Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wymiana na kondensat to minimum.

O ile grzejniki zagrzeją dom przy temperaturze zasilania 50-55C. Im niższa, tym lepiej.

Do tego dorzucić wełny na podłogę stryszku, tak, żeby jakieś 35cm osiągnąć.

 

Tak, kondesat na pewno pomoże nieco. Byleby znów nie przewymiarowany tylko rozsądnie dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mieszaj do tego CWU

 

Chodzi o to, że grzejniki dobiera się pod określoną temperaturę zasilania.

W danym pomieszczeniu można zastosować (to oczywiście tylko przykłąd) mały grzejnik, który w mrozy musi byś zasilany temperaturą np 55C, zeby ogrzać pomieszczenie, albo większy grzejnik, któremu przy tych mrozach wystarczy temperatura zasilania no 40C

 

Dla kotła kondensacyjnego korzystniejsza jest ta druga opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kondesat na pewno pomoże nieco. Byleby znów nie przewymiarowany tylko rozsądnie dobrany.

E, to myślisz, że teraz mam za duży? O ile pamiętam to taki kociołek był w projekcie. Chociaż wg. projektu miała być podłogówka, a inwestorzy przyoszczędzili na niej. Czy brak podłogówki miałby aż taki wpływ na parametry pieca?

 

a czy przed zakupem domu pytałeś o rachunki poprzedniego właściciela? jeśli tak, to co on na to?

Nie pamiętam, ale nawet jeśli tak, to za bardzo do kwot nie przywiązywałem uwagi, bo sprzedający od dłuższego czasu oszczędzali na wszystkim, tak że byłem pewien, że rachunki za media i tak będziemy mieli wyższe. Ale w sumie to będę musiał to zbadać, bo ciekawą myśl mi podałeś :)

 

W danym pomieszczeniu można zastosować (to oczywiście tylko przykłąd) mały grzejnik, który w mrozy musi byś zasilany temperaturą np 55C, zeby ogrzać pomieszczenie, albo większy grzejnik, któremu przy tych mrozach wystarczy temperatura zasilania no 40C

Czy temperatura grzejników jest jakoś zbliżona do temp.jaka jest na wyświetlaczu kotła? Bo jak podkręcę programator, by trochę pogrzały kaloryfery, to na wyświetlaczu kotła, w czasie grzania, jest czasami nawet 71°C. Cyba, że te cyferki coś innego oznaczają :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustav.pl trzeba było przy zakupie chaty przycisnąć sprzedającego o upust w wysokości kosztów wymiany kaloryferów na podłogówkę - rachunki za ogrzewanie miałbyś miodzio po wymianie instalacji.

No ale z boku wymądrzać się jest najłatwiej ... no nic.

 

Bzdura, jezeli dom nie jest ocieplony, albo jest ocieplony strasznie tandetnie to ani kondensat ani podlogowka niewiele da. Nie wiem co to za dom ale wyglada mi na taki w ktorym bylo palone no weglem i ktos wymyslil przejscie na gaz. W takim wypadku gazowe grzanie zawsze bedzie astronomiczne.

 

Przykladowo znajomy ma dom ogrzewany weglem, jak wieczorem napali to ma 21st, wygasnie ok trzeciej i do rana ma 12st, przy temp na dworze ok -5. Przy takich przedmuchach to i nawet technologia z nasa nie pomoze. Ten znajomy jakby zalozyl gaz to mialby i po 600m zuzycia miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za dom ale wyglada mi na taki w ktorym bylo palone no weglem i ktos wymyslil przejscie na gaz

 

Irma II - parterowy. Jakby taki:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/irma-ii-g1

 

Jeżeli jest tak jak piszesz, że dom jest ocieplony strasznie tandetnie to kolega gustav.pl chyba został nabity w butelkę przy jego kupnie.

A może cena sprzedaży była atrakcyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustav.pl trzeba było przy zakupie chaty przycisnąć sprzedającego o upust w wysokości kosztów wymiany kaloryferów na podłogówkę - rachunki za ogrzewanie miałbyś miodzio po wymianie instalacji.

No ale z boku wymądrzać się jest najłatwiej ... no nic.

Pewnie, że chciałbym podłogówkę, bo to fajna sprawa, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić jej instalacji(podłogówki wodnej) w gotowym i zamieszkałym domu :(

 

Nie wiem co to za dom ale wyglada mi na taki w ktorym bylo palone no weglem i ktos wymyslil przejscie na gaz.

Ta, węglem.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że chciałbym podłogówkę, bo to fajna sprawa, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić jej instalacji(podłogówki wodnej) w gotowym i zamieszkałym domu :(

 

 

Ta, węglem.... :o

 

Jak nie jest tak jak napisalem to kupiles mine ktora trzeba porzadnie ocieplic, bo takie zuzycie masz za marzec, wzglednie cieply. A jak dowali minus 20 przez miesiac? Nie wiem czy w 1000m gazu sie zmiescisz, i przy takich przedmuchach to o podłogówce nie mysl bo na niskiej temp zasilania, a taka jest w podlogowce nie nagrzejesz tego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatura grzejników jest jakoś zbliżona do temp.jaka jest na wyświetlaczu kotła? Bo jak podkręcę programator, by trochę pogrzały kaloryfery, to na wyświetlaczu kotła, w czasie grzania, jest czasami nawet 71°C. Cyba, że te cyferki coś innego oznaczają :confused:

 

Przeczytałem że często "podkręcasz" z 23 st do temp 25 st. Niestety tak nie będziesz w stanie grzać oszczędnie i nawet na wiele nie zda się piec kondensacyjny. Musisz wykazać się większą cierpliwością. Mało podałeś informacji i nie wiem czy masz np głowice termostatyczne ale ja na Twoim miejscu pobawił się poszczególnymi pomieszczeniami ustalając tam maksymalną temperaturę. Jeśli masz sterownik pogodowy to musisz sprawdzić jak ustawiona jest krzywa grzewcza. Jeśli się nie znasz to zaproś serwisanta na przegląd (raz w roku dla własnego bezpieczeństwa to obowiązek). On z grubsza ustawi Ci wszystko i wytłumaczy a sam wyregulujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem że często "podkręcasz" z 23 st do temp 25 st. Niestety tak nie będziesz w stanie grzać oszczędnie i nawet na wiele nie zda się piec kondensacyjny.

Wiesz, mi nie chodzi o oszczędzanie. Z pełną świadomością konsekwencji żona sobie nie żałowała ciepełka. Ale te wyniki mówią, że z czymś jest "nie halo".

Wydaję mi się, że te podkręcanie temperatury nie jest sprawcą takiego wielkiego zużycia gazu.

 

Jeśli masz sterownik pogodowy to musisz sprawdzić jak ustawiona jest krzywa grzewcza. Jeśli się nie znasz to zaproś serwisanta na przegląd (raz w roku dla własnego bezpieczeństwa to obowiązek). On z grubsza ustawi Ci wszystko i wytłumaczy a sam wyregulujesz.

Serwisanta zaprosiliśmy pierwszego dnia po wprowadzeniu. M.in. pokazał mi co w pogodówce "piszczy", ale tam nie ma owej krzywej grzewczej :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi nie chodzi o oszczędzanie. Z pełną świadomością konsekwencji żona sobie nie żałowała ciepełka. Ale te wyniki mówią, że z czymś jest "nie halo".

Wydaję mi się, że te podkręcanie temperatury nie jest sprawcą takiego wielkiego zużycia gazu.

 

 

Serwisanta zaprosiliśmy pierwszego dnia po wprowadzeniu. M.in. pokazał mi co w pogodówce "piszczy", ale tam nie ma owej krzywej grzewczej :confused:

 

No cóż, kto bogatemu zabroni ;). Ale z drugiej strony po co napełniać ruskom kieszeń :). Mam kubaturę około 600m3 i jeszcze nie wykończone poddasze - między innymi brak docieplenia i utrzymując temperaturę 22 - 23 st płacę miesięcznie max 550 zł z czego około 100 zł to grzanie wody i wydaje mi się nadal dużo.

Z pogodówką zasugerowałem się jednym z Twoich wpisów i teraz podejrzewam że nie masz regulatora pogodowego tylko pokojowy więc krzywa grzewcza odpada. Na bank masz piec przewymiarowany więc może by się go dało troszkę "skręcić" Proponowałbym Ci założyć nowy temat dotyczący Twojego pieca i prosić o porady. Na pewno trafisz na kogoś kto "zjadł zęby" na junkersach. Niżej wklejam link do instrukcji obsługi gdzie masz opisane temperatury jakie można ustawić pokrętłem. Im ustawiasz wyższy tym więcej spalasz gazu. Jeśli masz odpowiednią ilość grzejników to powinno wystarczyć max 55 st na zasilaniu.

 

http://speedy.sh/MWCF9/17.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65m3 w kwietniu (150zł) i 120kwh na klimatyzację (72PLN). W sumie kwiecień był ciepły, mało grzałem gazem. Ostatnio pokusiłem się o wyłączenie sekcji podłogowego w pomieszczeniach innych niż łazienki,kuchnia. Wygląda na to że w okresie przejśćiowym sterowanie sekcjami może się przydawać (ja musiałem to kręcić ręcznie na rotametrach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualne zużycie to tylko 0,9 m3 dziennie na c.w.u ale to zasługa DGP. Palę w kominku drewnem z przecinki więc nie ma za wile kalorii ale daje radę. Średnio licząc za kwiecień wyjdzie około 75 zł gaz i prądu do tego około 30 zł (turbina). Przez pierwsze kilka dni było troszkę trudno odzwyczaić się od ciepłej podłogi (99 proc powierzchni domu) ale teraz już jest ok.

Za to klimat wieczorami jest, kominek to fajny wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...