Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaką masz taryfę? Płacisz za faktycznie zużyte m3 czy prognozę?

 

A jakie ma to znaczenie?, jezeli prognozowane to bedzie rozliczone po okresie rozliczniowym, gdy były za małe prognozy bedzie dopłata, gdy prognozy były za duze bedzie zwrót na poczet następnych płatnosci. Przy za malych prognozach kredytuje Ciebie PGNiG, w przeciwnym przypadku Ty kredytujesz PGNiG tak czy inaczej rozliczenie jest wg licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie?, jezeli prognozowane to bedzie rozliczone po okresie rozliczniowym, gdy były za małe prognozy bedzie dopłata, gdy prognozy były za duze bedzie zwrót na poczet następnych płatnosci. Przy za malych prognozach kredytuje Ciebie PGNiG, w przeciwnym przypadku Ty kredytujesz PGNiG tak czy inaczej rozliczenie jest wg licznika.

 

Może moje pytanie było trywialne, ale odczynienia z gazem ma dopiero teraz pierwszy raz. Z drugiej strony zawsze koledzy napiszą coś mądrego. Ostatnio płacą prąd zauważyłem, że mogę zmienić dostawcę z PGNiE na Tauton ... a na stronie PGNiE reklamują gaz i prąd na jednym rachunku... Istny obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie było trywialne, ale odczynienia z gazem ma dopiero teraz pierwszy raz. Z drugiej strony zawsze koledzy napiszą coś mądrego. Ostatnio płacą prąd zauważyłem, że mogę zmienić dostawcę z PGNiE na Tauton ... a na stronie PGNiE reklamują gaz i prąd na jednym rachunku... Istny obłęd.

 

To ze odczyt moze byc prognozowany to spotykamy tez w rozliczeniach za energię elektryczną, czyli nieistotny jest nosnik energii wazny jest sposób rozliczania za ten nosnik.

Nie licz ze zakup gazu i energii u jednego sprzedawcy spowoduje zmniejszenie rachunków, to praktycznie niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz taryfę? Płacisz za faktycznie zużyte m3 czy prognozę?

 

Płacę za to, co zużyję miesięcznie.

Przy podpisywaniu umowy miła pani w okienku chciała mnie wrzucić do trzeciej taryfy, wyliczyła mi prognozę miesięcznego zużycia taką, że w dwa miesiące tyle nie spalę i przez kilka miesięcy byłbym ich darmową kasą pożyczkową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie było trywialne, ale odczynienia z gazem ma dopiero teraz pierwszy raz. Z drugiej strony zawsze koledzy napiszą coś mądrego. Ostatnio płacą prąd zauważyłem, że mogę zmienić dostawcę z PGNiE na Tauton ... a na stronie PGNiE reklamują gaz i prąd na jednym rachunku... Istny obłęd.

 

Można było o tym pomyśleć przy projektowaniu domu - może wtedy wszystko łącznie na jednym rachunku za prąd by mniej bolało :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było o tym pomyśleć przy projektowaniu domu - może wtedy wszystko łącznie na jednym rachunku za prąd by mniej bolało :p

 

Ja dzisiaj podobnie nieco do ciebie postanowiłem sprawdzić jak będzie działać współpraca kotła gazowego :) z klimą tj. moją kanałówką. Puściłem tylko podłogówki w łazienkach i kuchni i 2 grzejniki. Ciekaw jestem jak będzie to wyglądać. Za niedługo gaz mam zamiar całkowicie zlikwidować ale może jednak nie warto :) jak już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym z czegoś zrezygnować tj z grzanej podogi gazem lub grzania powietrz klimatyzatorem split to zdecydowanie bym zrezygnował z klimy. Komfort ogrzewania jest mniejszy, a jakoś tanio to też chyba nie jest.

 

Kanałówką jest 2 razy taniej niż gazem. W okresach przejściowych jeszcze większa. Co do komfortu jeżeli izolacja podłogi jest słaba to nie ma co ukrywać że przyjemna nie jest. Znam domy bez podłogowego ale z 25 cm styro i innna bajka. Grzanie klima z grzejnikami. Nic poobserwuje z ciekawości ile gazu będzie szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyobrażam sobie ogrzewania tylko klimą.

Nawert jeżeli mialoby to byc dwa razy tansze - a w to akurat zbytnio nie wierzę.

Kanałówki maja kiepski COP, brak akumulacji utrudnia stosowanie w taniej taryfie, wiec dobry wynikmozliwy jest do osiagniecia w okresach przejsciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyobrażam sobie ogrzewania tylko klimą.

Nawert jeżeli mialoby to byc dwa razy tansze - a w to akurat zbytnio nie wierzę.

Kanałówki maja kiepski COP, brak akumulacji utrudnia stosowanie w taniej taryfie, wiec dobry wynikmozliwy jest do osiagniecia w okresach przejsciowych.

 

ogrzewanie samą klimą chyba faktycznie nie jest dobrym pomysłem ale okresy przejściowe chyba tak.. przynajmniej tak mi się wydaje. mam zamiar to wypróbować. mam gaz i raczej już z tego nie bede rezygnował .. na razie chcę zrezygnować z budowy kominka i zastąpić go właśnie klimą... zobaczymy co z tego wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 35cm styro w podłodze i bez tych kabli grzewczych bym się zaplakal. Pakuję co rano 0,2kWh/m2 i resztę klimatyzatorem. Do połowy listopada bez podlogowki było całkiem dobrze, ale potem już nie.

 

Może zależy czym wykończona jest podłoga. Na czym leży dom. Ja akurat montowałem kanałówkę w domu 120m2 gdzie było 25 cm styropianu i podłogi deska. Dom w terenie piaszczystym. Naprawdę na komfort nie można było narzekać. Gorzej bo klient nie miał podłogówki w łazience co było moim zdaniem dużym błędem, wystarczyło wrzucić maty, czy kabel. Od płytek zawsze jest nieprzyjemnie. Nie ma co ukrywać, podłogówka daje niesamowity komfort.

 

Jestem w trakcie testu :) Poszło na razie 0,79 m3 gazu i kanałówka bierze około 480 - 500W. Rano było -7'C i trzymało długo teraz 0'C. Temperatury w domu 21,5 na parterze i 21,5-22,5 na poddaszu. Komfort na parterze lepszy dzięki zagrzanym podłogom w kuchni czy łazience. Zobaczymy jak będzie dalej bo te wylewki były nieźle wymrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyobrażam sobie ogrzewania tylko klimą.

Nawert jeżeli mialoby to byc dwa razy tansze - a w to akurat zbytnio nie wierzę.

Kanałówki maja kiepski COP, brak akumulacji utrudnia stosowanie w taniej taryfie, wiec dobry wynikmozliwy jest do osiagniecia w okresach przejsciowych.

 

Nie musisz wierzyć, ja sprawdziłem na tym samym budynku. Sezon na samym gazie wychodził mi średnio 2 razy drożej. Największe różnice na korzyść kanałówki w okresach do temperatur -5'C przynajmniej u mnie. Potem już różnice się zacierają, ale jakby izolacja na parterze wyglądała lepiej to przesunięcie byłoby większe. Z resztą, mam znajomego, który też kanałówkę wrzucił do gazu w sumie do chłodzenia i grzeje nią bo korzystniej mu wychodzi. Jak przychodzi większy mróz włącza gaz dopiero. Budynek z 10/10/25 (styro podłoga,ściana,dach). dom z reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie samą klimą chyba faktycznie nie jest dobrym pomysłem ale okresy przejściowe chyba tak.. przynajmniej tak mi się wydaje. mam zamiar to wypróbować. mam gaz i raczej już z tego nie bede rezygnował .. na razie chcę zrezygnować z budowy kominka i zastąpić go właśnie klimą... zobaczymy co z tego wyjdzie....

 

W Twojej koncepcji jak najbardziej będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zależy czym wykończona jest podłoga. Na czym leży dom. Ja akurat montowałem kanałówkę w domu 120m2 gdzie było 25 cm styropianu i podłogi deska. Dom w terenie piaszczystym. Naprawdę na komfort nie można było narzekać. Gorzej bo klient nie miał podłogówki w łazience co było moim zdaniem dużym błędem, wystarczyło wrzucić maty, czy kabel. Od płytek zawsze jest nieprzyjemnie. Nie ma co ukrywać, podłogówka daje niesamowity komfort.

.

Deska czy panel zmienia dramatycznie odczucia. Toz to izolator w porownaniu do plytek czy kamienia.

A czy od plytek zawsze nieprzyjemnie to kwestia gustu. W tym sezonie praktycznie nie grzeje na gorze, dzieki czemu utrzymuje tam ok 20.5-21oC. I nikt nie narzeka na zimna podloge w lazience. Chyba zapytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...