Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie następująco:

grudzień - 212m3

styczeń - 251m3

Temperatura w chałupie 22-22,5s.

 

Maciu78 przekroczysz W2?

 

tak przekrocze, juz mi niewiele brakuje. a to dlatego ze w zeszlym roku troche oszukalem bo chcialem zostac w W2 i zanizlem zuzycie,, ale i tak przekraczajac 1200. dokladnie 1240. a mialem 1340, reszte rozlozyc chcialem w nastepnych miesiacach zeby nie przekroczyc taryfy, myslalem ze ulgowo potraktuja te 40m3. ale i tak wrzucili mnie do wyzszej.a w tym roku i tak zostalo jeszcze mniej niz 1200m3 zeby wrocic spowrotem do W2. Wydaje mi sie ze docelowo powinienem sie miescic w W2. jak bedzie to kwestia paru dni to odpale kominek. :)

 

W sumie widze ze nie warto kombinowac z ustawieniami. bo roznice nie wielkie. Ja grzeje 24h. Ty trybem kombinowanym. A roznica w zuzyciu, miesieczna, nie jest jakos znaczaca.

Edytowane przez Maciu78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z piecem jak planujecie na weekend odpalić kominek? Wyłączacie całą podłogę, grzejniki czy tylko pomieszczenia w których grzeje kominek? Czy może sterownik pokojowy odczytuje temperaturę i sam reaguje na to odpowiednio zmniejszając temperaturę? Co w sytuacji gdy opieram się tylko na czujniku temp. zewnętrznej? Przecież wtedy piec nie wie że pale w kominku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przekrocze, juz mi niewiele brakuje. a to dlatego ze w zeszlym roku troche oszukalem bo chcialem zostac w W2 i zanizlem zuzycie,, ale i tak przekraczajac 1200. dokladnie 1240. a mialem 1340, reszte rozlozyc chcialem w nastepnych miesiacach zeby nie przekroczyc taryfy, myslalem ze ulgowo potraktuja te 40m3. ale i tak wrzucili mnie do wyzszej.a w tym roku i tak zostalo jeszcze mniej niz 1200m3 zeby wrocic spowrotem do W2. Wydaje mi sie ze docelowo powinienem sie miescic w W2. jak bedzie to kwestia paru dni to odpale kominek. :)

 

W sumie widze ze nie warto kombinowac z ustawieniami. bo roznice nie wielkie. Ja grzeje 24h. Ty trybem kombinowanym. A roznica w zuzyciu, miesieczna, nie jest jakos znaczaca.

 

Robiłeś może wyliczenia o ile masz wyższe stałe opłaty w W3?, bo z tego co patrzałem to to wychodzi parę stówek na rok (w zasadzie za nic). Ja w ur. zmieściłem się poniżej 1000m3, w tym roku jest gorzej, no bo i zimniej, ale wyjdę poniżej 1200m3. Jak mam rozumieć, że grzejesz 24h, tzn. kocioł pracuje cały czas?, gdybym miał takiego np. Victrixa z modulacją od 1,9kW to też bym nie kombinował:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z piecem jak planujecie na weekend odpalić kominek? Wyłączacie całą podłogę, grzejniki czy tylko pomieszczenia w których grzeje kominek? Czy może sterownik pokojowy odczytuje temperaturę i sam reaguje na to odpowiednio zmniejszając temperaturę? Co w sytuacji gdy opieram się tylko na czujniku temp. zewnętrznej? Przecież wtedy piec nie wie że pale w kominku.

 

Niestety, dla palenia w kominku lepsze są grzejniki, ponieważ możesz je natychmiast zamknąć i odciąć grzanie. Wtedy palenie w kominku jest przyjemne. To jedyny argument za grzejnikami. Z podłogówką tak się nie da. Rozpalając w kominku szybko przegrzejesz pomieszczenie. Ja w tym momencie uchylam okno i puszczam energię w świat ( a co, stać mnie :D )

Dlatego mając podłogówkę w kominku palę niemal wyłącznie w okresach przejściowych kiedy nie grzeje podłoga. I to też sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś może wyliczenia o ile masz wyższe stałe opłaty w W3?, bo z tego co patrzałem to to wychodzi parę stówek na rok (w zasadzie za nic). Ja w ur. zmieściłem się poniżej 1000m3, w tym roku jest gorzej, no bo i zimniej, ale wyjdę poniżej 1200m3. Jak mam rozumieć, że grzejesz 24h, tzn. kocioł pracuje cały czas?, gdybym miał takiego np. Victrixa z modulacją od 1,9kW to też bym nie kombinował:-)

 

abonament na dziś 50,72zł x 12mies = 608zł

abonament w W2 22,39zł x 12mies = 268,68

Rożnica w opłatach abonamentowych 340zł za nic.

więc warto jednak się pomęczyć żeby się zmieścić w W2, szczególnie jeśli to kwestia kilkudziesięciu m3 przekroczenia taryfy,

grzeje 24h to znaczy ze grzeje krzywa grzewcza bez wplywu temperatury wewnetrznej, bez okien czasowych. Probowalem w oknach czasowych. Ale u mnie to nie wyda. Stanowczo po 2gim sezonie walki stwierdzilem zez juz nic nie ruszam i zostawiam jak jest. Jesli sie jeszcze zmieszcze w W2 to w ogole nie ma tematu.

Edytowane przez Maciu78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abonament na dziś 50,72zł x 12mies = 608zł

abonament w W2 22,39zł x 12mies = 268,68

Rożnica w opłatach abonamentowych 340zł za nic.

więc warto jednak się pomęczyć żeby się zmieścić w W2, szczególnie jeśli to kwestia kilkudziesięciu m3 przekroczenia taryfy,

 

wszystko się zgadza tylko gaz w W3 jest trochę tańszy niż w W2 i przeliczając te 1200m3 to wychodzi różnica tylko ok.150zł

jak zużycie większe to różnica jeszcze mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z piecem jak planujecie na weekend odpalić kominek? Wyłączacie całą podłogę, grzejniki czy tylko pomieszczenia w których grzeje kominek? Czy może sterownik pokojowy odczytuje temperaturę i sam reaguje na to odpowiednio zmniejszając temperaturę? Co w sytuacji gdy opieram się tylko na czujniku temp. zewnętrznej? Przecież wtedy piec nie wie że pale w kominku.

 

Nic nie robię - palę okazjonalnie niezbyt mocno, dużą część parteru mam otwartą + schody na pięterko - jak zapalę "dla klimatu" 2-3h przez weekend, to się ciepełko rozchodzi po domu, nie przeszkadza nam lekka "zwyżka" temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza tylko gaz w W3 jest trochę tańszy niż w W2 i przeliczając te 1200m3 to wychodzi różnica tylko ok.150zł

jak zużycie większe to różnica jeszcze mniejsza

 

Cena gazu w obu taryfach jest (przynajmniej była do końca roku 2016) identyczna: (str 16):

http://www.pgnig.pl/documents/19067/827996/Taryfa_PGNiG_Obrot_Detaliczny_sp__z_o_o_nr_4/8b2c7512-9a6e-4696-a6d0-bf0b2eb85527

Chyba, że masz na myśli opłaty przesyłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza tylko gaz w W3 jest trochę tańszy niż w W2 i przeliczając te 1200m3 to wychodzi różnica tylko ok.150zł

jak zużycie większe to różnica jeszcze mniejsza

 

koszt m3 z przesylem na dzis: 1,525zł przy W3

koszt m3 z przesylem rok temu: 1,58zł przy W2

różnica jest ale raczej dlatego ze sie cena gazu zmienila. Tak poza tym cena w obu taryfach jest identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za metr sześcienny gazu razem z całą otoczką wychodzi 2,18. Wielkopolska, taryfa W2. Jak Wam wypada po 1,8 ?

 

Kolego cena 1,80 za m3 to bez żadnej otoczki nie da się dokładnie przeliczyć z tak zwaną otoczka jak piszesz 2,18 bo ktoś będzie miał więcej zużytego gazu i wyjdzie inna cena... To tak jak w okresie letnim zużytego gazu jest mało plus otoczka i cena wyjdzie 4zł... Ja podałem ceny tylko za sam gaz abonament i opłaty za przesył stały i zmienny to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień 2016: 133 m3

Styczeń 2017: 169 m3

 

Temperatura zawsze 21 stopni.

 

W to wchodzi grzanie wody, nie mam oddzielnych liczników. Powierzchnia grzanych podłóg ok. 125 m2.

 

Rachunek za styczeń: 345,10zł - czyli w wielkim skrócie 2,05zł za 1m3 gazu. Taryfa W12 rozliczana co miesiąc.

Edytowane przez Bracianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cena 1,80 za m3 to bez żadnej otoczki nie da się dokładnie przeliczyć z tak zwaną otoczka jak piszesz 2,18 bo ktoś będzie miał więcej zużytego gazu i wyjdzie inna cena... To tak jak w okresie letnim zużytego gazu jest mało plus otoczka i cena wyjdzie 4zł... Ja podałem ceny tylko za sam gaz abonament i opłaty za przesył stały i zmienny to inna sprawa...

 

Jeśli podałeś ceny za sam gaz, to pomyłka - obie taryfy mają gaz w tej samej cenie.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...