Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytania co do mojego zuzycia gazu. Piec immergas victrix 24 na razie bez automatyki uruchomiony w polowie wrzesnia ogrzewanie wlaczone w polowie pazdziernika. Na gazomierzu juz 360m3 z czego 210 poszlo w listopadzie. Dom "przy kolorowej" pow.uzytkowa 125 , sciany pustak ceramiczny+15 styro 0.32, podloga 10 styro 0.36. Parter temp 21 gora 19-20. Ogrzewany pierwszy sezon.

Jutro będzie instalowana u mnie sonda zewnetrzna i tybox-czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakieś ustawienia początkowe? Do tej pory najwieksza temperatura na co 30 stopni w domu 22/20 stopni przy czym spalanie okolo 8.3m3 (pierwsze 2 dni po podniesieniu temperatury 10m3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Caly czas ktos pisze o ustawieniach kotla, sterownikach, pogodówkach...

O tym sa inne wątki. Tu powinny być tylko suche dane.

 

No kto jak kto, ale Ty powinieneś zrozumieć o co biega. Żeby te suche dane zaistniały to trzeba trochę ludziom pomóc w ustawieniach a że wątek jest popularny to po co zakładać nowy. A Ciebie fotohobby co jeszcze interesuje w kwestii spalania, czy czasem ktoś nie zjara mniej od Ciebie i jakim cudem mu się udało? Po kilku latach mieszkania i używania kotła gazowego nic nowego już się nie dowiesz. Ja czytam bo w kwestii kotla gazowego jestem początkującym użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zakładać nowego. Jakbyś nei zauważył, to istnieją osobne wątki, dotyczące ustawień Immergasa, Junkersa, Viessmanna i innych.

TO nie jest włąściwy wątek, żeby pisać:

 

Jutro będzie instalowana u mnie sonda zewnetrzna i tybox-czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakieś ustawienia początkowe

 

Od tego jest wątek o Immergasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu rodzinnym poszło mamie prawie dokładnie 200m3 za okres 07-11-2016 do 06-12-2016. Wymieniła sobie rury i kaloryfery bo chciała zaoszczędzić, a ktoś jej podpowiedział, że skoro grzeje 200L wody w obiegu, a będzie grzać tylko 30L, to dużo zaoszczędzi. Odradzałem, ale nie słuchała. Kasa wydana, efekt wyłącznie wizualny bo kalafiory nowe, rachunek 450zł, a powierzchnia ogrzewana to tylko 55m2 i temperatura 18,5stC !!! Dom ocieplony 12cm styro i okna "plastikowe".

Dla porównania podam, że za listopad zapłaciłem 230zł za grzanie prądem, w domu o powierzchni 128m2 i mam minimum 21stC, a w porywach do 25stC. Instalacja (nCO + CWU + KLIMATYZACJA) kosztowała 10 tyś złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu rodzinnym poszło mamie prawie dokładnie 200m3 za okres 07-11-2016 do 06-12-2016. Wymieniła sobie rury i kaloryfery bo chciała zaoszczędzić, a ktoś jej podpowiedział, że skoro grzeje 200L wody w obiegu, a będzie grzać tylko 30L, to dużo zaoszczędzi.

Odradzałem, ale nie słuchała. Kasa wydana, efekt wyłącznie wizualny bo kalafiory nowe, rachunek 450zł, a powierzchnia ogrzewana to tylko 55m2 i temperatura 18,5stC !!! Dom ocieplony 12cm styro i okna "plastikowe".

Dla porównania podam, że za listopad zapłaciłem 230zł za grzanie prądem, w domu o powierzchni 128m2 i mam minimum 21stC, a w porywach do 25stC. Instalacja (nCO + CWU + KLIMATYZACJA) kosztowała 10 tyś złotych.

 

To pomóż mamie ustawić tego smoka, bo takie spalanie to kosmos a nie gadaj jak tanio grzejesz prądem. Swoją drogą jak za wszystko dałeś dychę to ta klima to jakiś cud marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zakładać nowego. Jakbyś nei zauważył, to istnieją osobne wątki, dotyczące ustawień Immergasa, Junkersa, Viessmanna i innych.

TO nie jest włąściwy wątek, żeby pisać:

 

 

 

Od tego jest wątek o Immergasie

 

" FOTOHOBBY ma racje.mam Vaillanta i co mnie interesuja jakies tyboxy itp.

Wracajac do tematu jak tak dalej pojdzie to w grudniu zużycie bedzie mniejsze niz w listopadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomóż mamie ustawić tego smoka, bo takie spalanie to kosmos a nie gadaj jak tanio grzejesz prądem. Swoją drogą jak za wszystko dałeś dychę to ta klima to jakiś cud marketu.

 

wystarczy że mama Przemka zacznie ogrzewać dom kominkiem i będzie miała takie rachunki jak ty...

 

za co Przemek w swojej instalacji miał zapłacić więcej? kable grzejne i bojler elektryczny to niewielki koszt, więc sporo mu zostało na klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że mama Przemka zacznie ogrzewać dom kominkiem i będzie miała takie rachunki jak ty...

 

 

za co Przemek w swojej instalacji miał zapłacić więcej? kable grzejne i bojler elektryczny to niewielki koszt, więc sporo mu zostało na klimę.

 

A wiesz jakie mam rachunki, jak na razie to sam dokładnie nie policzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" FOTOHOBBY ma racje.mam Vaillanta i co mnie interesuja jakies tyboxy itp.

 

Wracajac do tematu jak tak dalej pojdzie to w grudniu zużycie bedzie mniejsze niz w listopadzie

 

No tak, ciebie zainteresowały by jakiś calormatic. Swoją drogą tybox nadaje się do każdego kotła więc nie wiem po co ta uszczypliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomóż mamie ustawić tego smoka, bo takie spalanie to kosmos a nie gadaj jak tanio grzejesz prądem. Swoją drogą jak za wszystko dałeś dychę to ta klima to jakiś cud marketu.

 

Mama mnie nie lubi i nie słucha, bo sama jest mądrzejsza od radia i telewizora i ksiądz na spowiedzi przyznaje jej rację, a sama odprawia nowenny, pierwsze piątki, drugie i trzecie szóstki, roraty, nieszpory, gorzkie i kwaśne żale i ma bilet do nieba klasą ekonomiczną nawet w zdartych rajstopach. Byle tylko w końcu dojechała.

Ustawiałem jej Eurostera, bo poprosiła szwagra, a ten poprosił mnie bidulek (byłem piętro niżej, ale wolała zadzwonić, bo ze mną nie gada) i po wyduszeniu z niej profilu zamieszkania i ustawienia programów dzień-noc na cały tydzień, zażądała w dzień i w nocy temperatury 17,5stC. Wymiękam... Po chu.. po co jej ten Euroster???

 

Klima Samsung Classic+ AR18... cośtam, 5kW mocy chłodniczej, 6kW mocy grzewczej, zmontażem za 4400zł. Bojler 300L z grzałką 3kW, z zaworem przeciwpoparzeniowym i robocizną 2200zł. Kable podłogowe 2200zł, sterowniki około 1000zł.

 

wystarczy że mama Przemka zacznie ogrzewać dom kominkiem i będzie miała takie rachunki jak ty...

 

Nie zacznie. Proponowałem jej ładną kozę i darmowe drewno (brzoza, buk, dąb, grab, olcha... liściaste - pocięte, porąbane, wysuszone, dostarczone), ale żachnęła się tylko i popatrzyła na mnie jak na jełopa. Niech se siedzi w tej psiarni, jej wola.

 

za co Przemek w swojej instalacji miał zapłacić więcej? kable grzejne i bojler elektryczny to niewielki koszt, więc sporo mu zostało na klimę.

 

No właśnie. I za grudzień idzie mi średnio 10zł dziennie (18kWh*0,30zł w nocy i 7 kWh klimą w dzień). Mam ciepło, a chodzę w koszulce i spodenkach i musi być te 22-23 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama mnie nie lubi i nie słucha, bo sama jest mądrzejsza od radia i telewizora i ksiądz na spowiedzi przyznaje jej rację, a sama odprawia nowenny, pierwsze piątki, drugie i trzecie szóstki, roraty, nieszpory, gorzkie i kwaśne żale i ma bilet do nieba klasą ekonomiczną nawet w zdartych rajstopach. Byle tylko w końcu dojechała.

Ustawiałem jej Eurostera, bo poprosiła szwagra, a ten poprosił mnie bidulek (byłem piętro niżej, ale wolała zadzwonić, bo ze mną nie gada) i po wyduszeniu z niej profilu zamieszkania i ustawienia programów dzień-noc na cały tydzień, zażądała w dzień i w nocy temperatury 17,5stC. Wymiękam... Po chu.. po co jej ten Euroster???

 

Klima Samsung Classic+ AR18... cośtam, 5kW mocy chłodniczej, 6kW mocy grzewczej, zmontażem za 4400zł. Bojler 300L z grzałką 3kW, z zaworem przeciwpoparzeniowym i robocizną 2200zł. Kable podłogowe 2200zł, sterowniki około 1000zł.

 

 

 

Nie zacznie. Proponowałem jej ładną kozę i darmowe drewno (brzoza, buk, dąb, grab, olcha... liściaste - pocięte, porąbane, wysuszone, dostarczone), ale żachnęła się tylko i popatrzyła na mnie jak na jełopa. Niech se siedzi w tej psiarni, jej wola.

 

 

 

No właśnie. I za grudzień idzie mi średnio 10zł dziennie (18kWh*0,30zł w nocy i 7 kWh klimą w dzień). Mam ciepło, a chodzę w koszulce i spodenkach i musi być te 22-23 stC.

 

Kasę ładujemy w izolację a potem w tani system grzewczy. Komplet na 120 m2 (wentylacja z reku, pompa ciepła chłodzenie/grzanie, podłogówka, ogrzewanie cwu) można mieć spokojnie od 35 tys zł z montażem a i taniej też się da! Na szczęście coraz więcej osób potrafi to zrozumieć. Ty jesteś chociażby jednym z przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, przyjdzie koniec miesiacą, to sprawdzę. Jakieś 3-3,5m3 na dobę pewnie, oczywiście z CWU podobnie jak rok temu, bo grudzień wygląda tak, jak zeszłoroczny

I własnie mnie to dziwi, bo skoro Przemek wyda 10zł dziennie, to ja wydaję mniej

Dom ma trochę większy, ale tez lepiej zaizolowany, bo ja 25kWh/m2/rok nie mam

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, przyjdzie koniec miesiacą, to sprawdzę. Jakieś 3-3,5m3 na dobę pewnie, oczywiście z CWU podobnie jak rok temu, bo grudzień wygląda tak, jak zeszłoroczny

I własnie mnie to dziwi, bo skoro Przemek wyda 10zł dziennie, to ja wydaję mniej

Dom ma trochę większy, ale tez lepiej zaizolowany, bo ja 25kWh/m2/rok nie mam

 

Twój rozsądek spowodował że nie dałeś przewymiarowanego kotła to raz a dwa ma duży zakres modulacji. Co do Przemka to chce całym splitem opędzić dom, w tym celu lepsza jest kanałówka która zrobi to jednak taniej. Też zależy co się wrzuci, jaki sprzęt...W klimach też ważny jest szeroki zakres modulacji i dobranie urządzenia do potrzeb domu. Niezasadne przewymiarowanie nie jest korzystne podobnie jak z kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...