Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaki dokładnie dom ile m2? Jaka izolacja ścian i dachu? Jaka wentylacja? Na ile 'C grzejesz? Podłógówki ile?

 

Ja mam dobudówke 8x9m i jeszcze ze starego domu dodatkowo 2 pokoje na górze. W sumie ok 130m2. Porotherm 30 i styropian 10cm grafit. Dach o wełna 30cm o wsp. 0.33. wentylacja grawitacyjna. Grzeje na 22 stopnie a w nocy 21. podłogówke mam na dole ok 60m2 i w łazience na górze , do tego 5 grzejników i 1 drabinka. Piec de dietrich mcr3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobudówke 8x9m i jeszcze ze starego domu dodatkowo 2 pokoje na górze. W sumie ok 130m2. Porotherm 30 i styropian 10cm grafit. Dach o wełna 30cm o wsp. 0.33. wentylacja grawitacyjna. Grzeje na 22 stopnie a w nocy 21. podłogówke mam na dole ok 60m2 i w łazience na górze , do tego 5 grzejników i 1 drabinka. Piec de dietrich mcr3.

 

No ale w tych 165m3 masz zapewne gotowanie oraz grzanie ciepłej wody. Więc nie wydaje mi się że jest tak bardzo źle... 165m3 gazu to będzie około 380 zł, racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie realne o czym piszesz ,bo temp podłogi 21*C nie da ci w domu 21*C , żebyś miał 21*C w domu to temp podłogi przeważnie jest wyższa o Deltę T czyli o około 3-4*C

A jednak tak mam. Jak mierzyłem temp. podłogi w innych miejscach to miałem na panelach troche powyzej 22C, Wczesniej na termostacie miałem ustawione na 23C ..Zużycie srednie z CWU bez cyrkulacji(na 10 minut właczalem rano) z 72h to 3,9m3 na dobe. Wiem co to Delta T .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak tak mam. Jak mierzyłem temp. podłogi w innych miejscach to miałem na panelach troche powyzej 22C, Wczesniej na termostacie miałem ustawione na 23C ..Zużycie srednie z CWU bez cyrkulacji(na 10 minut właczalem rano) z 72h to 3,9m3 na dobe. Wiem co to Delta T .

 

Zapewne coś źle mierzysz bo to jest niemożliwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 224m3. Średnia za styczeń utrzymywała mi się na poziomie 8m3 na dobę (dokładnie do 25 stycznia) ale ostatnie kilka dni mocno zbiły średnią do 7,22m3 na dobę(czyli od 25 stycznia średnia 4m3/doba). Od pierwszego uruchomienia pieca 27 października 524m3.

 

Tak się zastanawiam ile może mi brać ta cyrkulacja 24h/dobę bo odkąd hula (początek grudnia) to zużycie wyraźnie w górę poszło, ale może to bardziej mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś źle mierzysz bo to jest niemożliwe .

 

.Wczesniej miałem ustawiony czujnik podłogi na 24 nawet doszedłem do 28c ale było za ciepło i pobierało mi wiecej gazu .Powiem Ci ze testowałem juz wiekszosc mozliwosci i mysle ze doszedłem do maximum mozliwosci czyli kocioł pracuje cyklicznie ,załacza sie około 9 razy na dobe przy minimalnej mocy i przy temp. zadanej na podloge 25-26C.Napisze Ci jeszcze ,ze mam kocioł o mocy 6,5-26kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 224m3. Średnia za styczeń utrzymywała mi się na poziomie 8m3 na dobę (dokładnie do 25 stycznia) ale ostatnie kilka dni mocno zbiły średnią do 7,22m3 na dobę(czyli od 25 stycznia średnia 4m3/doba). Od pierwszego uruchomienia pieca 27 października 524m3.

 

Tak się zastanawiam ile może mi brać ta cyrkulacja 24h/dobę bo odkąd hula (początek grudnia) to zużycie wyraźnie w górę poszło, ale może to bardziej mrozy.

 

Cyrkulacja może brać i to duuużo :) W zależności jak ona cyrkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz policzyć wszystkiego do kupy ? około 2zł to może być 2,20zł a to wielka różnica , u mnie wychodzi ze wszystkimi opłatami 2,15zł W2.1

To moja gazownia lepsza bo w 2.12.t wychodzi mi brutto za 1m3 1,83PLN a wliczając abonament 24,7PLN 1,90PLN za m3.

 

W styczniu tj od 31 grudnia 23:59 do 31I 23:59 poszło mi 339m3 co daje 10,93m3/dobę i fv powinna być na 645PLN. Osobiście jestem zawiedziony bo budując dom starałem się i miałem nadzieje na mniejsze zużycie. Ekipa od elewacji nie była dobra, mimo mojego pilnowania są błędy. Poza tym nieregularna bryła + żaluzje+ tarasy nad pom. ogrzewanymi i kilka innych rzeczy które bym zmienił.

 

W sumie może nie jest tak źle biorac pod uwagę wielkość domu. Październik-styczeń to 850m3 i koszt gazu 1700zł. pozostaje luty-kwiecień palenia pewnie non stopczyli jeszcze jakiś 1300zł.

 

Oprócz tego spaliłem 50kg brykietu w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja gazownia lepsza bo w 2.12.t wychodzi mi brutto za 1m3 1,83PLN a wliczając abonament 24,7PLN 1,90PLN za m3.

 

W styczniu tj od 31 grudnia 23:59 do 31I 23:59 poszło mi 339m3 co daje 10,93m3/dobę i fv powinna być na 645PLN. Osobiście jestem zawiedziony bo budując dom starałem się i miałem nadzieje na mniejsze zużycie. Ekipa od elewacji nie była dobra, mimo mojego pilnowania są błędy. Poza tym nieregularna bryła + żaluzje+ tarasy nad pom. ogrzewanymi i kilka innych rzeczy które bym zmienił.

 

W sumie może nie jest tak źle biorac pod uwagę wielkość domu. Październik-styczeń to 850m3 i koszt gazu 1700zł. pozostaje luty-kwiecień palenia pewnie non stopczyli jeszcze jakiś 1300zł.

 

Oprócz tego spaliłem 50kg brykietu w styczniu

 

Przeliczyłem jeszcze raz KW i wyszło mi ~ 19 gr za 1KW brutto współczynnik 10.972 ,nie wiem jak to się stało ale wpadłem w W2.1 :) mój styczeń to około 280m3 co daje około 603zł ,listopad grudzień 2015 - 435zł - 203m3 - 2225KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wczesniej miałem ustawiony czujnik podłogi na 24 nawet doszedłem do 28c ale było za ciepło i pobierało mi wiecej gazu .Powiem Ci ze testowałem juz wiekszosc mozliwosci i mysle ze doszedłem do maximum mozliwosci czyli kocioł pracuje cyklicznie ,załacza sie około 9 razy na dobe przy minimalnej mocy i przy temp. zadanej na podloge 25-26C.Napisze Ci jeszcze ,ze mam kocioł o mocy 6,5-26kw

 

Piszę na swoim przykładzie , teraz 1*C na zewnątrz .

KG 0,25 zasilanie idzie 33*C powrót 30*C Delta T =3*C temperatura w domu 23*C , temp podłogi mierzona na panelach ~25*C na płytkach pewnie 26*C .

Napisz Jaką masz temp zasilania i jaką masz Deltę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp: Adam 626

Moja chałupa też idealna nie jest. jak śnieg popada to na łączeniu ścian nośnych z dachem jest roztopiony śnieg, czyli ciepło ucieka. Styropian klejony na placki także wiatr w mrozy hula miedzy styropianem a ścianą, pełna fuszerka dziwię się, że to w ogóle trzyma ciepło. Poczekam do wiosny i może pozaklejam styropian przy łączeniu z dachem i gdzie się da, żeby wiatr tam nie hulał. Wełna z dachu niby wsadzona za murłatę ale jak się przy murze wiatr pod wpływem różnicy temperatur rozhula to ta wełna go nie zatrzyma. Ale tak czy inaczej z tego co widzę nie wypadam źle. Ty też chałupa 300m2 po podłodze musi swoje brać i moim zdaniem wynik super . Do tego mam nieskończonego bliźniaka sąsiada a rozdziela nas tylko dylatacja 2cm + mam super technologię pod drzwiami. Zimny próg, styropian 2cm w pionie ale nie tam gdzie są drzwi, czyli zewnętrzna krawędź ściany tylko wewnętrzna a dalej wylewka także wiatrołap to u mnie lodówka. Pierwszy dom budowałem jak to w przysłowiu ;) Ale mam już plan na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak śnieg popada to na łączeniu ścian nośnych z dachem jest roztopiony śnieg, czyli ciepło ucieka. Styropian klejony na placki także wiatr w mrozy hula miedzy styropianem a ścianą, pełna fuszerka dziwię się, że to w ogóle trzyma ciepło.

 

Jak na takie warunki to masz bardzo dobre zużycie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja gazownia lepsza bo w 2.12.t wychodzi mi brutto za 1m3 1,83PLN a wliczając abonament 24,7PLN 1,90PLN za m3.

 

W styczniu tj od 31 grudnia 23:59 do 31I 23:59 poszło mi 339m3 co daje 10,93m3/dobę i fv powinna być na 645PLN. Osobiście jestem zawiedziony bo budując dom starałem się i miałem nadzieje na mniejsze zużycie. Ekipa od elewacji nie była dobra, mimo mojego pilnowania są błędy. Poza tym nieregularna bryła + żaluzje+ tarasy nad pom. ogrzewanymi i kilka innych rzeczy które bym zmienił.

 

W sumie może nie jest tak źle biorac pod uwagę wielkość domu. Październik-styczeń to 850m3 i koszt gazu 1700zł. pozostaje luty-kwiecień palenia pewnie non stopczyli jeszcze jakiś 1300zł.

 

Oprócz tego spaliłem 50kg brykietu w styczniu

 

 

Moim zdaniem bardzo dobry wynik, jaki masz współczynnik przeliczenia na kwk bo cenę masz w tej samej taryfie co ja o 40gr niźszą. (u mnie 10,972)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...