Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę, że ciebie elektronika ( parametry- symbole, oznaczenia i wartości) jest taka sama jak w moim modelu X24 v.2011, który ma moc 3-24 kW i u mnie fabrycznie parametr S2 jest ustawione na 1000 (obrotów/min), a u ciebie fabrycznie S2 jest 1400, a zakresy dla S0, S1 i S4 mamy takie same. Podejrzewam, że konstrukcja, wentylator i wymiennik jest taki sam, zmienili zawór gazowy i pompę na elektroniczne. Spróbuj zmienić parametr S2 na 1000 albo nawet na 900. Przy 900 będzie coś około 2,8 kW ;)

 

Naciskam info i tam szukam tego parametru? Czy zmniejszenie nie spowoduje tego że grzejniki się zrobią bardziej zimne, bo i tak mam ustawione na 38 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naciskam info i tam szukam tego parametru? Czy zmniejszenie nie spowoduje tego że grzejniki się zrobią bardziej zimne, bo i tak mam ustawione na 38 stopni

 

nie, nie, żeby podejrzeć i zmienić jakikolwiek parametr, trzeba postępować wg. pkt.3.8 "Programowanie Karty Elektronicznej" opisanej na str. 28 instrukcji kotła

 

ps.

a tak w ogóle, dlaczego się wstydzisz pisać w temacie VICTRIXa ;)

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni testowałem swoje ogrzewanie podłogowe pod kątem wyłączenia pieca na czas nieobecności w domu oraz w nocy (za pomocą ustawień programu na sterowaniu podłogówką). Okazało się, że jednak mniej gazu zużywam, gdy mam ustawiony program na wyłączanie pieca w trakcie nocy i nieobecnosci w domu, w stosunku do 24 godzinnej pracy pieca regulowanego termostatami pokojowymi (dobowe zużycie gazu mniejsze o ponad 1m3 przy takich samych ustawieniach i podobnej temp. zewnętrznej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni testowałem swoje ogrzewanie podłogowe pod kątem wyłączenia pieca na czas nieobecności w domu oraz w nocy (za pomocą ustawień programu na sterowaniu podłogówką). Okazało się, że jednak mniej gazu zużywam, gdy mam ustawiony program na wyłączanie pieca w trakcie nocy i nieobecnosci w domu, w stosunku do 24 godzinnej pracy pieca regulowanego termostatami pokojowymi (dobowe zużycie gazu mniejsze o ponad 1m3 przy takich samych ustawieniach i podobnej temp. zewnętrznej).

A jak komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni testowałem swoje ogrzewanie podłogowe pod kątem wyłączenia pieca na czas nieobecności w domu

oraz w nocy (za pomocą ustawień programu na sterowaniu podłogówką). Okazało się, że jednak mniej gazu zużywam, gdy mam ustawiony program na wyłączanie pieca w trakcie nocy i nieobecnosci w domu, w stosunku do 24 godzinnej pracy pieca regulowanego termostatami pokojowymi (dobowe zużycie gazu mniejsze o ponad 1m3 przy takich samych ustawieniach i podobnej temp. zewnętrznej).

 

Testowałem takie rozwiązanie. Paradoksalnie kocioł spalał więcej gazu niż przy pracy cało dobowej sterowanej Tyboxem 137. Przez noc posadzka stygła na tyle, że później kocioł, aby ją nagrzać zużywał więcej gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem takie rozwiązanie. Paradoksalnie kocioł spalał więcej gazu niż przy pracy cało dobowej sterowanej Tyboxem 137. Przez noc posadzka stygła na tyle, że później kocioł, aby ją nagrzać zużywał więcej gazu.

 

tylko że ja mam wylewki anhydrytowe,które dość szybko się nagrzewają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo.

Ja spaliłem 283 m. Dom kostka, 160 m.kw.,

Plus strych nieogtzewany 80 m.kw. Dom ocieplony styropianem grafitowym 15 cm, grzejniki i 39 m.kw. podłogowego. Niestety na piętrze mam tylko 10 cm wełny na suficie i przez to takie duże zużycie. Miałem dołożyć jeszcze 30 cm wełny na podłodze strychu ale niestety nie zdążyłem.

Za cały poprzedni sezon od 1 października 2015 do 30 września 2016 zapłaciłem za gaz (ogrzewanie i ciepła woda, nie mam kuchenki gazowej tylko indukcję) 4600 zł (suma wszystkich rachunków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo.

Ja spaliłem 283 m. Dom kostka, 160 m.kw.,

Plus strych nieogtzewany 80 m.kw. Dom ocieplony styropianem grafitowym 15 cm, grzejniki i 39 m.kw. podłogowego. Niestety na piętrze mam tylko 10 cm wełny na suficie i przez to takie duże zużycie. Miałem dołożyć jeszcze 30 cm wełny na podłodze strychu ale niestety nie zdążyłem.

Za cały poprzedni sezon od 1 października 2015 do 30 września 2016 zapłaciłem za gaz (ogrzewanie i ciepła woda, nie mam kuchenki gazowej tylko indukcję) 4600 zł (suma wszystkich rachunków).

Jeszcze jedno. Dom jest z roku 1947 i ogrzewanie ustawione na 21 w dzień i 19 w nocy. Kocioł to Buderus GB072 + zbiornik c.w.u. 160 litrów. Całość sterowana pogodówką.

Masz ściany jednolite, czy masz "strzeline powietrzną" ?

Na przyszły rok planuje ocieplać budynek. Dach i ściany. Możesz coś poradzić na co zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników sterowników Tybox 137, otóż mam piec gazowy w podpiwniczeniu i zastanawiam się czy nie będzie problemu z komunikacją między sterownikiem a nadajnikiem radiowym? Sterownik jak na razie będzie na pierwszym piętrze.

Po drugie jaka macie ustawiona histereze, czy 0.2 będzie "dobra"? I niech ktoś mnie oświeci czy jeśli ustawie temperaturę na 23 stopnie to przy histerezie wynoszącej 0.2 piec włączy się przy 22.8 a wyłączy przy 23.2? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników sterowników Tybox 137, otóż mam piec gazowy w podpiwniczeniu i zastanawiam się czy nie będzie problemu z komunikacją między sterownikiem a nadajnikiem radiowym? Sterownik jak na razie będzie na pierwszym piętrze.

Sprawdzisz doświadczalnie będziesz wiedział. Tego nawet wróżka nie wie :-)

Po drugie jaka macie ustawiona histereze, czy 0.2 będzie "dobra"? I niech ktoś mnie oświeci czy jeśli ustawie temperaturę na 23 stopnie to przy histerezie wynoszącej 0.2 piec włączy się przy 22.8 a wyłączy przy 23.2? :)

Pozdrawiam

Nie, wyłączy się przy 23.1, a załączy przy 22.9. Moim zdaniem dobra histereza pod warunkiem, że chałupa dobrze akumuluje ciepło i następuje wolniutki spadek temperatury, inaczej czeka Cię taktowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników sterowników Tybox 137,

niech ktoś mnie oświeci czy jeśli ustawie temperaturę na 23 stopnie to przy histerezie wynoszącej 0.2 piec włączy się przy 22.8 a wyłączy przy 23.2? :)

Nie, wyłączy się przy 23.1, a załączy przy 22.9.

 

Też nie tak. Sterownik bierze pełną wartość połowy histerezy w obie strony jako wartość dopuszczalną, więc dokładnie to włączy natychmiast, gdy zarejestruje temp. 22,8*C i wyłączy się gdy osiągnie 23,1*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników sterowników Tybox 137, otóż mam piec gazowy w podpiwniczeniu i zastanawiam się czy nie będzie problemu z komunikacją między sterownikiem a nadajnikiem radiowym? Sterownik jak na razie będzie na pierwszym piętrze.

 

Ja w poprzednim domu mialem tyboxa na 1 pietrze a odbiornik w piwnicy.

Po drodze 2 stropy typu "zeran". Dzialalo bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...