Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Według projektu mam 536,3 m3 nie zagłębiając się w matematykę przyjąłem, że skoro podniosłem ściankę kolankową to i kubaturę przy okazji. Pytanie czy kubatura budynku= kubatura do ogrzania tego nie wiem. W każdym razie dwa poziomy 77m2(z garażem ogrzewanym) i 78m2 po podłodze do ogrzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to przez co dużo tracimy jest na pewno cokół. Przecież to w cokole mamy ogrzewaną podłogę a zwykle cokół ma mniej izolacji niż elewacja (a najbardziej powinien być chroniony. UWażam że cokołu albo nie powinno się robić, albo powinien mieć 15cm.

 

Posadzka jest w warstwie ocieplenia ścian , nie cokołu .

1570995_podloga1.jpg

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155m2 podłogi do ogrzania, około 600m3 kubatura . Mrozy -13 spalanie 12m3. Ogólnie średnia za ostatnie mrozy 10,8m3 na dobę (okolice Wrocławia, w miarę ciepło czyli) Średnia za ciepły listopad/grudzień 4,4m3/doba. Pierwszy sezon grzewczy i parę mostków termicznych mam już namierzonych ;) Zużycie wody 3 szambiarki po 5,5m3 na miesiąc ;) Ocieplony 10 fundament, 12cm podłoga, 20 ściany, 30 skosy. projekt Czaruś duo z podniesioną ścianą kolankową o 50cm. Podłogówka 100%, piec Immergas Vitrix 12Kw. Muszę jeszcze ustawienia pieca doszlifować bo grzeje ze słabą siłą (temperatura na kotle około 30 stopni), temperatura w domu powoli spada jak spadnie o 0,4 stopnia poniżej żądanej(21,3stopni) to leci na 100% mocy i kondensacji nici bo temperatura na kotle 56 stopni wtedy (tak grzeje w te mrozy bo jak jest cieplej to grzeje leciutko co jakiś czas i jest ok). a i wentylacja grawitacyjna

 

pozdrawiam.

 

Tak się nie stresuj - 56 stopni masz na zasilaniu (wyjście z kotła), kondensacja jest zależna od temp powrotu (działa do ok 55 stopni). Po spalaniu też widać, że jest ok - szczególnie, że jak piszesz, to Twój pierwszy sezon grzewczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie licytuje tylko informuje, a każdy grzeje dla temperatury, jaka jest dla niego komfortowa.

Dla mnie 23C przy podłogówce to byłby jakiś koszmar. Już inie wspominając o 24C...

 

Dlatego grzeję do 22, co zresztą jest zdrowsze, niż grzanie do wyższych temperatur. Szczególnie jak ktoś ma nałe dzieci.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 lub 22 stopnie w pomieszczeniu to żadne ogrzewanie. Czytam ten temat i zastanawiam się o co w nim chodzi.

Zacznijcie ogrzewać domy/mieszkania tak, aby było w nich ciepło a potem licytujcie się, kto ile MNIEJ zużył gazu.

 

Marysia jaka temperatura wg Ciebie powinna byc w pomieszczeniu????

bo ja zwykle trzymalem powyzej 23 - 23,5, teraz mam tylko troche ponad 22 i jest stanowczo lepiej niz przy ponad 23stopniach. Przy wyzszej temperaturze dziecko sie dusilo, kaszlalo. teraz jest stanowczo lepiej.

Oswiec nas jaka trzymasz komfortowa temp w domu?? rozumiem ze palisz weglem i jest to pewnie ze 24stopnie.suuuuper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie licytuje tylko informuje, a każdy grzeje dla temperatury, jaka jest dla niego komfortowa.

Dla mnie 23C przy podłogówce to byłby jakiś koszmar. Już inie wspominając o 24C...

 

Dlatego grzeję do 22, co zresztą jest zdrowsze, niż grzanie do wyższych temperatur. Szczególnie jak ktoś ma nałe dzieci.

 

Potwierdzam - u nas także powyżej 22 st to tylko w łazienkach chcemy - chyba, że kominka nie upilnujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz....

To, że Tobie jest komfortowo przy 24C nie oznacza, że innym ludziom, a nawet kobietom :) również.

Cieplej mam tylko w łazience - zgodnie z NASZYMI oczekiwaniami..

 

 

Nawet, jak mieszkałem w blokowisku i przez pierwsze dwa lata nie miałem podliczników to nie miałem 24C w domu, bo to dla NAS niekomfortowe.

 

A co do dzieci - poczytaj literaturę, porozmawiaj z pediatrami. Oczywiście, być może Ciebie problem nie dotyczy, ale większość ludzi zwraca na to uwagę.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być. ja mam 20cm grafitu zaczynajace się od wysokości parkietu w domu. A poniżej 10cm xps

 

To wielki błąd konstrukcyjny :( zawsze możesz cokół wyrównać ze ścianą .

 

Panowie a jaką macie wilgotność bo u mnie w te mrozy spadła do poziomu 21% a teraz mam 27%

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 lub 22 stopnie w pomieszczeniu to żadne ogrzewanie. Czytam ten temat i zastanawiam się o co w nim chodzi.

Zacznijcie ogrzewać domy/mieszkania tak, aby było w nich ciepło a potem licytujcie się, kto ile MNIEJ zużył gazu.

Dobre, dobre :) byłem rano w sylwestra w gazowni u miłego i kompetentnego pana z działu obsługi klienta celem kombinacji zmiany taryfy. Pogadaliśmy sobie trochę, bo pan też walczy ze zużyciem, a jest po politechnice po jakimś kierunku z ogrzewaniem czy gospodarką energią. Zapomniałem. Ale do rzeczy. Twierdził, że te nasze chwalenia się to miedzy bajania włożyć, że ludzie zaniżają, aby lepiej wypaść w oczach innych, a dom energii musi pochłonąć i te moje 1600m3 gazu rocznie bez kominka i bez dodatkowych źródeł energii to bardzo przyzwoity wynik. Pan rzeczony dla siebie wgląd robił wiele razy ile to ludziska w domkach płacą za gaz w skali roku i kwota rzędu 4000 zł rocznie to standardzik.

Są tacy co płaca 5-6 tys zł, a bardzo mało jak na lekarstwo takich gdzie 3 tys zł za cały rok.

Podbudowany wróciłem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkałem w nowym domu 180m2 z Porothermu 44cm (ściana jednowarstwowa), 25-30welny w poddaszu i WG to płaciłem gazowni 600-800zł miesięcznie, miałem woilgotniść 25% i w sumi to było mało komfortowo.

 

Teraz mam dom mały, dobrze ocieplony, to w W2 mieszczę sie ze sporym zapasem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kominek zbijał ją do 34% ale to na kilka godziń - pózniej coś sie ugotuje, coś umyje i jest z powrotem około 40%

Teraź na zewnątrz -1.9Ci 79%.

Wewnątrz 21.9 i 47%

 

Wentylacja ustawiona na 80m3/h.

 

EDIT: podaję wilgotnośc z salonu z kuchnią otwartą, w sypialniach jest około 4% mniej

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...