Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem czy mam ta pompe, zapytam wykonawce. A co do tego ile idzie na cwu to nie wiem jak to sprawdzic. Co do zuzycia to ja tez uwazam ze jest duze bo czytajac inne posty widze ze jak na moje 100m2 wychodzi tego troche, a ja nie grzeje wiecej niz 21C. Moze chodzi o ustawienie pieca lub zmiane ogrzewania CWU? Jak myslisz

 

Obiegówka od cwu potrafi nabić sporo. Sprawdź najpierw to a potem będziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, na początku przepraszam za pytanie z trochę innej beczki ale z racji tego że od tego roku grzeje gazem moja taryfa pewnie się zmieni z 2.1 na 3.6 :/ pomimo że pracownik pgnig poinformował mnie że taryfa 3.6 jest od zużycia 1800m3 co jest błędem (niestety). Proszę korzystających z 3.6 o podanie ceny gazu., dystrybucji stałej i zmiennej oraz abonamentu w tej taryfie (obszar warszawski) Czy tańszy jest metr sześcienny gazu w tej taryfie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

od tygodnia na kotle mam uruchomiony program WYGRZEWANIE JASTRYCHU. Ogrzewane jest 120 m2 podłogówki w anhydrycie,

Przez ostatni tydzień zużycie wyniosło 150 m3. Zostało jeszcze drugie tyle czasu do zakończenia wygrzewania.

Na dzień dzisiejszy na kotle mam 45 stopni.

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ze wzrostem ciśnienia w instalacji co. Mam piec junkers cerapur modul z zasobnikiem 150 litrów. W momencie otwarcia zaworu głównego zasilania wodociągowego ciśnienie rośnie a w przypadku zamknięcia maleje przez noc do zera. wykluczam nieszczelność zaworu do napełniania wodą instalacji. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c

Dom parterowy 140m2, kubatura ok. 390m3, wszedzie ogrzewanie podlogowe temp. 21-23, WM z reku Brink 400.

Z cyrkulacją raz na godzinę 3 minuty

Podłoga ok 23cm styropianu EPS100

Fundament 15cm hydro

Ściany 20cm grafitu

Strop żelbetowy plus 25cm (10cm białego, 15cm grafitu)

CWU 4 sosby, Buderus GB162.

CO i CWU

 

Pażdziernik 88m3

Listopad 113m3 (podniosłem temp do 24 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik-kominek z DGP. Za listopad poszło 52m3 (razem z cwu i gotowaniem), co w przeliczeniu na dobę daje ok. 4,5m3. Oczywiście do momentu startu kotła grzałem również kominkiem z DGP. Temp. utrzymywana ok. 22, w łazience deczko cieplej.

 

Chyba coś w obliczeniach się nie zgadza. 4,5/dobę i tylko 52/miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...