Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jaką masz grzaną kubaturę ? Ile Ci dodatkowych m3 doszło dzięki tym "skosom do podłogi"

8m2 ? 10 m3 ?

no to masz o 70% większą kubaturę, niż moja

 

Nie myl ogrzewanej podłogi z grzaną kubaturą.

 

Garaż grzejesz do jakiej temperatury ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to dość typowy przypadek, że rozrasta się ogrzewana powierzchnia....

 

Tak, w liczbach taki dom nieźle wygląda, ale potem okazuje się, że 25% (jak nie więcej) powierzchni ma wysokość niższą, niż 140cm...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz grzaną kubaturę ? Ile Ci dodatkowych m3 doszło dzięki tym "skosom do podłogi"

 

8m2 ? 10 m3 ?

no to masz o 70% większą kubaturę, niż moja

 

Nie myl ogrzewanej podłogi z grzaną kubaturą.

 

Garaż grzejesz do jakiej temperatury ?

 

Garażu nie ogrzewam bo po co. Gruba brama, ocieplane drzwi przejściowe do kotłowni. Poniżej zera nie spadnie i o to najbardziej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za październik zużycie gazu 283m3 na potrzeby Co i cwu dobowo około 8.2m3

Temp zadana 22C cwu 43C

przy 240m2 trzy kondygnacje 300m2 po podłogach calosc na grzejnikach panelowych pierwszy sezon na victrix 12 ERP tt poprzednie sezony zużycie roczne 2500m3 gazu

Dużo. Jak dom zaizolowany? Jaka wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w liczbach taki dom nieźle wygląda, ale potem okazuje się, że 25% (jak nie więcej) powierzchni ma wysokość niższą, niż 140cm...

 

o swoim domu mogę powiedzieć, że ogrzewam 140m2, jak i mogę powiedzieć że ogrzewam 300m2. I w obu przypadkach będzie to prawda...a że delikatnie naciągana...i m3 akurat tutaj nie będą wcale decydujące, tylko fakt, że policzę piwnicę i garaż :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałeś projekt E-143 ?

 

I (poza tymi skosami aż do podłogi) nic nie zmieniałeś ?

 

No to jakoś wynika mi z projektu,że E-143 ma 137m2 powierzchni użytkowej i 174 + 26 (garaż) m2 netto... Kubatura z garażem 473m3

Niby Twoje pomiary są lepsze, niż konstruktora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałeś projekt E-143 ?

 

 

I (poza tymi skosami aż do podłogi) nic nie zmieniałeś ?

 

No to jakoś wynika mi z projektu,że E-143 ma 137m2 powierzchni użytkowej i 174 + 26 (garaż) m2 netto... Kubatura z garażem 473m3

Niby Twoje pomiary są lepsze, niż konstruktora ?

 

Słuchaj, chyba ja wiem lepiej ile mam powierzchni podłóg, nie? Liczyć potrafię, miara z marketu ale całkiem przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, chyba ja wiem lepiej ile mam powierzchni podłóg, nie? Liczyć potrafię, miara z marketu ale całkiem przyzwoita.

 

 

Właśnie o to się obawiam :), szczególnie biorąc pod uwagę Twoją dotychczasową twórczość na Forum :)

 

Zwróć w takim razie uwagę biura projektowego.

Bo ich potencjalni klienci mogą mieć kłopoty:

- z odbiorem budynku, kiedy okaże się się nie zgadza sie powierzchnia i kubatura

- z podatkiem od nieruchomości, jeśli wyjdzie na to, że zaniżają ilość m2

 

Oczywiście najbardziej aktualna jest opcja, że słabo Ci jedna poszło z ta miarką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałeś projekt E-143 ?

 

I (poza tymi skosami aż do podłogi) nic nie zmieniałeś ?

 

No to jakoś wynika mi z projektu,że E-143 ma 137m2 powierzchni użytkowej i 174 + 26 (garaż) m2 netto... Kubatura z garażem 473m3

Niby Twoje pomiary są lepsze, niż konstruktora ?

 

Netto jest 200,4 m2 a ze skosów do konca doszło 40 więc ile wyszło? Gdzieś wyczytał te 174? Zobacz ten projekt na http://www.innedomy.pl a dopiero pisz te wypociny niedowiarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

174 m2 to powierzchnia po podłogach pomieszczeń ogrzewanych z projektu.

Doszło Ci 40m2 ze skosów ?

 

Ale jaka jest średnia wysokość tej uzyskanej powierzchni ? 40cm ? 60?

Czyli jakieś 20m3 dodatkowej kubatury.

Malutki pokoik 10m2 ma 27m3 kubatury....

 

Doliczając te 12m3, a odliczając kubaturę garażu, któergo nie grzejesz (70m3), to wychodzi dom o kubaturze ogrzewanej 425m3, jest to odpowiednik domu o powierzchni 160m2 z bez skosów.

I do takich powinieneś sie porównywać, jesli chodzi o koszt ogrzewania.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

174 m2 to powierzchnia po podłogach pomieszczeń ogrzewanych z projektu.

 

Doszło Ci 40m2 ze skosów ?

 

Ale jaka jest średnia wysokość tej uzyskanej powierzchni ? 40cm ? 60?

Czyli jakieś 20m3 dodatkowej kubatury.

Malutki pokoik 10m2 ma 27m3 kubatury....

 

Doliczając te 12m3, a odliczając kubaturę garażu, któergo nie grzejesz (70m3), to wychodzi dom o kubaturze ogrzewanej 425m3, jest to odpowiednik domu o powierzchni 160m2 z bez skosów.

I do takich powinieneś sie porównywać, jesli chodzi o koszt ogrzewania.

 

Widzę, że znasz mój dom lepiej ode mnie. Jeszcze kilka postów i będę miał z bidą 120 m2. Koniec, nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. A zużycie gazu, no cóż nawt 300 m3/ miesiąc będzie lux bo teraz jeszcze w bloku płacę 600 czynszu i tak cały rok a sezon grzewczy w swoim domu to max pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Koniec, nie będę udowadniał

 

Moja rada abyś pisał:

pow. uż.: xxx m2

po podłogach: yyy m2

kubatura grzana: zzz m3

temp. pomieszczeń: qqq C

liczba osób: WWW sztuk

 

Dane te są jedynie do celów informacyjnych i dobrze aby inni mogli porównywać realnie.

Fotohobby wskazał jedynie z jakimi domami powinieneś się porównywać (o ile dane i projekt który przywołał odzwierciedlają twój projekt).

Nie traktuj tego jak atak ale jako pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnie na górze mają po ok 16 netto a mi po puszczeniu skosów do końca wyszło 26. I co, piszecie glupoty jak dzieciaki. Przyjedź, zobacz, zapraszam.

 

 

No i te sypialnie "26m2" są, jeśli chodzi o koszt ogrzewania ekwiwalentem 18-20m2 w budynku bez skosów.

I właśnie o to chodzi, by nie porównywać "jabłek z gruszkami".

 

Ten wątek powstał po to, by można było porównać spalanie, po to, by ludzie, którzy decydują się na budowę mieli jakieś pojęcie o jego kosztach.

Więc nie pisz "212m2", bo kilkadziesiąt z tych m2 jest b. niskie i łatwiejsze do ogrzania, niż w przypadku pełnej kondygnacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...