Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

karolek75 ile wydałeś na kompletną instalację PC ?

Od odwiertów po rozdzielacz podłogówki ?

 

Na pewno za duzo.

Musialbym policzyc - bedzie edit. Czemu mam policzyc akurat po rozdzielacz podlogowki? Podlogowka przy gazie,grzalce, PC i tak by byla. Zbiornik na CWU to juz moglby byc inny.

 

Patrzac na swoje zuzycie drugi raz bym raczej tego nie popelnil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te dodatkowe opłaty. Piszemy tutaj na forum o zużyciu gazu w m3, jednak moim zdaniem powinniśmy pisać tutaj o całkowitych kosztach gazu. Fajnie, jak piszesz, że październik zużyłeś 66 m3 gazu - niby nie dużo, ale jak dodamy te wszystkie opłaty nie jet tak kolorowo. Moż

e muszę się przyzwyczaić ;)

 

No to ja Ci napiszę: całkowity koszt 1m3 gazu to w moim przypadku 2,18 zł, czyli dla przykładu u mnie 100 m3 to 218 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyobrażam sobie ogrzewania tylko klimą.

Nawert jeżeli mialoby to byc dwa razy tansze - a w to akurat zbytnio nie wierzę.

 

Kanałówki maja kiepski COP, brak akumulacji utrudnia stosowanie w taniej taryfie, wiec dobry wynikmozliwy jest do osiagniecia w okresach przejsciowych.

 

No i wylazł z Ciebie Szkot. Nie ważne jak, aby tanio i w taniej nocnej czy północnej taryfie. Ja grzeję nie patrząc na porę dnia. I co, zmieniasz gaz na kable? Dawaj, da Ci elektrownia promocję za zmianę dostawcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za duzo.

Musialbym policzyc - bedzie edit. Czemu mam policzyc akurat po rozdzielacz podlogowki? Podlogowka przy gazie,grzalce, PC i tak by byla. Zbiornik na CWU to juz moglby byc inny.

 

Patrzac na swoje zuzycie drugi raz bym raczej tego nie popelnil.

 

Bo podłogówkę jedni mają za 65zł/m2, inni za 110zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylazł z Ciebie Szkot. Nie ważne jak, aby tanio i w taniej nocnej czy północnej taryfie. Ja grzeję nie patrząc na porę dnia. I co, zmieniasz gaz na kable? Dawaj, da Ci elektrownia promocję za zmianę dostawcy!

 

Ty już mądrzejszy nie będziesz....

Jakbym miał kable i klimę. to grzałbym jak Przemek Kardyś - kablami w nocnej, korzystając z akumulacji, a klimą nie patrząc na to, jaka godzina, tylko po to aby utrzymać komfort,

 

Jakbyś jeszcze myślał nad tym co czytasz, a nie tylko wpatrywał się w ekran, to dotarłoby do Ciebie, że nawet dwukrotne obniżenie rachunków nie zrekompensowałoby mi utraty komfortu związanego z neutralną podłogą.

Ja napisałem wyraźnie:

Ja też nie wyobrażam sobie ogrzewania tylko klimą.

Nawert jeżeli mialoby to byc dwa razy tansze - a w to akurat zbytnio nie wierzę.

 

 

Elektrownia nie sprzedaje mi prądu....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to sobie robią kotłownię z salonu, żeby na rachunkach zaoszczędzić :)

 

Mam takiego znajomego co cały dom ponad 120m2 grzeje za pomocą kominka z płaszczem i to jest jedyne źródło ciepła...

Jego to rajcuje a mi to tak średnio się podoba ...

My już kilka lat nie palimy w kominku bo nikomu nawet za bardzo się nie chce nosić drzewa itp a co dopiero tak codziennie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już mądrzejszy nie będziesz....

Jakbym miał kable i klimę. to grzałbym jak Przemek Kardyś - kablami w nocnej, korzystając z

akumulacji, a klimą nie patrząc na to, jaka godzina, tylko po to aby utrzymać komfort,

 

Jakbyś jeszcze myślał nad tym co czytasz, a nie tylko wpatrywał się w ekran, to dotarłoby do Ciebie, że nawet dwukrotne obniżenie rachunków nie zrekompensowałoby mi utraty komfortu związanego z neutralną podłogą.

Ja napisałem wyraźnie:

 

 

 

Elektrownia nie sprzedaje mi prądu....

 

W nocy grzać, żeby potem niby w dzień mieć ciepło? Jak dalece może poniżyć się człowiek dla oszczędności? Jak dalece, pytam? Komercja to coś co odróżnia nas od zwierząt. Na korzyść zwierząt, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy grzać, żeby potem niby w dzień mieć ciepło? Jak dalece może poniżyć się człowiek dla oszczędności? Jak dalece, pytam? Komercja to coś co odróżnia nas od zwierząt. Na korzyść zwierząt, oczywiście.

 

tak trudno zrozumieć jak wygląda akumulacja w nowoczesnych domach z małymi stratami ciepła??

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

jakoś tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy grzać, żeby potem niby w dzień mieć ciepło? Jak dalece może poniżyć się człowiek dla oszczędności? Jak dalece, pytam? Komercja to coś co odróżnia nas od zwierząt. Na korzyść zwierząt, oczywiście.

 

lepsze grzać w nocy i mieć całą dobę komfortowo niż mieć komfort tylko przy grzaniu kominkiem, bo się na gazie oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy od plytek zawsze nieprzyjemnie to kwestia gustu. W tym sezonie praktycznie nie grzeje na gorze, dzieki czemu utrzymuje tam ok 20.5-21oC. I nikt nie narzeka na zimna podloge w lazience. Chyba zapytam...

 

Jak ktoś odpowiednio skąpy/ brak kasy to i w 18 stopniach na gołym betonie bedzie ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy grzać, żeby potem niby w dzień mieć ciepło? Jak dalece może poniżyć się człowiek dla oszczędności? Jak dalece, pytam? Komercja to coś co odróżnia nas od zwierząt. Na korzyść zwierząt, oczywiście.

 

Nie kompromituj się już... Ludzie, którzy grzeją akumulacyjne mają do dyspozycji godziny 22-6 i 13-15.

Nawet w dzień można więc grzać, żeby mieć ciepło. A posadza oddaje energię kilka godzin.

Jeśli dojdzie do tego klima kanałowa to utrzyma komfortową temperaturą, a posadki będa nadal przyjemnie neutralne.

 

No, ale zawsze można przytaszczyć brykiet do salonu i dla oszczędności bawić się w średniowiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odpowiednio skąpy/ brak kasy to i w 18 stopniach na gołym betonie bedzie ciepło:)

 

Tu o komfort chodzi. Lepiej się śpi.

Pytałem się kobiety czy polepszając komfort snu nie cierpi na tym komfort użytkowania łazienki z nieogrzana podłoga. Nie zwróciła uwagi. Znaczy nie ma dyskomfortu. W sypialniach panele to nie ma tematu.

 

edit: naklamalem. W tym tygodniu gora grzala srednio niecale 1.5h w okienku popoludniowym. W te dni w ktore grzala: 4/7.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy takiej pogodzie nie zdarza się, aby kocioł pracował w godz 16-18, ale przy większych mrozach i wiatrach pewnie będzie :)

 

Z tego wnioskuje, że jednak działasz w oparciu o histerezę termostatu? Ja mam bezwzględnie wymuszone grzanie w założonych oknach czasowych, tzn. bez względu na temperaturę wewnętrzną. Jasne, wymaga to "wyczucia" budynku, bo inaczej będzie zachowywał się przy +5, a nie inaczej przy -10 na zewnątrz, ale odczuwalny komfort mimo wszystko przy takim systemie jest najlepszy. Ewentualne korekty wprowadzam regulacją temperatury zasilania-maks. +-3st. i nie miewam większych odchyleń niż 0,2C od założonej temp. wewnętrznej na poziomie 22,2, za to podłoga jest dokładnie "cieplutka" wtedy kiedy chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wnioskuje, że jednak działasz w oparciu o histerezę termostatu? Ja mam bezwzględnie wymuszone grzanie w założonych oknach czasowych, tzn. bez względu na temperaturę wewnętrzną. Jasne, wymaga to "wyczucia" budynku, bo inaczej będzie zachowywał się przy +5, a nie inaczej przy -10 na zewnątrz, ale odczuwalny komfort mimo wszystko przy takim systemie jest najlepszy. Ewentualne korekty wprowadzam regulacją temperatury zasilania-maks. +-3st. i nie miewam większych odchyleń niż 0,2C od założonej temp. wewnętrznej na poziomie 22,2, za to podłoga jest dokładnie "cieplutka" wtedy kiedy chcę.

 

Zgadza się - np dzisiaj rano kocioł pracował dopiero od 7 rano przez godzinę i potem wg ustawień, ale w domu jest ciepło. U mnie ma utrzymywać 20,6 +- 0,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - np dzisiaj rano kocioł pracował dopiero od 7 rano przez godzinę i potem wg ustawień, ale w domu jest ciepło. U mnie ma utrzymywać 20,6 +- 0,2.

 

No ale przy takim systemie nie masz dokładnej kontroli nad godzinami pracy kotła, włącza się wtedy, kiedy spadnie mu temperatura, chyba poprawnie to interpretuję? U mnie natomiast kocioł chodzi ściśle wg zapodanych okien czasowych przez to zawsze mam tak jak chcę. Coś nisko ta temperaturka ustawiona ;-), ale wiadomo każdy jak woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach jak teraz najczęściej kocioł pracuje. Jeżeli się nie włącza tzn że w domu jest ciepło :) W listopadzie próbowałam wyższą temp ustawić ale było nam zdecydowanie za ciepło. Teraz mój najmłodszy syn ( 9 lat) siedzi w koszulce z krótkim rękawem, więc po co grzać mocniej? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...