Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jest tu jakis moderator? przejdzcie sobie do innego watku odpowiedniego do tego czego szukacie, tu jest o spalaniu gazu, robicie ciagly off topic

Caly czas ktos pisze o ustawieniach kotla, sterownikach, pogodówkach...

O tym sa inne wątki. Tu powinny być tylko suche dane.

 

mimo, że nie jestem moderatorem, kilka już razy odsyłałem panią "gongsai21" do wątku "Immergas Victrix", informując, że tam znajdzie większość informacji i uzyska odpowiedzi na zadane pytania. Ale wygląda na to, że nie chce się jej samej szukać odpowiedzi, albo jej tamto towarzystwo nie odpowiada. Więc robi zamieszanie w tym wątku, a ja dobrodusznie, wiedziony chęcią pomocy, odpowiadam na jej prośby ....... ale obiecuję, to się już więcej nie powtórzy :no: :p :lol:

 

no i znowu

Jutro będzie instalowana u mnie sonda zewnetrzna i tybox-czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakieś ustawienia początkowe?

Od tego jest wątek o Immergasie

właśnie :lol:

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doszłam do tego samego: grzeję w trzech okienkach czasowych :) Wstajemy rano jest ciepło, wracamy z pracy jest ciepło :) Za ostatni tydzień spalanie 5,7m3.

 

To mamy bardzo zbliżone spalanie. Możesz zapodać jak masz ustawione te okna i jaką temperaturą zasilasz podłogę?. Ja np. od pn do pt grzeję w 2 oknach czasowych: od 3.00 do 6.00, a potem od 12.00 do 17.00, natomiast przez weekend w 3 oknach: 4.00-7.00, 10.00-12.00, 15.00-18.00. Temperatura zasilania 30-35st. w zależności od temp. zewnętrznej. Po jakimś czasie, wielu próbach i różnych ustawieniach wie się już jak operować z temp. zasilania, żeby nie przegrzać lub nie dogrzać budynku, no nie:-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chłodniejszy w 3/4 z przymrozkami w nocy, których w zeszłym roku prawie nie było http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php?year=2016.

Coś koło 4 m3 na dobę było tydzień temu, a że jakimś cudem podobne odczyty mamy............

Nie wiem, przyjdzie koniec miesiacą, to sprawdzę. Jakieś 3-3,5m3 na dobę pewnie, oczywiście z CWU podobnie jak rok temu, bo grudzień wygląda tak, jak zeszłoroczny

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zuzycie za listopad 260m3 na razie jestem w taryfie w 2.1, wyrównanie przyjdzie w 2 połowie 2017 roku, ale wg moich obliczeń powinno wyjść około 500zl brutto za listopad

Obliczalam wg taryfy w2.1 cenę za paliwo gazowe i dystrybucję zmienna (chociaż z tego co wiem w 3.6 Opłata zmienna jest niższa niż w w2.1) i dodalam do tego 57zl, bo tyle podobno wynosi abonament i opłata stała w3.6 i na tej podstawie tych danych próbowałam rozszyfrowac moj rachunek

Mój schemat obliczania

Cena za paliwo gazowe x współczynnik konwersji x ilość zużytych m3 = cena netto x 1.23= c. brutto

Tak samo zrobiłam z dystrybucją zmienna i dodalam do wszystkiego wspomniane wcześniej 57zl

Nie wiem czy kogoś to zaciekawi, ale może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy bardzo zbliżone spalanie. Możesz zapodać jak masz ustawione te okna i jaką temperaturą zasilasz podłogę?. Ja np. od pn do pt grzeję w 2 oknach czasowych: od 3.00 do 6.00, a potem od 12.00 do 17.00, natomiast przez weekend w 3 oknach: 4.00-7.00, 10.00-12.00, 15.00-18.00. Temperatura zasilania 30-35st. w zależności od temp. zewnętrznej. Po jakimś czasie, wielu próbach i różnych ustawieniach wie się już jak operować z temp. zasilania, żeby nie przegrzać lub nie dogrzać budynku, no nie:-)?

 

Ostatnie ustawienia grzania: 5-8, 10-12, 14-19. Różnie jesteśmy w domu - czasami już o 12.30, innym razem o 15.30. Syn też różnie wraca i takie ustawienia wydają mi się dla nas optymalne, ale korci mnie jeszcze coś pozmieniać :). Lipiec - sierpień na grzanie wody i gotowanie poszło po 54 m3 czyli jakieś 1,74m3 na dobę. Wynika stąd, że na samo grzanie idzie ok 4-4,5 m3 gazu.

Temperatura zasilania zazwyczaj 35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chłodniejszy w 3/4 z przymrozkami w nocy, których w zeszłym roku prawie nie było http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php?year=2016.

Coś koło 4 m3 na dobę było tydzień temu, a że jakimś cudem podobne odczyty mamy............

 

Wczoraj wyszedłem jeszcze z psem, to z ciekawości rzucilem okiem na licznik, bylo 55m3, czyli faktycznie 3,9m3/doba

Zuzucie w zeszłym roku w grudniu to 94m3, wiec faktycznie wygląda na to, ze jest chlodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zuzycie za listopad 260m3 na razie jestem w taryfie w 2.1, wyrównanie przyjdzie w 2 połowie 2017 roku, ale wg moich obliczeń powinno wyjść około 500zl brutto za listopad

Obliczalam wg taryfy w2.1 cenę za paliwo gazowe i dystrybucję zmienna (chociaż z tego co wiem w 3.6 Opłata zmienna jest niższa niż w w2.1) i dodalam do tego 57zl, bo tyle podobno wynosi abonament i opłata stała w3.6 i na tej podstawie tych danych próbowałam rozszyfrowac moj rachunek

Mój schemat obliczania

Cena za paliwo gazowe x współczynnik konwersji x ilość zużytych m3 = cena netto x 1.23= c. brutto

Tak samo zrobiłam z dystrybucją zmienna i dodalam do wszystkiego wspomniane wcześniej 57zl

Nie wiem czy kogoś to zaciekawi, ale może komuś się przyda

Też tak miałem w po pierwszym sezonie, ale jak wraz z rozliczeniem dostałem prognozę za czerwiec-wrzesień 2 kwity na ponad 800 zł każdy, to szybciutko zmieniłem taryfę na W2-12T i dzięki temu jeszcze jeden sezon byłem w 2-giej taryfie, ale potem już zmienili mi na W3-12T.

Ciebie z takim zużyciem też czeka podobny los.

Ja za listopad miałem 267m3 na kwotę 551,47 zł. Grzeję 300m2 (ponad 250 użytkowej). Poszło za listopad trochę więcej niż w poprzednich latach, bo odświeżałem po pięciu latach pokoje na poddaszu. W całym domu cały czas temp w przedziale histerezy 21,8-22,2*C. Na CWU miesięcznie zużywamy ok 50m3 gazu.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ustawienia grzania: 5-8, 10-12, 14-19. Różnie jesteśmy w domu - czasami już o 12.30, innym razem o 15.30. Syn też różnie wraca i takie ustawienia wydają mi się dla nas optymalne, ale korci mnie jeszcze coś pozmieniać :). Lipiec - sierpień na grzanie wody i gotowanie poszło po 54 m3 czyli jakieś 1,74m3 na dobę. Wynika stąd, że na samo grzanie idzie ok 4-4,5 m3 gazu.

Temperatura zasilania zazwyczaj 35 stopni.

Czyli grzejesz 10h na dobę. Ja od początkowych 6h na dobę co raz to bardziej wydłużam te okna przy obniżaniu zasilania obserwując jednocześnie komfort i zużycie. Obecnie jestem na 9h i widzę, że jest lepiej/stabilniej niż przy 6h. Zobaczę może jeszcze wydłużę o 1h i w tygodniu też przejdę na 3 okna (zapodam coś dopołudnia). My wstajemy rano jednakowo w okolicach 6.00 i jest już wtedy fajnie cieplutko, powrót żony i syna w okolicach 14.30-15.00, a ja jakąś godzinkę później i też jest fajnie. Mnie na cwu, gotowanie i cyrkulację schodzi w okolicach 0,9-1,2m3/dobę (sprawdzone w lecie), więc na samo co wychodzi w okolicach 5m3, może troszeczkę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem w po pierwszym sezonie, ale jak wraz z rozliczeniem dostałem prognozę za czerwiec-wrzesień 2 kwity na ponad 800 zł każdy, to szybciutko zmieniłem taryfę na W2-12T i dzięki temu jeszcze jeden sezon byłem w 2-giej taryfie, ale potem już zmienili mi na W3-12T.

Ciebie z takim zużyciem też czeka podobny los.

Ja za listopad miałem 267m3 na kwotę 551,47 zł. Grzeję 300m2 (ponad 250 użytkowej). Poszło za listopad trochę więcej niż w poprzednich latach, bo odświeżałem po pięciu latach pokoje na poddaszu. W całym domu cały czas temp w przedziale histerezy 21,8-22,2*C. Na CWU miesięcznie zużywamy ok 50m3 gazu.

 

A mogę wiedzieć jakiego masz dostawcę gazu i ile wynosi w w3 abonament + opłata stała (brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadomo wg jakiego współczynnika konwersji liczyć, bo w prognozach mam podany mniejszy, ale liczyłam wg większego taki jak był w wyrównaniu. Nie mam też pewności czy te 57zl jest wraz z abonamentem, ale nawet jeśli nie to jest kwestia dodatkowych niecałych 8zl, więc maksymalnie za te 260m3 wychodzi mi ok 520zl, nie wiem byc może coś źle liczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć jakiego masz dostawcę gazu i ile wynosi w w3 abonament + opłata stała (brutto)

 

PGNiG region pomorski. Abonament W3-12T 12,13zł, stała 42,64zł (brutto). zastanawiam się czy nie przejść na W3-6 niech sami robią odczyty i chyba opłaty są tańsze. A jeśli chodzi o współczynnik konwersji, to on się ciągle zmienia. Ostatnio na f-rze było 11,2390 kWh/m3

.....nie wiem czy mówimy na temat? Żeby nas znowu ktoś nie opieprzył. ;)

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGNiG region pomorski. Abonament W3-12T 12,13zł, stała 42,64zł (brutto). zastanawiam się czy nie przejść na W3-6 niech sami robią odczyty i chyba opłaty są tańsze. A jeśli chodzi o współczynnik konwersji, to on się ciągle zmienia. Ostatnio na f-rze było 11,2390 kWh/m3

.....nie wiem czy mówimy na temat? Żeby nas znowu ktoś nie opieprzył. ;)

 

Mówimy także o zużyciu :)

Czyli pewnie jak ja mam teraz jeden odczyt w roku to biorą średnia (tak mi się wydaje)

Ja jestem region mazowiecki w 3.6 abonament wynosi jakies niecałe 8zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli grzejesz 10h na dobę. Ja od początkowych 6h na dobę co raz to bardziej wydłużam te okna przy obniżaniu zasilania obserwując jednocześnie komfort i zużycie. Obecnie jestem na 9h i widzę, że jest lepiej/stabilniej niż przy 6h. Zobaczę może jeszcze wydłużę o 1h i w tygodniu też przejdę na 3 okna (zapodam coś dopołudnia). My wstajemy rano jednakowo w okolicach 6.00 i jest już wtedy fajnie cieplutko, powrót żony i syna w okolicach 14.30-15.00, a ja jakąś godzinkę później i też jest fajnie. Mnie na cwu, gotowanie i cyrkulację schodzi w okolicach 0,9-1,2m3/dobę (sprawdzone w lecie), więc na samo co wychodzi w okolicach 5m3, może troszeczkę mniej.

 

Raczej przy takiej pogodzie nie zdarza się, aby kocioł pracował w godz 16-18, ale przy większych mrozach i wiatrach pewnie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Prosta, krótka, ale chyba dokładna analiza panów doktorów inż. wokół tematów, które tutaj są wałkowane, może komuś się przyda do obliczeń.

 

Koszty wytwarzania c.w.u. za pomocą 2-funkcyjnego kotła gazowego w budownictwie wielorodzinnym

 

http://www.rynek-gazu.cire.pl/st,43,298,item,138669,2,1,4,0,301595,0,koszty-wytwarzania-cwu-za-pomoca-2-funkcyjnego-kotla-gazowego-w-budownictwie-wielorodzinnym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszy miesiąc zużyłem 90 m3 gazu. Jest budowa, więc nie to jest najważniejsze... Na fakturze za paliwo gazowe wyszło około 120 zł a pozostałe opłaty to kolejne 100 zł razem ok 220 zł. Co z tego, że będę oszczędnie grzał, jak opłaty abonamentowe, dystrybucja itp to drugie tyle. Taryfę mam narzazie W-2.12. Jak to jest u was, bo mnie to przeraża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Cię przeraża ?

Koszt ogrzewania w wysokości 220zł na miesiąc ?

 

Te dodatkowe opłaty. Piszemy tutaj na forum o zużyciu gazu w m3, jednak moim zdaniem powinniśmy pisać tutaj o całkowitych kosztach gazu. Fajnie, jak piszesz, że październik zużyłeś 66 m3 gazu - niby nie dużo, ale jak dodamy te wszystkie opłaty nie jet tak kolorowo. Może muszę się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...