Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam mieszkanie w bloku wybudowanym w 2007r. Ogrzewanie co i cwu z miejskiej ciepłowni. Jeśli chodzi o C.O. w tym mieszkaniu (50 m2) moje roczne koszty zużycia ciepła wynoszą 0 zł (słownie: zero zł). W ogóle grzejników nie odkręcam (nawet gdy jest na zewnątrz - 20 stopni) i mam temp. 21-22 stopnie. Zarządca raz mi wymieniał licznik ciepła bo myśleli, że się popsuł. Tak więc pisanie w tym wątku o zużyciu gazu w mieszkaniu we w miarę nowym bloku to jest kompletne nieporozumienie.

 

Twoje rachunki za C.O. płacą sąsiedzi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gos**c

Dom parterowy 140m2, kubatura ok. 390m3, wszedzie ogrzewanie podlogowe temp. 21-23, WM z reku Brink 400.

Z cyrkulacją raz na godzinę 3 minuty

Podłoga ok 23cm styropianu EPS100

Fundament 15cm hydro

Ściany 20cm grafitu

Strop żelbetowy plus 25cm (10cm białego, 15cm grafitu)

CWU 4 sosby, Buderus GB162.

CO i CWU

Listopad 90m3,

Grudzien 108m3,

Styczeń - 144m3

Luty - 107m3

 

Marzec 103m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad - 76 m3 - wspomagane kominkiem na początku list

Grudzień - 123 m3 - kominek tylko w Wigilię dla nastroju

 

Zmieniłęm taryfę na odczyty co miesiac, bo mi w lecie dali faktury spore

co wiązało się z wcześniejszym wygrzewaniem podłogi.

 

 

Uprzedzam pytania o dom:

Dom - 138m2, parter, całość OP, podłoga 11, ściany 20, strop 20 wszędzie grafit

reku Brink bez GWC, solary by UE ;)

 

Temp w domu nastawa 22,3stC całą dobę

CWU - 50stC

Piec kondenstat Immergas z pogodówką.

 

 

Happy New Year!

 

 

Styczeń - 161m3

Luty - 128m3

 

 

Marzec - 104m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już po sezonie?

U mnie, w moim drewnianym domu, od niedzieli nie palę. Piszę nie palę bo od kiedy zaposiadłem kominek (tj. koniec grudnia 2015) tak pokochałem palenie drewnem, że już przy nim zostałem, ograniczając zużycie gazu do minimum. Prawdę mówiąc dziwię się, kształtującej się w tym wątku modzie, na nie palenie w kominku. Uważam że jednym z "przywilejów" posiadania domu jest posiadanie kominka. W moim odczuciu ciepło z kominka nie ma sobie równych jeśli chodzi o jego pozytywny odbiór. Lubię swoje ogrzewanie gazowe, jakość powietrza jaką mi daje i "komfort obsługi z kanapy" ale kominek daje mi nieporównanie większą satysfakcję i dopiero od kiedy go zainstalowano powiedzenie "ciepło domowego ogniska" nabrało pełnego wymiaru. Dlatego rozumiem i w pełni zgadzam się z kolegą funky_koval .

No dobra wystarczy - czas na konkrety:

Zużycie gazu:

-okres bez kominka: 1. 10. 2015 - 24.12.2015: 339,56m3 (w tym cwu). Temperatury: eksperymentowałem z obniżaniem: noc i okres "w pracy" 19-20 C, okres aktywności domowej 21-22C

-okres z kominkiem: 25.12.2015 - 3.04.2016 138,14 m3. Temperatury w domu. Przestałem eksperymentować bo kominek (a w zasadzie piec) wniósł dużą bezwładność cieplną więc temperatury przestały spadać tak szybko jak dawniej. Generalnie okres nocny i "w pracy" to ~21C. Okres aktywności: różnie zależnie od potrzeb (np. kąpiel dzieci) 22-24C przy czym raczej rzadko mniej niż 23.

Ilość spalonego drewna? Trudno mi w tym sezonie oszacować. Paliłem głównie resztę moich drewnianych ścian a że to sosna to dla świętego spokoju mieszałem to z brykietem. Na oko drewno to 3m3. Do tego jakieś 600 kg brykietu (też mi trudno to policzyć bo kupowałem w zależności od potrzeb po kilka paczek przy okazji zakupów w marketach budowlanych).

Dom: 200m2 (po podłodze), ogrzewanych 166m2 (po podłodze).

Edytowane przez kolek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już po sezonie?

U mnie, w moim drewnianym domu, od niedzieli nie palę. Piszę nie palę bo od kiedy zaposiadłem kominek (tj. koniec grudnia 2015) tak pokochałem palenie drewnem, że już przy nim zostałem, ograniczając zużycie gazu do minimum. Prawdę mówiąc dziwię się, kształtującej się w tym wątku modzie, na nie palenie w kominku. Uważam że jednym z "przywilejów" posiadania domu jest posiadanie kominka. W moim odczuciu ciepło z kominka nie ma sobie równych jeśli chodzi o jego pozytywny odbiór. Lubię swoje ogrzewanie gazowe, jakość powietrza jaką mi daje i "komfort obsługi z kanapy" ale kominek daje mi nieporównanie większą satysfakcję i dopiero od kiedy go zainstalowano powiedzenie "ciepło domowego ogniska" nabrało pełnego wymiaru. Dlatego rozumiem i w pełni zgadzam się z kolegą funky_koval .

No dobra wystarczy - czas na konkrety:

Zużycie gazu:

-okres bez kominka: 1. 10. 2015 - 24.12.2015: 339,56m3 (w tym cwu). Temperatury: eksperymentowałem z obniżaniem: noc i okres "w pracy" 19-20 C, okres aktywności domowej 21-22C

-okres z kominkiem: 25.12.2015 - 3.04.2016 138,14 m3. Temperatury w domu. Przestałem eksperymentować bo kominek (a w zasadzie piec) wniósł dużą bezwładność cieplną więc temperatury przestały spadać tak szybko jak dawniej. Generalnie okres nocny i "w pracy" to ~21C. Okres aktywności: różnie zależnie od potrzeb (np. kąpiel dzieci) 22-24C przy czym raczej rzadko mniej niż 23.

Ilość spalonego drewna? Trudno mi w tym sezonie oszacować. Paliłem głównie resztę moich drewnianych ścian a że to sosna to dla świętego spokoju mieszałem to z brykietem. Na oko drewno to 3m3. Do tego jakieś 600 kg brykietu (też mi trudno to policzyć bo kupowałem w zależności od potrzeb po kilka paczek przy okazji zakupów w marketach budowlanych).

Dom: 200m2 (po podłodze), ogrzewanych 166m2 (po podłodze).

 

Ja nie pale w kominku bo w wiekszosci jest za cieplo na dworze i mi przegrzewa dom, podbija do 25-26stopni. Dopiero ma koniec zimy naprawilem regulator do dgp takze w przyszlym roku zobacze jak to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki, wczoraj odłączyłem podliczniki od znajomego które zamotnowałem celem sprawdzenia ile pobierze kocioł i pompka od podłogówki. Podliczniki założone w dniu 17 grudnia a wczoraj ściągnięte. Dom 120m2 10cm od gruntu, 15 cm ściany i 30 cm dach wełna. Wentylacja grawitacyjna:

 

1. Kocioł 80 kwh (VAILLANT ecoTEC VC PLUS 246/3-5)

2. Pompka od podłogówki 40 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki, wczoraj odłączyłem podliczniki od znajomego które zamotnowałem celem sprawdzenia ile pobierze kocioł i pompka od podłogówki. Podliczniki założone w dniu 17 grudnia a wczoraj ściągnięte. Dom 120m2 10cm od gruntu, 15 cm ściany i 30 cm dach wełna. Wentylacja grawitacyjna:

 

1. Kocioł 80 kwh (VAILLANT ecoTEC VC PLUS 246/3-5)

2. Pompka od podłogówki 40 kwh

 

Czyli jakieś 140zł na sezon.

Całe szczęście że ta energia i tak poszła w ciepło dla domu. Ale powinno się to doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 200 dni sezonu grzewczego, a kWh po 0,68zł

 

Mam podlicznik pod PC i mierzy mi również pompki obiegowe DZ i GZ, więc przy wynikach zawsze te koszty uwzględniam.

 

Ile biorą ci pompki obiegowe? 0,68 gr to dosyś dużo? Ile ty płacisz za kwh (oczywiście mówię o totalnym podliczeniu z faktury). U mnie wyszło 0,62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę (g12w) coś koło tego. 11gr netto +przesył + cosie tam. Wychodzi podobnie jak u Liwko. Niestety 71gr (brutto) za kWh w I taryfie wychodzi. Na szczęście 83 % zużywam w II taryfie za cały dom.

 

Przesyłu nie zmienisz ale obrót już tak. Musisz przeanalizować dostępne oferty. Co jakiś czas trafia się niezła oferta.

Edytowane przez asaselllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...