Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tam Wasze zuzycie, uzytkownicy ekologicznego paliwa ? :wink:

Przymrozilo troszeczku... a mówią że gazu ma zabraknąc...

 

a jest tu ktoś z Ukrainy ? bo nikogo innego ten problem nie dotyczy i dotyczyć nie będzie ....

 

Nie doceniasz Rosjan, tak jak wiele osób na forum. Problemy ma już sporo krajów europejskich, a może też mieć i Polska. Oby tem mrozy skończyły sie jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze zuzycie, uzytkownicy ekologicznego paliwa ? :wink:

Przymrozilo troszeczku... a mówią że gazu ma zabraknąc...

 

a jest tu ktoś z Ukrainy ? bo nikogo innego ten problem nie dotyczy i dotyczyć nie będzie ....

 

Nie doceniasz Rosjan, tak jak wiele osób na forum. Problemy ma już sporo krajów europejskich, a może też mieć i Polska. Oby tem mrozy skończyły sie jak najszybciej!

 

Nie dramatyzujmy - problemy niektórych krajów UE wyniknęły przez tandem Rosja-Ukraina - ruscy przykręcili kurek dla Ukraińców i tym samym rykoszetem dostała część UE zasilana gazem z rurociągu Ukraińskiego ...

Wiekszość gazu do Polski biegnie rurociągiem Białoruskim - a tam tzn na lini Rosja-Białoruś jest miło i przyjemnie - Łukaszenka liże jajka Putinowi ,a on to lubi :D

Poza tym nie zapominajcie że Polska swoim własnym wydobyciem zapewnia 40% gazu konsumowanego przez nasz kraj - to naprawdę dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy gazu i oleju ile średnio kosztuje metr gazu i litr oleju? ceny brutto

 

Litr oleju w tej chwili to 1,95 - 2 zł brutto. Mój kocioł pracuje obecnie przy 20 st w nocy 7 h na dobę przy zużyciu 2,5 l/h - czyli 17,5 litra na dobę co daje równowartość 35 zł. Temperatura w domu to 22 st w dzień i 20 w nocy. Powierzchnia domu po podłodze to 240 m. kw. (w tym garaż 20 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze zuzycie, uzytkownicy ekologicznego paliwa ? :wink:

Przymrozilo troszeczku... a mówią że gazu ma zabraknąc...

 

a jest tu ktoś z Ukrainy ? bo nikogo innego ten problem nie dotyczy i dotyczyć nie będzie ....

 

Nie doceniasz Rosjan, tak jak wiele osób na forum. Problemy ma już sporo krajów europejskich, a może też mieć i Polska. Oby tem mrozy skończyły sie jak najszybciej!

 

Podejrzewam że Ruskom kończy sie gaz, a teraz udają że mają władzę.

Przecież dla nich export gazu to dobry biznes, jak zarobić skoro ledwo dla nich starcza, wiadomo że w ostrych mrozach jest duży pobór, Ruscy tego nie zdradzą bo odbiorcy zaczęli by szukać gdzie indziej. Zauważcie że w ubiegłym sezonie też był podobny moment przy wysokich mrozach, bo oni nie daja rady i udają że przymykają, przymykaja bo sami muszą się zabezpieczyć. Zobaczycie na pewno, że jak skończą sie mrozy to i gaz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy gazu i oleju ile średnio kosztuje metr gazu i litr oleju? ceny brutto

 

Gaz GZ-50 - Gazowania warszawska

 

Abonament Cena gazu Abonament sieciowy Opłata sieciowa

7,10 zł /mc 0,92 zł/m3 39,10 zł /mc 0,29 zł/m3

 

Ceny netto + 22%

 

Dla świętego spokoju do obliczeń przyjmuję ze 1m3 gazu zimą kosztuje 1,80 zł brutto.

Latem wychodzi znacznie drożej bo zużycie bardzo małe a opłaty stałe takie same.

 

 

 

U mnie jest trochę inaczej, ceny BRUTTO:

Taryfa S-2 (poprzednio miałam S-3)

gaz gz-35: 0,9272

opłata siec. zmienna: 0,2979, razem za metr gazu: 1.225

abonament: 7,8/ m-c

opłata sieciowa stała: 11,346

Jak widać gaz mam teraz nieco droższy niż w taryfie s-3 ale za to opłaty stałe niższe - teraz wychodzi 229,752/rok

 

Podaję link do cennika pgnig gdzie można sprawdzić podane przeze mnie ceny. Na dole strony w ramce jest dokument zatytułowany: Taryfa dla paliw gazowych nr 1/2008 - tekst w brzmienu obowiązującym od 1.11 2008 - po wejściu tam wyświetli się dokument ponad 40-stronicowy, moje dane są:

abonament i cena gazu - str. 31

opłaty sieciowe - str. 41. Podane w cenniku ceny są NETTO, ja podałam brutto.

http://www.pgnig.pl/dladomu/taryfa/twoja_taryfa/?r,main,activeId=3210

 

No to nas w bielsku okradają,

 

w taryfie w3 gaz kosztuje 1,72/m !!!!! brutto

do tego abo prawie 33 PLN i stała sieciowa jakieś 13 PLN.

Au mnie średniezuzycie to jakieś16m/dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pozytwnie zaskoczona kominkiem z rozprowadzeniem ciepła.

 

Praktycznie kocioł gazowy w ogóle sie włańcza. Bo w domu nawet po 10 godzinnej nie obecności w takie mrozy mam 18 stopni, a jak podgrzeje kominkiem to 22. Mam zakecone grzejniki i odkręciłam tylko w łazience i ogrzewanie podłogowe w łazience bo w niej niestety zimno. Segment, suporex 24 i tylko 5cm styropianu z boków, a z frontów 12 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest stawka w w-3, ok. 1,72 brutto (za gaz i przesył łącznie). Od 1.11. chyba wszędzie.

Tyle, że to cena za gz-50. Nie można porównywać wprost z gz-35 (taryfy s-2/s-3). Trzeba by przeliczyć wartość energetyczną - bodajże 39.5 MJ/m3 vs 32.8 MJ/m3.

 

Hm, właściwie widzę, że różnica w cenie pomiędzy w-3 a s-3 jest około 40%. Ale ciepło spalania to chyba mniejsza różnica - chociaż nie wiem jakie w końcu są, bo różne rzeczy znajduję w sieci. Powyższe wartości z taryfy pgnig przywołanej tutaj przed chwilą. To gz-50 jest jednak dużo droższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest stawka w w-3, ok. 1,72 brutto (za gaz i przesył łącznie). Od 1.11. chyba wszędzie.

Tyle, że to cena za gz-50. Nie można porównywać wprost z gz-35 (taryfy s-2/s-3). Trzeba by przeliczyć wartość energetyczną - bodajże 39.5 MJ/m3 vs 32.8 MJ/m3.

 

Hm, właściwie widzę, że różnica w cenie pomiędzy w-3 a s-3 jest około 40%. Ale ciepło spalania to chyba mniejsza różnica - chociaż nie wiem jakie w końcu są, bo różne rzeczy znajduję w sieci. Powyższe wartości z taryfy pgnig przywołanej tutaj przed chwilą. To gz-50 jest jednak dużo droższy?

 

No właśnie doszłam do podobnych wniosków. Wyszło mi, że przy podanych tu wartościach gz-35 powinien kosztować 1,42. Ja płacę 0,9272 brutto za metr + 0,2979 opłata siec.zmienna=1,225 brutto za metr gazu. No chyba, że gdzieś jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi moja euforia ze piecyk spalił 12m3 gazu na dobe przy -20 prysła bo dzisiaj już poszło przy mniejszym mrozie 15m3 :( Wymontowałem regulator i popale tak zobaczymy piecyk ustawiłem na 11kw temp 50st

 

Mniejszy mróz, ale może silny wiatr i tzw. wskaźnik wychłodzenia wyższy. A jeżeli masz grube/izolowane ściany, to wszystko działa z dużym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom 240m2 parter i użytkowe poddasze, ogrzewany gazem z butli , góra kaloryfery, dół kaloryfery i podłogówka, piec kondensacyjny Junkersa, przy takich temp. ok 0 wychodzi mi ok. 2,5-3 m3 na dobę a ostatnio przy tych mrozach 4m3/doba, czy da się to jakoś przeliczyć na gaz ziemny, ile by to było? 4m3 wydaje się ładnie tylko, że 1m3 kosztuje prawie 10zł .

Ile litrów płynnego propan-butanu wchodzi na 1m3 gazu?

 

Pozdr. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wolnostojący ok. 125 m2 pow. grzewczej, 12 cm styro. na ścianach, 25 cm wełny na dachu ( jak dobrze pamiętam ). Dół cały w podłogówce, góra na grzejnikach, kocioł kondens Vaillant ze sterowaniem pogodowym, grzanie dzienne w dzień inaczej czasowo w tygodniu i inaczej w weekendy. Grzejemy trzeci sezon, poprzednie 1322 i 1440 m3 gazu gz50/rok. Obecnie lipiec i sierpień 40 m3, wrzesień i październik 200m3. Rodzina 2+2. Cyrkulacja załączana ręcznie.

Od około 2 tygodni ciągle utrzymuje się minusowa temp. W dzień -2 do -4 w nocy -6 do -10. Przy takich temp zużycie dzienne ok 10m3. W ostatnich dwóch dniach spadło w nocy do -17 w dzień do -13 a zużycie ok 13m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z lat 80 - 200m2, do ogrzania 170m, ok. 500m3. Ściany 3 wartswowe - pustak, pustka, cegła (razem 48cm), nad stropem 20cm wełny, okna wymienione, instalacja grzewcza wymieniona na miedź, piec thematek C24E, regulator temperatury w hallu. Temperatura dzień 20 stopni, noc 19 stopni. Zużycie gazu min.15m3/dobę (rekord 19m). Miesięcznie 500m3 gazu!!!!

Idę się powiesić :(

Czy można to jakoś zredukować poprzez ustawienia pieca?

Po co ci 200m2? Jak nie masz rodziny wiekszej niz 4 osoby to 80 m2 "przestrzeni zyciowej" wystarczy. "Reszty nie grzejemu. Z całych 200 m3 korzystamy poza sezonem grzewczym."

Ewentualnie popros o rady "fachowcow" z tego forum, ktorzy pisali, ze koszt utrzymania mieszkania 50m2 byl u nich 2 razy wyzszy niz koszt utrzymania domu 150 m2. :lol:

mazepa pazdziernik i listopad sie nie licza. Byly wtedy dni z temp. 17-19 stopni, dom nagrzany sloncem nie wymagał grzania w kotłowni.

Ostrożny bym był z takimi radami. Grzać nie trzeba, jasne, ale trzeba mieć świadomość że to pierwszy krok do grzyba w domu. Decyzja należy do grzejącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...