Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie niskotemperaturowy system grzewczy jest oszczędniejszy, ale czy jesteś z tymi grzejnikami na to przygotowany, czy dogrzejesz ..........

 

Nieprawda że niskotemperaturowy system to tylko podłogowe np. U mnie grzejniki (70 żeberka al na 88m2 plus trzy pętle podłogowe) piec Victrix 12 na

własnej i wspólnym rozdzielaczu hula w przedziałach 25-40/-20. Przyklad: dziś - 1 na zewnątrz a na piecu 32 (dużo bo moc minimalna podbija), przy - 17 było 37 stopni. Grzejniki zimne a temperatura wewnątrz zadana 21*C.

Tak w temacie to styczeń 115 m3 (3.7/doba).Brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda że niskotemperaturowy system to tylko podłogowe np. U mnie grzejniki (70 żeberka al na 88m2 plus trzy pętle podłogowe) piec Victrix 12 na

własnej i wspólnym rozdzielaczu hula w przedziałach 25-40/-20. Przyklad: dziś - 1 na zewnątrz a na piecu 32 (dużo bo moc minimalna podbija), przy - 17 było 37 stopni. Grzejniki zimne a temperatura wewnątrz zadana 21*C.

Tak w temacie to styczeń 115 m3 (3.7/doba).Brak

 

Ja tak wcale nie twierdziłem, trzeba czytać ze zrozumieniem. Jeżeli kolega miał układ mieszany, to przecież pod to była "zaprojektowana" podłogówka i dobrane grzejniki. Podanie teraz na nie niższej temperatury może sprawić że układ nie dogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wcale nie twierdziłem, trzeba czytać ze zrozumieniem. Jeżeli kolega miał układ mieszany, to przecież pod to była "zaprojektowana" podłogówka i dobrane grzejniki. Podanie teraz na nie niższej temperatury może sprawić że układ nie dogrzeje.

 

Dogrzeje bo w czesci mieszkalnej jest tylko podlogowka, piwnica i garaz maja grzejniki ale jak sie okazuje w ogole nie sa potrzebne.

 

Moj kociol dobierali pod 110 podlogowki na parterze, okolo 90 podlogowki na poddaszu, piwnica i garaz okolo 59m2 na grzejnikach. Byc moze byla by mozliwosc wymiany kotla na 1,9-12 jeszcze teraz.

Chce ktos kupic wbs22e?

Edytowane przez vesperos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzeje bo w czesci mieszkalnej jest tylko podlogowka, piwnica i garaz maja grzejniki ale jak sie okazuje w ogole nie sa potrzebne.

 

Moj kociol dobierali pod 110 podlogowki na parterze, okolo 90 podlogowki na poddaszu, piwnica i garaz okolo 59m2 na grzejnikach. Byc moze byla by mozliwosc wymiany kotla na 1,9-12 jeszcze teraz.

Chce ktos kupic wbs22e?

 

Mysle ze tu chetnego nie znajdziesz jak tu kazdy pisze zeby jak njamniejszy kociol, chyba ze ktos buduje chate 500m, ale wtedy raczej nie szuka uzywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzeje bo w czesci mieszkalnej jest tylko podlogowka, piwnica i garaz maja grzejniki ale jak sie okazuje w ogole nie sa potrzebne.

 

Moj kociol dobierali pod 110 podlogowki na parterze, okolo 90 podlogowki na poddaszu, piwnica i garaz okolo 59m2 na grzejnikach. Byc moze byla by mozliwosc wymiany kotla na 1,9-12 jeszcze teraz.

Chce ktos kupic wbs22e?

 

czyli grzejesz 110m2 na dole i 90m2 na górze + garaż,piwnicę z doskoku. No to wynik spalania gazu ze słabego robi się bardzo dobry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze. Ta góra zabiera ciepło z dołu nawet jak nie grzejesz. No chyba, że masz między poziomami porządną izolację i nie ma schodów na górę (czyli dziury w stropie przez które ucieka powietrze na górę). Bo góra rozumiem jest użytkowa tylko jeszcze niezamieszkana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze. Ta góra zabiera ciepło z dołu nawet jak nie grzejesz. No chyba, że masz między poziomami porządną izolację i nie ma schodów na górę (czyli dziury w stropie przez które ucieka powietrze na górę). Bo góra rozumiem jest użytkowa tylko jeszcze niezamieszkana?

 

Gora jest zamknieta, na stropie 5 sm styro, dach docieplony 20cm pur. Na poddaszu jest ok 12*c.

Edytowane przez vesperos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora jest zamknieta, na stropie 5 sm styro, dach docieplony 2cm pur. Na poddaszu jest ok 12*c.

 

5 cm styro lambda 0,031 to U = 0,62. przy temperaturze wewnątrz 22, na poddaszu 12, masz około 6 W straty na 1 m2. przy 90 m2 wychodzi miesięcznie 388 kWh, czyli około 39 m3 gazu. do tego kolejna energia ucieka przez mostki termiczne. jeśli nie masz tam grafitowego styropianu, to ucieka więcej, nawet o 33%. do tego straty do garażu i piwnicy, bo nie wiadomo jak te pomieszczenia są odizolowane od części mieszkalnej i jaka jest powierzchnia wymiany ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te majstry to dziwne chłopaki. 20cm styropianu na ściany za dużo , 30cm wełny na strop za dużo ale piec im większy tym lepiej :rolleyes:

 

Ostatni tydzień ze średnią 5m3 GZ50 na dobę.

Zakupiłem dobowy czasowy programator do cyrkulacji CWU... 18zł ... czemu inne rzeczy do domu tyle nie kosztują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 1 do wczoraj piec lyknal 13,2m3 gazu co daje średnia 3,3m3 na wszystko. Piec grzeje z Krzywa 0,5 i temp.steruje pogodynka przez 8 godzin za całą dobę w okienkach czasowych. Grzejniki na górze na termostatach przykreconych na 2,5 kreski i grzeją lekko ciepło. Widać nie potrzeba dużo bo z dołu przez klatkę zaciąga ciepło z podłogowki . Na polu teraz 2°C i mam temp zasilania.zadana 36°C ,a zasilania 40°C przy krzywej 0,5 i temp żądaną 21,5°C. W podłogę idzie mi 37°C a na grzejniki idzie tyle co pogodynka ustali na piecu,bo mam jeden układ zasilający wszystko. Edytowane przez Zaciszny domek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wieksza ilosc ludzi ma dosyc wysoka krzywa grzewcza

 

U mnie krzywa grzewcza dla temperatury zewnetrznej + 17 jest zadana temperatura wydy 21*C zas przy -16 woda w zasulaniu 31*C

 

Dom powierzchni do ogrzania 230m2

 

Ogrzewanie podlogowe

 

W domu temperatura bez zmian 21*C

 

Zuzycie dobowe gazu na CO i CWU (6-7,5m3) przy temperaturach 0-7*C

Przy -15 zuzycie mialem 8-9 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wieksza ilosc ludzi ma dosyc wysoka krzywa grzewcza

 

U mnie krzywa grzewcza dla temperatury zewnetrznej + 17 jest zadana temperatura wydy 21*C zas przy -16 woda w zasulaniu 31*C

 

Dom powierzchni do ogrzania 230m2

 

Ogrzewanie podlogowe

 

W domu temperatura bez zmian 21*C

 

Zuzycie dobowe gazu na CO i CWU (6-7,5m3) przy temperaturach 0-7*C

Jak u ciebie to wygląda, ze masz takie niskie temp.wody . Normalnie u mnie przy krzywej 0,5 mam wysoka temp.wody nawet jak jest kilka stopni na plusie. Ja grzeje w trybie Eco i na brak wpływu temp wewnątrz z oknami czasowym. Jak to u ciebie wygląda hm:rolleyes:

Edytowane przez Zaciszny domek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom o powierzchni calkowitej 266 m2 zas powierzchnia grzewcza bez garazu.to okolo 320m2 dom parterowy z uzytkowym poddaszem dach 4 spadowy kopertowy z dwoma wolimi okami.

 

Okna pakiet 4 szyby wspolcznikk okna 0,7

 

Sciany 2W - silka 24cm + styropian grafit 20cm

Podloga styropian 20cm ( 5cm-5cm-10cm)

Poddasze welna 35 cm lambda 0,35

Wole oka welna 75 cm lambda 0,35

Strych podloga welna 40cm lsmbda 0,35

 

Ogrzewanue 100% podlogowka

Piec kondensacyjny 1,9-14 kw

 

Wczorajsze zuzycie gazu na CO i CWU 5,9m3

Ilosc osob 2 +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...