Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sezon zimowy ogrzewania domu w trakcie wykańczania zakończył się zużyciem gazu na kwotę 1800 zł. Oczywiście dom nie był zamieszkały, temperatury ustawione były niższe niż docelowe no i ogrzewanie zostało wyłączone w marcu... mimo wszystko rodzi to nadzieję na niskie koszty ogrzewania domu, szczególnie, że dojdzie kominek dogrzewający w okresach przejściowych.... Ciekawe więc czy przyszły sezon zamknie się w kwocie 2500 zł ?? Niestety, zużycie minimalnie przekroczyło wartość 14 600 kWh, co nie kwalifikuje mnie do niższej grupy taryfowej... Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sezon zimowy ogrzewania domu w trakcie wykańczania zakończył się zużyciem gazu na kwotę 1800 zł. Oczywiście dom nie był zamieszkały, temperatury ustawione były niższe niż docelowe no i ogrzewanie zostało wyłączone w marcu... mimo wszystko rodzi to nadzieję na niskie koszty ogrzewania domu, szczególnie, że dojdzie kominek dogrzewający w okresach przejściowych.... Ciekawe więc czy przyszły sezon zamknie się w kwocie 2500 zł ?? Niestety, zużycie minimalnie przekroczyło wartość 14 600 kWh, co nie kwalifikuje mnie do niższej grupy taryfowej...

 

Jak zamieszkacie dojdą jeszcze zyski bytowe więc CO niewiele powinno się zmienić, natomiast dojdzie CWU.

Trzeba też pamiętać, że pierwszy sezon może być sporo gorszy od następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam pierwszy, po roku, przegląd gwarancyjny pieca. Stany z licznika, od pierwszego uruchomienia pieca 18 kwietnia 2015 r do wczoraj, 15 kwietnia 2016 r.: zużyłam 382,81 m3 gazu.

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

 

Proponuje zbadać dom pod kątem szczelności. Coś tutaj jest nie tak z tym zużyciem nawet jeśli ustawiacie 24-25 stopni. Świeca jakaś do ręki i patrzeć gdzie ciepło z domu ucieka :)

400 m3 to mi starczyło na całą poprzednią zimę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

 

Zużycie ogromne. Coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

 

Monstrualne zużycie, wychodzi wam 10 m3/doba i to w marcu ! Chyba, że to pierwszy sezon i dom stał wyziębiony? Mi poszło w trakcie wygrzewania posadzek, 13,5 m3 /doba (540 m3 przez 40 dni) ... ale wówczas temperatura wody dochodziła do 50 C, a w pomieszczeniu panowało 35 C i wykonawca pracował w majtkach przy otwartych na przestrzał oknach ! W okresie najzimniejszym (10 grudzień - 10 luty) średnio dobowo szło 8 m3, ale to był pierwszy sezon i ogrzewanie włączyłem dopiero w grudniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

 

może źle spisałeś licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle spisałeś licznik?

Po pierwszych moich wyliczeniach miałem cichą nadzieję, że tak właśnie było, bo punktem wyjściowym był stan licznika spisywany przez panią z agencji nieruchomości :bye: przy przekazaniu kluczy od poprzednich właścicieli domu i to porównywałem ze stanem z dn. 11.04 11.04.jpg.

Niestety. Dzisiaj poszedłem zrobić kolejną fotkę 27.04.jpg i wychodzi, że przez 16 dni( 11-27.04) zużyliśmy 122 m3. No chyba, że to się jakoś inaczej odczytuje albo licznik jest felerny :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u nas przez 39 dni poszło 401 m3 gazu - 01.03 - 09.04. 2016 :bash:Żona, podobnie jak Ty lubi ciepło, brrr :( Pogodówkę mamy ustawioną na 23°C, ale często podkręcam piecyk, tak że na styku salonu z jadalnią, na wysokości ok. 1,8 mamy jakieś 25°C :o

Pozdro :)

 

Niepokojące....

 

Tym bardziej, że dom niezbyt duży - standardowe 130m....

10 cm styropianu niby jest, ale może rzeczywiście coś masz z dociepleniem. Robiłeś OZC? Jakie masz zapotrzebowanie na moc, na energię? Jaką masz moc kotła? Coś jest nie tak....

A jaki kocioł? tradycyjny czy kondensacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann, a co to jest OZC?

To jest takie obliczenie od którego powinno zaczynać się budowę. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się co można poprawić w budynku aby płacić mniej za ogrzewanie oraz zorientujesz się mniej więcej ile będzie Cię to ogrzewanie kosztować rocznie. Oraz na jego podstawie możesz ewentualnie dowiedzieć się jakie źródło ciepła będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne i jakiej mocy ono powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni mieć, skoro sprzedali Ci obiekt - budynek.

 

Dostałeś chociaż certyfikat po audycie energetycznym?

 

Zostawmy to OZC...

 

Raz jeszcze:

 

1.Jaka izolacja od gruntu? Podłogówka jest?

2. Ile w dachu izolacji i jakiej?

3. Jaka wentylacja?

 

Jak przy takiej "zimie" poszło tyle to ja się boję co będzie jak rzeczywiście przymrozi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki nie ma. Jedynie część rurek od C.O poprowadzone jest tak, że w "ciągu pieszym" trochę kafelki grzeją ;) Jak było izolowane od gruntu, w tej chwili nie pamiętam. Jak zajrzę w papiery to powiem. A dach nie jest izolowany w ogóle, strych nieużytkowy. W stropie między belkami wełna.

Wentylacja - w łazienkach wyciągi są elektryczne, w kotłowni grawitacja.

Przed zakupem domu, zrobiliśmy uproszczoną inspekcję termowizyjną. Izolacja ścian d.py nie urywała, ale fatalnie podobno też nie było. Jedynie przy oknach

operator kamery coś kręcił nosem, ale doszedł do wniosku, że okna są być może rozszczelnione dla lepszej wentylacji :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki nie ma. Jedynie część rurek od C.O poprowadzone jest tak, że w "ciągu pieszym" trochę kafelki grzeją ;) Jak było izolowane od gruntu, w tej chwili nie pamiętam. Jak zajrzę w papiery to powiem. A dach nie jest izolowany w ogóle, strych nieużytkowy. W stropie między belkami wełna.

Wentylacja - w łazienkach wyciągi są elektryczne, w kotłowni grawitacja.

Przed zakupem domu, zrobiliśmy uproszczoną inspekcję termowizyjną. Izolacja ścian d.py nie urywała, ale fatalnie podobno też nie było. Jedynie przy oknach

operator kamery coś kręcił nosem, ale doszedł do wniosku, że okna są być może rozszczelnione dla lepszej wentylacji :confused:

 

Ten ciąg pieszy i grzanie pod kaflami bez podłogówki już mnie niepokoi. Sprawdź co tam za izolacje są. Ok, dach nie jest ale w stropie ile jest? Coś wydaje mi się że trzebaby dokładniej ten dom prześwietlić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...