Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już się bałem że te procenty są nieruchome... Raczej w procentach się tego nie przewidzi.

 

Procenty to rzecz wtórna, nawazniejsze są wartosci rzeczywiste strat od wszystkich przegród + straty na wentylację. Sam procent to mało jezeli nie mamy sumy wszystkich strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hydro chyba tańszy niż xps, 12 cm grafitu wystarczy?

 

Do czego wystarczy? do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło tak, ale czy w takim stopniu jakisobie załozyłes tego nie wiem. Kazde przedsięwziecie termomodernizacyjne ma jakis cel, cel wyrazony w kWh, złotówkach. Bez tego jest niemozliwe ustalenie jaki ma byc zakres termomodernizacji. Mozna tez z drugiej strony, mamy okreslony fundusz i w jego ramach staramy sie uzyskac jak najlepsze efekty czyli maksymalne zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego wystarczy? do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło tak, ale czy w takim stopniu jakisobie załozyłes tego nie wiem. Kazde przedsięwziecie termomodernizacyjne ma jakis cel, cel wyrazony w kWh, złotówkach. Bez tego jest niemozliwe ustalenie jaki ma byc zakres termomodernizacji. Mozna tez z drugiej strony, mamy okreslony fundusz i w jego ramach staramy sie uzyskac jak najlepsze efekty czyli maksymalne zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ;)

17 m3 na dobę, średnia za ostatnie 3 dni. Bez palenia w kominku.

 

 

@gacur73 - poczytaj o pustce powietrznej, którą masz w ścianach. Dosyć niskim kosztem można tam "wdmuchać" granulat styropianu/wełny/innego materiału. Na pewno nie będzie rewelacji ale poprawa też nastąpi.

Tak jak koledzy wspomnieli - kwestia oczekiwań i możliwości finansowych...

Edytowane przez open11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie wyszło mi jakieś 900zł za cały sezon grzewczy. Mieszkanie 70m2, przy czym w sypialni i łazience raczej nie grzejemy. Mieszkanie jest wysokie

(poddasze) więc sporo ciepła ucieka, zdarzało się, że na noc ustawiałam temperaturę nawet na 16 stopni. W dzień utrzymujemy 18-19 stopni, jak zaszalejemy to 20.

I tutaj pytanie (chociaż z tego co już się dowiadywałam to nie ma jednej odpowiedzi). Czy w takim mieszkaniu, lepiej jest utrzymywać stałą temperaturę powiedzmy nawet te 19 stopni, czy kombinować z obniżaniem? (Nie wyłączam pieca całkowicie)

 

Dom jest po generalnym remoncie, dociepleniu ścian i dachu, okna są nowe (i małe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lepiej grzać tak by różnice temperatur nie były wysokie gdyż to co zaoszczędzisz na niższych temperaturach później poświęcisz na do grzanie, ponadto pod uwagę należy wziąć fakt że komfort cieplny utrzymuje się dłużej jesli ściany utrzymują, stałą odpowiednią temperaturę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zebrał ktoś wiedzę jak zmiany parametrów pracy kotła, mocy, krzywej grzewczej, itp wpływają na zużycie gazu?

 

Osobiście bawię się nastawami, grzeję dom w trakcie wykańczania, przy temp na zewnątrz -15 C i wewnątrz 19-20 C zużycie gazu wynosi około 0,9 m3/godzinę, przy czym nie ma jeszcze wewnętrznych źródeł ciepła w postaci użytkowników i sprzętu AGD. Piec pracuje non stop na 40 % mocy, na dobę mam 2-3 starty palnika, mieszacz ustawia się na ok 30 %. Ciekawe jak manipulowanie różnymi parametrami wpływać może na zużycie gazu. Czy mniejsze zużycie zapewni ciągła praca palnika na niskiej mocy czy przerywana na wyższej mocy? Domyślam się, że producenci kotłów mają opracowania i wytyczne, ale jakoś nie są one dostępne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom potrzebuje x kWh na dobę i cudów nie ma, a różnice są marginalne.

 

Oczywiście jakaś ponadnormatywna liczba startów palnika dobrze wynikowi nie robi, ale czy będzie miał 3, czy 8 startów - to niezauważalne.

Warto dbać o niską temperturę zasilania i różnice zasilanie-powrót na poziomie 4-5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...