Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa :yes:

 

... i jeszcze rolety zewnętrzne, ustawienie względem stron świata, faz księżyca itd ....

Domy 100 m2 to takie trochę większe mieszkanie.

Z tego co widzę po ogłoszeniach w mojej okolicy to szeregówkę ciężko uświadczyć poniżej 115 - 125 m2 a dom wolnostojący w takim metrażu :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa :yes:

 

Budując dom trzeba myśleć systemowo, a nie "jakoś to będzie", albo "lepiej większy niż mniejszy". W latach 70-80 budowało się domy wielkie z myślą o tym, że dzieci zostaną w domu. W wielu przypadkach tak nie jest i na starość rodzice zostają w domach 200-300 m sami. Obecnie trend się zmienia. Buduje się domy mniejsze. W budowie domu najważniejsza jest nasza świadomość wyboru tego co się chce i czy będzie to spełniało swoje funkcje. Jednak w wielu przypadkach buduje się domy bo "projekt był ładny". A pieprzniej trzeba kupić barierkę na balkon za 10 tys. zł na który się nigdy nie wyjdzie. Wszystko jest dobrze, jak się buduje dom taki na jaki stać inwestora w budowie i utrzymaniu z pełną świadomością decyzji i konsekwencji wyborów podjętych na budowie. Dlatego na forum wymieniamy się doświadczeniami tych których wybudowali "małe" kurniki i większe domy. Porównujemy i analizujemy miedzy innymi po to, żeby Ci , którzy będą zaczynali mieli możliwość poznania wszystkich za i przeciw.

Gdybym miał ponownie wybudować dom zrobiłbym taki sam. Mam wielu znajomych, którzy w swoich projektach wywalili wykusze, słupy, balkony i piwnice dlatego przyjmuje się na forum, że najbardziej optymalna jest stodoła parterowa. A później buduje się to, na co stać portfel i marzenia.

W związku z tym ogrzewanie do domu musi być dobrane już na początku projektowania z pełną świadomością konsekwencji swoich decyzji oraz przybliżonych kosztów ogrzewania wnikających z obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa :yes:

 

Akurat do pompy im wiekszy dom, tym bardziej sie nadaje, a inwestycja szybciej zwraca.

Nie wiem, czy w domu ponizej 100m2 ktos tu grzeje pompą.

Raczej widzę trend, ze sie do takich domow kable, albo grzalke poleca. Plus PV w przyszłosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując dom trzeba myśleć systemowo, a nie "jakoś to będzie", albo "lepiej większy niż mniejszy". W latach 70-80 budowało się domy wielkie z myślą o tym, że dzieci zostaną w domu. W wielu przypadkach tak nie jest i na starość rodzice zostają w domach 200-300 m sami. Obecnie trend się zmienia. Buduje się domy mniejsze. W budowie domu najważniejsza jest nasza świadomość wyboru tego co się chce i czy będzie to spełniało swoje funkcje. Jednak w wielu przypadkach buduje się domy bo "projekt był ładny". A pieprzniej trzeba kupić barierkę na balkon za 10 tys. zł na który się nigdy nie wyjdzie. Wszystko jest dobrze, jak się buduje dom taki na jaki stać inwestora w budowie i utrzymaniu z pełną świadomością decyzji i konsekwencji wyborów podjętych na budowie. Dlatego na forum wymieniamy się doświadczeniami tych których wybudowali "małe" kurniki i większe domy. Porównujemy i analizujemy miedzy innymi po to, żeby Ci , którzy będą zaczynali mieli możliwość poznania wszystkich za i przeciw.

Gdybym miał ponownie wybudować dom zrobiłbym taki sam. Mam wielu znajomych, którzy w swoich projektach wywalili wykusze, słupy, balkony i piwnice dlatego przyjmuje się na forum, że najbardziej optymalna jest stodoła parterowa. A później buduje się to, na co stać portfel i marzenia.

W związku z tym ogrzewanie do domu musi być dobrane już na początku projektowania z pełną świadomością konsekwencji swoich decyzji oraz przybliżonych kosztów ogrzewania wnikających z obliczeń.

 

Jak moje dzieci pójdą w świat, to w moim sporym domu będę się ganiał z żoną po chałupie w negliżu. A co. Drugi raz wybudował bym taki sam dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa
No i ma mieć glanz! a jakże! ma świecić przykładem po całej okolic!

Weź sobie prostą rzecz.. opakuj bryłę w kształcie litery L.. a opakuj kostkę w niej dwa pietra.. obydwa domy po 140m2 powierzchni.

To sam dojdziesz do wniosku czemu tak jest! Oczywiście że bez balkonów!

Ten fragment .. traci tyle co prawie dom który zakładam.. ze wybuduję, a wybuduję, dla swojego i rodziny komfortu.

1,1 kW głupim balkonem.. a niech się śnieg topi! a co tam.. moda z lat 80/90.. niegacone wielkie hacjendy, a teraz do Ciebie Panie.

Najlepszym, argumentem, jest używanie epitetów pod adresem Kolegów, którym się che! czyli ma być pochwała intelektualnego lenistwa, a żeby nie było przypadkiem, lepiej jak u sąsiada! bo tak nie wypada. Nie ma odwrotu.. budynki będą budowane w coraz lepszym standardzie.

 

Z tym otwieraniem drzwi, pała z prostej fizyki.. ile waży m3 powietrza ? jakie ma cp? i ile m3 wpadnie i wypadnie w czasie otwierania drzwi..

balkon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moje dzieci pójdą w świat, to w moim sporym domu będę się ganiał z żoną po chałupie w negliżu. A co. Drugi raz wybudował bym taki sam dom.

 

O ile zdrowie pozwoli. O ile nie, piętro będziesz widział już tylko na zdjęciach. I będziesz piszczał jak dzisiejsi emeryci, że gaz drogi a trzeba ogrzewać tyle chałupy. TO SIĘ DZIEJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zdrowie pozwoli. O ile nie, piętro będziesz widział już tylko na zdjęciach. I będziesz piszczał jak dzisiejsi emeryci, że gaz drogi a trzeba ogrzewać tyle chałupy. TO SIĘ DZIEJE!

 

Może tak, może nie. Na parterze mam 80 m2, to w zupełności wystarczy dla dwojga. A jak dzieci odwiedzą, to będą miały się gdzie kimnąć ze swoimi rodzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując dom trzeba myśleć systemowo, a nie "jakoś to będzie", albo "lepiej większy niż mniejszy". W latach 70-80 budowało się domy wielkie z myślą o tym, że dzieci zostaną w domu. W wielu przypadkach tak nie jest i na starość rodzice zostają w domach 200-300 m sami. Obecnie trend się zmienia. Buduje się domy mniejsze. W budowie domu najważniejsza jest nasza świadomość wyboru tego co się chce i czy będzie to spełniało swoje funkcje. Jednak w wielu przypadkach buduje się domy bo "projekt był ładny". A pieprzniej trzeba kupić barierkę na balkon za 10 tys. zł na który się nigdy nie wyjdzie. Wszystko jest dobrze, jak się buduje dom taki na jaki stać inwestora w budowie i utrzymaniu z pełną świadomością decyzji i konsekwencji wyborów podjętych na budowie. Dlatego na forum wymieniamy się doświadczeniami tych których wybudowali "małe" kurniki i większe domy. Porównujemy i analizujemy miedzy innymi po to, żeby Ci , którzy będą zaczynali mieli możliwość poznania wszystkich za i przeciw.

Gdybym miał ponownie wybudować dom zrobiłbym taki sam. Mam wielu znajomych, którzy w swoich projektach wywalili wykusze, słupy, balkony i piwnice dlatego przyjmuje się na forum, że najbardziej optymalna jest stodoła parterowa. A później buduje się to, na co stać portfel i marzenia.

W związku z tym ogrzewanie do domu musi być dobrane już na początku projektowania z pełną świadomością konsekwencji swoich decyzji oraz przybliżonych kosztów ogrzewania wnikających z obliczeń.

 

Bardzo rozsądnie napisane.

Dodałbym tylko, że dom to nie tylko budynek, ale i wszystko dookoła. Od wiosny do jesieni w domu praktycznie tylko się myję i śpię, a niemal cały czas spędzam na zewnątrz, więc po jaką cholerę wtedy potrzebne mi 200-300m2?. Zimą natomiast mam czas odwiedzać znajomych i rodzinę, więc też rzadko bywam w domu. Mam 133m2 i to nam w zupełności wystarcza. Dużym plusem naszego domu jest też przyklejony, podwójny garaż z graciarnią na stryszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądnie napisane.

Dodałbym tylko, że dom to nie tylko budynek, ale i wszystko dookoła. Od wiosny do jesieni w domu praktycznie tylko się myję i śpię, a niemal cały czas spędzam na zewnątrz, więc po jaką cholerę wtedy potrzebne mi 200-300m2?. Zimą natomiast mam czas odwiedzać znajomych i rodzinę, więc też rzadko bywam w domu. Mam 133m2 i to nam w zupełności wystarcza. Dużym plusem naszego domu jest też przyklejony, podwójny garaż z graciarnią na stryszku.

 

Całą zimę łazisz po znajomych i rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te negliże w wieku np. 70-ciu lat :) Jedno za drugim z balkonikiem po schodach :)

Ale oczywiście można, tylko po co pokonywać takie odległości, jeszcze się dziadki zgrzeją zanim się dogonią i będzie po zabawie :D

 

Tym wpisem potwierdziłeś swój bardzo niski poziom kultury. BARDZO NISKI. Ale każdy kij ma dwa końce, też będziesz dziadkiem (jeśli dożyjesz) czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich przeglądających temat z całą pewnością najbardziej interesuje, to co będziecie robić w swoich domach w wieku 70 lat i ta cała reszta wiele wnoszących do dyskusji informacji.

 

Tak na marginesie u mnie przez ostatnie kilka dni dzienne spalanie w okolicach 5m3 z cwu.

 

U mnie od początku miesiaąca do wczoraj było 35m3 z CWU i gotowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie zaczyna się dziać coś dziwnego: temperatura z każdym dniem coraz niższa na zewnątrz, a kocioł spala coraz mniej. Końcem zeszłego tygodnia było prawie 6m3, dzisiaj poniżej pięciu (czas pracy instalacji i ilość startów palnika bardzo zbliżone) w domu cały czas 22 stopnie. Ogrzewanie działa drugi miesiąc.

Obserwujemy dalej.

Edytowane przez Fronteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zdrowie pozwoli. O ile nie, piętro będziesz widział już tylko na zdjęciach. I będziesz piszczał jak dzisiejsi emeryci, że gaz drogi a trzeba ogrzewać tyle chałupy. TO SIĘ DZIEJE!

 

Ależ to jakieś absurdalne myślenie - mam nie robić czegoś bo za 40-50 lat może nie będę mógł wejść na piętro ?!

A jak kurcze będę mógł wejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...