Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Na forum jestm nowy i potrzebuję pomocy. Ogrzewanie gazowe od półtora tygodnia.Dom 150m2 suporek 10cm styropianu w dachu 20cm wełny.Łącznie podlogowki ok.50m2 reszta grzejniki. Piec mcr3 plus 24t jednofunkcyjny z regulatorem pokojowym AD 248 bez pogodowki. Na piecu ustawione CWU- 40-45st CO-50-55st na regulatorze pokojowym 22-22,5 st. + kuchenka gazowa. Dodatkowo w jednej instalacji piec węglowy odcięty zaworami(awaryjny). Spalanie gazu od 25.01.2017 do 04.02.2017 to 125m3.wydaję mi się zer dużo. Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126479-Regulacja-pieca-De-Dietrich-MCR-24&highlight=Mcr3

 

Milej lektury zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum jestm nowy i potrzebuję pomocy. Ogrzewanie gazowe od półtora tygodnia.Dom 150m2 suporek 10cm styropianu w dachu 20cm wełny.Łącznie podlogowki ok.50m2 reszta grzejniki. Piec mcr3 plus 24t jednofunkcyjny z regulatorem pokojowym AD 248 bez pogodowki. Na piecu ustawione CWU- 40-45st CO-50-55st na regulatorze pokojowym 22-22,5 st. + kuchenka gazowa. Dodatkowo w jednej instalacji piec węglowy odcięty zaworami(awaryjny). Spalanie gazu od 25.01.2017 do 04.02.2017 to 125m3.wydaję mi się zer dużo. Proszę o pomoc.

 

Podaj ile paliłeś węgla w styczniu na dobę.

Jaki to był węgiel i sposób jego spalania.

Będzie jakieś odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się "pochwale". Pierwszy sezon grzewczy (mieszkam od września '16). Tybox w sypialni z temperaturą ekonomiczną 20*C i komfortową 20,5*C ustawioną w godz, 5-6 rano i 21-22 wieczorem, histereza 0,5*C. Na parterze Salus sterujący pompą podłogówki, ustawiony na 21*C przez całą dobę. Wentylacja grawitacyjna. W kominku palone w weekendy. Na piecu ustawione zasilanie 45*C, CWU 40*C. W grudniu i w styczniu zużycie identyczne - 232m2 (gaz zaazotowany, 1m2=8kW) w tym ogrzewanie, CWU i kuchenka gazowa.

 

Nie wyświetla mi się sygnaturka, więc wklejam:

Dom bliźniak 95m2 + 16m2 garaż nieogrzewany. Pustak ceramiczny 25 + 12cm styro, parter podłoga 10cm styro, skosy na piętrze wełna 20cm, na posadzce poddasza nieużytkowego wełna 20cm, dach niecieplony. Parter 100% podłogówka, piętro 5 grzejników z termoregulacyjnymi głowicami. Piec Immergas Zeus 24kW + Tybox 137 w sypialni na piętrze, na parterze Salus 091FLRF sterujący pompą podłogówki, kominek z wkładem uniflam 700.

 

Jak na taki mały dom to zużycie ogromne... ale co się dziwić jak izolacja marna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się "pochwale". Pierwszy sezon grzewczy (mieszkam od września '16). Tybox w sypialni z temperaturą ekonomiczną 20*C i komfortową 20,5*C ustawioną w

godz, 5-6 rano i 21-22 wieczorem, histereza 0,5*C. Na parterze Salus sterujący pompą podłogówki, ustawiony na 21*C przez całą dobę. Wentylacja grawitacyjna. W kominku palone w weekendy. Na piecu ustawione zasilanie 45*C, CWU 40*C. W grudniu i w styczniu zużycie identyczne - 232m3 (gaz zaazotowany, 1m3=8kW) w tym ogrzewanie, CWU i kuchenka gazowa.

 

Nie wyświetla mi się sygnaturka, więc wklejam:

Dom bliźniak 95m2 + 16m2 garaż nieogrzewany. Pustak ceramiczny 25 + 12cm styro, parter podłoga 10cm styro, skosy na piętrze wełna 20cm, na posadzce poddasza nieużytkowego wełna 20cm, dach niecieplony. Parter 100% podłogówka, piętro 5 grzejników z termoregulacyjnymi głowicami. Piec Immergas Zeus 24kW + Tybox 137 w sypialni na piętrze, na parterze Salus 091FLRF sterujący pompą podłogówki, kominek z wkładem uniflam 700.

 

Moim zdaniem zużycie duże, biorac pod uwagę metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najwazniejsze.330 za miesiac grzania to chyba nie tak duzo.Biorac pod uwage ze dodatkowo ogrzewa c.w.u. oraz gotuje.Taki rachunek biore w ciemno.

 

Weż pod uwagę że dom jest mały a warunki arktyczne. Dodatkowo bliźniak więc jedna ściana w ogrzewaniu odpada.

 

A ile było grzane w kominku??

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie 09.12. Temperatura utrzymywana 14,5oC. Jeszcze nie mieszkamy.

 

Podsumowanie po dwóch miesiącach:

 

Od 09.12. do 09.02 spaliłem 350m3 GZ50.

 

Przez pierwszy miesiąc grzałem jeszcze garaż 36m2 potem wstawiłem drzwi.

 

Przy obecnych temperaturach (u nas -5oC w dzień i -12oC w nocy) spalanie około 5m3 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pochwale dom 253m2 jeszcze niezamieszkałym 30 P+W klej oczywiście ocieplenie styropian 10cm 0.31, poddasze 30cm wełny 0.33, piec vaillant eco tec grzejniki w całym domu od 20 października do dnia wczorajszego 650m3 gazu temperatura 19 stopni :D Termostaty na grzejnikach ustawione od 1,5 do 3 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy zużycie dobowe ok. 4,5 m3. Z tego na cwu i gotowanie trzeba odjąć 1,1m3 (tyle zużywamy poza sezonem grzewczym - sporo, ale nie daję rady tego obniżyć). Temperatury na zewnątrz w nocy jeszcze dziś było - 10, w dzień ok. -5. Takie zużycie pozwala utrzymać 20-21 stopni. Jak chcemy mieć miłe ciepełko na wieczorne posiadywanie, to rozpalamy w kominku - 5- 6 szczapek wysuszonej dębiny na wieczór. Rachunki za gaz to ok. 3800 zł/ rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...