolej rzeczy najbardziej efektywna w ramach przewidzianego funduszu na te roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procenty są zmienne w zaleznosci co jest jak ocieplone. Dom jest stary, mostek na styku sciana - fundament duzy zeby nie powiedziec olbrzymi, wentylacji mechanicznej zapewne brak. Coby nie powiedziec termomodernizacja powinna byc wykonywana z głową, jak najbardziej efektywnie. Tu zabrakło fachowej dorady.

 

Już się bałem że te procenty są nieruchome... Raczej w procentach się tego nie przewidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co radzisz odnośnie ogrzewania, co można zrobić żeby było w miarę ciepło a żeby rachunek za gaz mnie nie zrujnował?

 

Aby płacić jak najmniej za ogrzewanie to przedze wszystkim izolacja oraz szczelny budynek... Nie ogrzejesz domu w którym hula wiatr! Trzeba by to zobaczyć robię różne przypadki a biorąc pod uwagę technologie jakie mamy dużo da się poprawić/polepszyć ale... wiadomo to też są koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...