Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Okno czasowe włącza kocioł, której pracuje póki się nie skończy, ALBO jesli dobije do temperatury 22C.

I z reguły prędzej osiąga tą temperaturę, niż kończy sie okno, na przykład po powrocie z pracy, kiedy zaczyna sie gotowańne, młody zaczyna szaleć na konsoli z Kinectem, ja gonię psa :) i kocioł wtedy ńnie grzeje do 17, tylko kończy wcześniej.

 

Temperatura rośnie do 22.1C i utrzymuje się np do godziny 20. Wiec mimo, iż otwiera się kolejne okno, kocioł nie rozpoczyna pracy, tylko godzinę pózniej.

Pózniej są prysznice, prasowanie i czasem gotowanie i znów zyski bytowe powodują, żę kocioł pracuje godzine, dwie. Łasciwie chyba tylko w noży pracuje blisko 4godziny

 

Widząc, jak to wygląda, żałuję, że zalozyłem gaz.

Lepiej byłoby postawić bufor 800-1000l, grzałkę 6kw, grzać bufor w taniej taryfie i grzać z niego podłogówkę dokładnie w takich samych oknach, jak teraz.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widząc, jak to wygląda, żałuję, że zalozyłem gaz.

Lepiej byłoby postawić bufor 800-1000l, grzałkę 6kw, grzać buforów taniej taryfie i grzać z niego podłogówkę dokładnie w takich samych oknach, jak teraz.

 

zrobisz sobie jak ci kiedyś padnie kocioł ;), a relacje cen będą na podobnym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to kwestia ustawień: czasu, temp. zasilania i temp. żądanej w pomieszczeniu (a właściwie różnicy temperatur komfortowej i ekonomicznej)

Trzeba poobserwować zachowanie własnego układu i potem trochę przemyśleć ustawienia. Zrzynanie 1 do 1 od innych, zazwyczaj nie sprawdza się

 

wooow bardzo trafna konkluzja trzeba poobserwowac zachowanie wlasnego ukladu. a kolega z choniki sie urwal czy tak poprostu wpadl pop..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wymiksować się z umowy z PGNiG ?

Bo przecież nie będę im płacił abonamentu za nic...

 

Jest chyba jakiś minimalny okres, bo za wcześniejsze wymówienie umowny mogą obciążyć kosztami budowy przyłącza.

 

zawsze mozesz przejsc na W1 tam abonament to chyba grosze jak sie nie myle. Czasami lepiej placic abo niz kare.

 

Jaka temp zasilasz podloge przez te 2 czy 3godziny jak pracuje, ze juz tak szybko masz efekt podnoszenia temperatury??? U mnie trwa to wieki. a po 2 czy tylko 3 godzinach grzania na pewno nie bede jeszcze mial efektu wzrostu temp. w pomieszczeniiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz przejsc na W1 tam abonament to chyba grosze jak sie nie myle. Czasami lepiej placic abo niz kare.

 

Jaka temp zasilasz podloge przez te 2 czy 3godziny jak pracuje, ze juz tak szybko masz efekt podnoszenia temperatury??? U mnie trwa to wieki. a po 2 czy tylko 3 godzinach grzania na pewno nie bede jeszcze mial efektu wzrostu temp. w pomieszczeniiu

 

Dołączam się do pytania.

 

Mój plan to 22*C i 20,5*C. Tylko muszę wybadać na ile czasu wystarczy mi tej temperatury, żeby piec nie włączał się pomiędzy oknami.

 

dodatkowo mam rozdzielacz

 

rsz_20151225_223524.jpg

 

prawdopodobnie przez który kocioł na krzywej poniżej 1,5 nie daje rady dogrzać do zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooow bardzo trafna konkluzja trzeba poobserwowac zachowanie wlasnego ukladu. a kolega z choniki sie urwal czy tak poprostu wpadl pop..

 

a po co ta złośliwość?Obraziłem ciebie czymś? Napisałem coś , co mija się z prawdą? Nie należy obserwować własnego układu, wystarczy skopiować ustawienia od innych (bo tak niektórzy myślą)?

Po twoich postach wnioskuję, że dopiero nabywasz doświadczenia i próbujesz konfrontować z innymi. To nic złego.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ta złośliwość? Napisałem coś , co mija się z prawdą? Obraziłem ciebie czymś?

Po twoich postach wnioskuję, że dopiero nabywasz doświadczenia i próbujesz konfrontować z innymi. To nic złego.

 

no wlasnie sek w tym ze obraziles. teskty o zrzynaniu mozesz uczniakom w szkole prawic...

w kazdym razie nie zabrzmialo to sympatycznie

poza tym nikogo nie kopiuje, co najwyzej konfrontuje ze swoimi spostrzezeniami. Od kilku stron sie produkuje o tym co u mnie i jak, a Ty mi mowisz ze powinienem poobserwowac swoj uklad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz przejsc na W1 tam abonament to chyba grosze jak sie nie myle. Czasami lepiej placic abo niz kare.

 

Jaka temp zasilasz podloge przez te 2 czy 3godziny jak pracuje, ze juz tak szybko masz efekt podnoszenia temperatury??? U mnie trwa to wieki. a po 2 czy tylko 3 godzinach grzania na pewno nie bede jeszcze mial efektu wzrostu temp. w pomieszczeniiu

 

35C przy temperaturze około -5C

Oprócz grzanej podłogi dochodzą jeszcze zyski od słońca i bytowe. I dlatego czasem ten okres się skraca.

W małym domu z WM to spory procent energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35C przy temperaturze około -5C

Oprócz grzanej podłogi dochodzą jeszcze zyski od słońca i bytowe. I dlatego czasem ten okres się skraca.

W małym domu z WM to spory procent energii.

 

no to u mnie ewiedentnie jest cos nie tak. bo potrafilem wpuscic mu nawet 37-40 w uklad i po 3 godzinach na pewno nie mialem jeszcze jakiegokolwiek ruchu ze wzrostem temp w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sek w tym ze obraziles. teskty o zrzynaniu mozesz uczniakom w szkole prawic...

w kazdym razie nie zabrzmialo to sympatycznie

poza tym nikogo nie kopiuje, co najwyzej konfrontuje ze swoimi spostrzezeniami. Od kilku stron sie produkuje o tym co u mnie i jak, a Ty mi mowisz ze powinienem poobserwowac swoj uklad :)

 

no widzisz, w takim razie źle zrozumiałeś, bo odnosiłem się ogólnie do zagadnienia, a nie do ciebie. Wątek nie jest twój (nawet nie jest konkretnie o twoim kociołku), więc każdy może się wypowiadać.

Sęk w tym, że wielu użytkowników rejestruje się i zaraz wchodzi w ten wątek i czyta tylko kilka ostatnich postów, bo mu dużo pali gazu i mają nadzieję, że jak mu podasz ile, gdzie masz styropianu ile grzejesz metrów i jaką masz krzywą, to on też tak samo ustawi i będzie miał takie zużycie jak ty.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie ewiedentnie jest cos nie tak. bo potrafilem wpuscic mu nawet 37-40 w uklad i po 3 godzinach na pewno nie mialem jeszcze jakiegokolwiek ruchu ze wzrostem temp w pomieszczeniu

 

a gęstość rurek macie taką samą, a grubość i materiał wylewki, dom z tych samych materiałów, jaka okładzina na podłodze, jaka histereza itp itd? Jak to porównywać? U mnie np. jest przyrost 0,1*C na godzinę, zawsze, na całej długości krzywej.

Ale żeby po 3 godzinach nic nie drgnęło? zastanawiające.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, w takim razie źle zrozumiałeś. Wątek nie jest twój (nawet nie jest konkretnie o twoim kociołku), więc każdy może się wypowiadać.

Sęk w tym, że wielu użytkowników rejestruje się i zaraz wchodzi w ten wątek i czyta tylko kilka ostatnich postów, bo mu dużo pali gazu i mają nadzieję, że jak mu podasz ile, gdzie masz styropianu ile grzejesz metrów i jaką masz krzywą, to on też tak samo ustawi i będzie miał takie zużycie jak ty.

 

Nigdzie nie twierdze ze jest moj, w ogole co to za stwierdzenie...

no wlasnie mam wrazenie ze to Ty wpadles na chwile i na dzien dobry postanowiles mi dowalic, bo przeczytales ostatnia strone i stwierdziles ze ..., sam nie wiem co wlasciwie

poza tym przeczytalem juz prawie polowe tego watku, komus komu zalezy zeby ustawic swoj piec to przeczyta wiekszosc a nie pare ostatnich postow .

koniec tematu, bo przeciez mialo byc o spalaniiu a nie o pierdolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gęstość rurek macie taką samą, a grubość i materiał wylewki, dom z tych samych materiałów, jaka okładzina na podłodze, jaka histereza itp itd? Jak to porównywać? U mnie np. jest przyrost 0,1*C na godzinę, zawsze, na całej długości krzywej.

Ale żeby po 3 godzinach nic nie drgnęło? zastanawiające.

 

ale to juz po pierwszej godzinie grzania masz wzrost o 0,1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja nie jest o pierdołach, ale nie ja zacząłem o pierdołach i nie chciałem nikomu dowalać. Nie wpadłem na chwilę, a temat czytam od 2012 roku i coraz częściej dochodzę do wniosku, że robi się tu coraz większy bałagan.

Dobra, zostawmy już to. Zgoda :)

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to juz po pierwszej godzinie grzania masz wzrost o 0,1?

 

Tak. Oczywiście jak startuje sezon, to trwa to dłużej. Ze spadkiem jest inaczej. Najpierw przez kilka godzin utrzymuje się temp. zadana a jak zacznie spadać to też spadek o 0,1*C trwa ok godziny czasem trochę dłużej (zależy od temp zewnętrznej)

 

Na poddaszu jest trochę inaczej, ale tam mam panele 8mm i rozstaw co 20cm. Tam, jak czujnik który jest na parterze, wyłączy grzanie, bo osiągnął 22*C, to na poddaszu mam 21,8 -21,9*C i dopiero po jakimś czasie (dokładnie nie sprawdzałem czy 30 min czy godzina), temp. dobija do 22*C. Problem jest też taki, że poddasze szybciej stygnie, bo jest mniej murów, a sporo płyty GK. Więc w przyszłości planuję rozdzielić układ i zrobić oddzielne pompy i sterowanie. Bo parter i poddasze, to są dwa różne środowiska (poddaszu bliżej do szkieleciaka jeśli chodzi o akumulację)

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oczywiście jak startuje sezon, to trwa to dłużej. Ze spadkiem jest inaczej. Najpierw przez kilka godzin utrzymuje się temp. zadana a jak zacznie spadać to też spadek o 0,1*C trwa ok godziny czasem trochę dłużej (zależy od temp zewnętrznej)

 

Na poddaszu jest trochę inaczej, ale tam mam panele 8mm i rozstaw co 20cm. Tam, jak czujnik który jest na parterze, wyłączy grzanie, bo osiągnął 22*C, to na poddaszu mam 21,8 -21,9*C i dopiero po jakimś czasie (dokładnie nie sprawdzałem czy 30 min czy godzina), temp. dobija do 22*C. Problem jest też taki, że poddasze szybciej stygnie, bo jest mniej murów, a sporo płyty GK. Więc w przyszłości planuję rozdzielić układ i zrobić oddzielne pompy i sterowanie. Bo parter i poddasze, to są dwa różne środowiska (poddaszu bliżej do szkieleciaka jeśli chodzi o akumulację)

 

mile zaskoczenie. za poprzednia dobe mam zuzycie 11m3 :(. temp -10 za to w srodku heizung bo pod 24 nawet. ale dzisiaj od rana przez 9godzin zuzycie tylko 2,2m3 z czego grzanie wody to 0,6m3.bo akurat sprawdzilem przed i po. byl tez u mnie pan z vaillanta i byl mocno zaskoczony ze mam KG 0,20 bo normalnie sie daje 0,8 :rotfl:

byl tez w szoku ze mam taka sama temp dzienna jak i nocna, mowil ze pierwszy raz sie z tym spotkal bo wszyscy nocna maja o stopien nizej.

Przy okazji dowiedzialem sie ze moj uklad nie wyda bo jade na pompie z pieca góra i dół, a powinienem miec tez pompe na gornym rozdzielaczu :)

 

montixe: u mnie identyczna sytuacja. u gory mam panele 8mm. Jak na dole mam na CM470 22 stopnie ( to fizycznie podchodzi mi pod 23 ) a góry mam tylko między 20,8 - 21,5. I nie moge za cholere ustawic zeby w lazience miec wiecej. Mam przeplywy ok 1l/min. Ty rozumiem masz identyczna sytuacje jak u mnie, czyli wszystko zasilane z pompy z pieca, bez zadnych dodatkowych pomp u gory, bez sprzegla etc,

jaki masz przeplyw u gory ze tak rowno Ci grzeje dół i góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiaj od rana przez 9godzin zuzycie tylko 2,2m3 z czego grzanie wody to 0,6m3.

 

Dzisiaj był słoneczny dzień. Mam podobnie, w dzień mi temperatura poszła o 1 stopień do góry a piec nie chodził wcale albo trochę, nie sprawdzałem zużycia. Darmowe grzanie skończyło się po zachodzie ;) W nocy gazownia sobie odbije ;)

Edytowane przez K&M_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był słoneczny dzień. Mam podobnie, w dzień mi temperatura poszła o 1 stopień do góry a piec nie chodził wcale albo trochę, nie sprawdzałem zużycia. Darmowe grzanie skończyło się po zachodzie ;) W nocy gazownia sobie odbije ;)

 

taaa to racja. jak tylko sloneczko zniknelo za horyzontem to sie od razu wlaczyl i caly czas daje...

zadana zasilania 29, rzeczywista zasilania 34, na zewnatrz -7 wewnatrz 23,2

mam wrazenie ze moj piecyk budzi sie do zycia... przy -10 byl w swoim zywiole bo dopiero zaczal wykorzystywac swoja minimalna moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...