Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

 

Mam do Was pytanie ponieważ dopiero od kilku dni zaczeliśmy grzać w domu - w zasadzie dopiero się wproadziliśmy - jakie macie dobowe zużycie gazu? bo u mnie przy zadanych 21,7 stopnia wyszło 3,2m3

dom prawie 100 m2 z poddaszem użytkowym

 

Jeśli wcześniej nie wygrzewaliście wylewek to 3/4 tego co zużywa idzie na odparowanie wilgoci z domu.

 

Spokojnie z rachunku za pierwszą zimę możecie 20-30% wrzucić na poczet "suszenia" domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli wcześniej nie wygrzewaliście wylewek to 3/4 tego co zużywa idzie na odparowanie wilgoci z domu.

 

Spokojnie z rachunku za pierwszą zimę możecie 20-30% wrzucić na poczet "suszenia" domu.

 

wylewki wygrzewaliśmy w czerwcu przez 10 dni. wice pewnie co nieco idzie jeszcze na poczet suszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na zewnątrz średnia jaka? W domu 24h ustawy na 21,7? Jaka wilgotność w domu jest?

 

temperatury na zwenątrz nie mierzyłem pod kątem średniej ale okolice bliskie warszawy, w domu ustawione na stałe 21,7, CWU 2 osoby - zasobnik 160l, ustawiony na 43 stopnie , wilgotności też nie mierzyłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury na zwenątrz nie mierzyłem pod kątem średniej ale okolice bliskie warszawy, w domu ustawione na stałe 21,7, CWU 2 osoby - zasobnik 160l, ustawiony na 43 stopnie , wilgotności też nie mierzyłem....

 

To się niczym nie przejmuj. Z 0.7 m3 idzie na wodę, z 1-1.5 na grzanie, a że pierwszy sezon to dodatkowo na suszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Ja na razie zużyłem około 20kWh prądu na grzanie. W domu minimum 20,5stC, do nawet 25stC czasami. Dzisiaj na przykład nie grzeję, bo ciepło jest w krótkim rękawku. Na CWU dla 4-ch osób idzie 6kWh/dobę.

 

A 3,2m3 to ponad 30kWh. Dziennie!

 

dodaj do tego, że grzejesz z COP 3 albo nawet więcej.. i zobaczysz co się stanie jak odpalisz podłogę i będziesz rozgrzewać tę masę betonu ;)

 

dopiero się wproadziliśmy

 

co to dokładnie oznacza? dwa dni temu? tydzień temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 1 tydzien temu - piec uruchomiłem przedwczoraj

 

w takim razie niczym się nie przejmuj. murowany dom to ogromna pojemność cieplna i zanim dojdziesz do realnych wartości spalania musi minąć trochę czasu, żeby wszystkie przegrody porządnie się wygrzały. u mnie początek sezonu grzewczego wygląda podobnie, a potem jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie niczym się nie przejmuj. murowany dom to ogromna pojemność cieplna i zanim dojdziesz do realnych wartości spalania musi minąć trochę czasu, żeby wszystkie przegrody porządnie się wygrzały. u mnie początek sezonu grzewczego wygląda podobnie, a potem jest lepiej

 

no mam nadzieję bo to troche sporo jak na taki dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...