Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystko mozna, nawet myć sie deszczówką w cebrzyku. Wydaje mi sie mało boja gazu zuzywam ok 150-200 na miesiac na grzanie wody, no ale małe dzieci i kąpiele w dużej wannie.

 

Jak przesledzisz wpisy letnie, to zobaczysz, ze typowe zuzycie gazu na CWU to 25-40m3 na miesiac. To raczej Twoje zduzycie jest nietypwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko mozna, nawet myć sie deszczówką w cebrzyku. Wydaje mi sie mało boja gazu zuzywam ok 150-200 na miesiac na grzanie wody, no ale małe dzieci i kąpiele w dużej wannie.

 

Małe dzieci kąpią się w wannie, a dorośli pod prysznicem. 30 zł 110kWh miesięcznie na CWU dla łazienki i około 4,3 zł 16 kWh dla bojlera kuchni. Nie mamy potrzeby ani pomysłów na zwiększenie zużycia CWU. Pierzemy wyłącznie pralką. Naczynia są myte w zmywarce. Nie ma cyrkulacji CWU, bo termy są umieszczone w minimalnej odległości od kranów. Brak strat na cyrkulację, a jedynie na przenikanie przez izolację bojlera.

 

https://www.facebook.com/groups/329438764201077/

Od 1 grudnia zainstalowałem podliczniki Eastron SDM120 na obwody bojlerów łazienki i kuchni.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię kuusamo...

 

Coś sporo jak na taki metraż domu...Ja mam 127 m3 z wykorzystanym poddaszem i jeszcze nie mieszkam wszystko ocieplone...Temperature jaką utrzymuje to około 21,5 stopnia...Pierwszy sezon grzewczy /wygrzewanie/ z wyliczeń idzie mi około 200-220m3 gazu miesięcznie

 

A czytasz, co robui kuusamo ?

Wygrzewa wylewke w nie do końca ocieplonym, niezamieszkałym domu. A Ty nie wygrzewasz, tylko grzejesz.

Wszystko zalezy od tego, jak dawno zostala wykonana wylewka, ile ma wilgoci.

To trudne do bezposredjiego porównania

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można założyć temat - z jaką prędkością jechaliście samochodem. Przykładowe odpowiedzi: ja jechałem w listopadzie 80 km/h. Ja 75, a ja 120, a ja 140. Tyle właśnie wnoszą wypowiedzi o spalaniu gazu.

Ile spalasz, takie masz spalanie i tyle. Mało grzejesz, mało solą, dużo grzejesz dużo spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że spora część wpisów jest tutaj bezwartościowa to prawda. Są jednak wpisy, które pokazują jak może wyglądać spalanie gazu przy odpowiednich warunkach i z zastosowaniem konkretnych rozwiązań technicznych.

 

Twój przykład jest niezwykle trafiony i wnosi do tematu więcej niż 20 poprzednich stron tego wątku, nie to co posty, w których podaje się temperaturę w domu, metraż ocieplenie, rodzaj wentylacji itp itd.

 

Tak na marginesie dodam, że w ostatnich dniach spalanie oscyluje wokół 6m3/ 24h z CWU - 3miesiąc grzania, temperatura w domu 22-23stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że spora część wpisów jest tutaj bezwartościowa to prawda. Są jednak wpisy, które pokazują jak może wyglądać spalanie gazu przy odpowiednich warunkach i z zastosowaniem konkretnych rozwiązań technicznych.

 

Twój przykład jest niezwykle trafiony i wnosi do tematu więcej niż 20 poprzednich stron tego wątku, nie to co posty, w których podaje się temperaturę w domu, metraż ocieplenie, rodzaj wentylacji itp itd.

 

Tak na marginesie dodam, że w ostatnich dniach spalanie oscyluje wokół 6m3/ 24h z CWU - 3miesiąc grzania, temperatura w domu 22-23stopnie.

 

Na jakiej powierzchni domu utrzymujesz temperaturę w okolicy 22 stopni? Rozumiem, że garaż i kotłownia nie, więc odpada jakieś 35 m2, pozostaje grzewczej około 115 m2.

 

Wynik spalania uważam za właściwy, choć jeśli to pierwszy sezon w kolejnych powinno być mniej.

 

Poza tym, podawanie zużycia energii bez szczegółów domu to jak podawanie spalania auta bez podania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można założyć temat - z jaką prędkością jechaliście samochodem. Przykładowe odpowiedzi: ja jechałem w listopadzie 80 km/h. Ja 75, a ja 120, a ja 140. Tyle właśnie wnoszą wypowiedzi o spalaniu gazu.

Ile spalasz, takie masz spalanie i tyle. Mało grzejesz, mało solą, dużo grzejesz dużo spala.

 

Ale przeciez sporo osób podaje metraz i utrzymywaną tempetraturę., wiec czego tu nie rozumiesz?

Do tego jeszcxe ocieplenie i rodzaj wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że spora część wpisów jest tutaj bezwartościowa to prawda. Są jednak wpisy, które pokazują jak może wyglądać spalanie gazu przy odpowiednich warunkach i z zastosowaniem konkretnych rozwiązań technicznych.

 

Wątek jest bardzo ciekawy, przy odrobinie wolnych chęci i samodyscypliny ze strony użytkowników, może być bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik Fronteri....Ja pierwszy sezon grzeje w budynku. Jakie masz ustawienia krzywej że tak ładnie kociołek Ci spala? Oraz jaki model kociołka masz bo ja to Vitodens 222-F. Moze cos podpowiesz jak to robisz...Z góryy dzięki:)

 

Jeżeli chodzi o kocioł itd, to zaktualizowałem sygnaturkę. Temperaturę projektową przy -20 ustawiłem na 35 stopni, wpływ pomieszczenia na 4. Przepływy na pętlach ustawione mam na ok 3l/min.

 

Na jakiej powierzchni domu utrzymujesz temperaturę w okolicy 22 stopni? Rozumiem, że garaż i kotłownia nie, więc odpada jakieś 35 m2, pozostaje grzewczej około 115 m2. Wynik spalania uważam za właściwy, choć jeśli to pierwszy sezon w kolejnych powinno być mniej. Poza tym, podawanie zużycia energii bez szczegółów domu to jak podawanie spalania auta bez podania modelu.

 

Dzisiaj rano sprawdziłem temperaturę w domu. W garażu i kotłowni (razem 25m2) mam 19 stopni, w łazienkach trochę ponad 23stopnie, reszta pomieszczeń 22,2-22,4.

 

Wątek jest bardzo ciekawy, przy odrobinie wolnych chęci i samodyscypliny ze strony użytkowników, może być bardzo przydatny.

 

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 grudnia zainstalowałem podliczniki Eastron SDM120 na obwody bojlerów łazienki i kuchni.

 

ja tez korzystam z bojlerków 5l, wychodziło mi dziennie około 0,9kwh. Większość z tego idzie na straty postojowe.

Mam też przepływowy ogrzewacz 4kwh i prawedemowiac nie spodziewałem się że komfort ciepłej wody z niego jest tak duży. A nie bierze nic postojowego prądu. Ciepła woda ma stabilną temperaturę i leci szybko. Uwazam ze jest to lepsze niż bojlerki z których szybko kończy się woda. Jeden warunek - trzeba mieć dobry kabel z zasilaniem bo 4kw to nie żarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty postojowe bojlera 80 to ponoć 1kWh/24h. Tyle pamiętam z instrukcji, ale nie sprawdzałem. Zatem 5l powinien mieć mniejsze. Wątpię w Twoje wyliczenia.

Utratę ciepła można zmniejszyć zmniejszając nastawioną temperaturę wody, docieplając dodatkowo wełną cz pianką. Można też się z nimi pogodzić, bo to ciepło przecież się w okresie grzewczym nie marnuje ale ogrzewa pomieszczenie.

 

Zaletą bojlerów jest możliwość używania ich tylko w II taryfie i już mamy koszt wody o połowę niższy, co rekompensuje ww straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Chcialem zapytac jakie macie koszty ogrzewania gazowego. u mnie 200m3 listopad. grudzien 240m3. Pow uz135m budynek ocieplony. Wydaje mi sie troche sporo tym bardziej ze dogrzewam kominkiem.

 

 

posiadam instalację gazową w domu około 135 metrów kwadratowych piec Vaillant eco tec plus sterownik calorMatic 470.

 

Na dole zamontowane jest podlogowka na gorze grzejniki pus podlogowka w lazience i jednym pomieszczeniu.

 

Dodatkowo kominek z płaszczem wodnym który jeśli podgrzeje w nim do 45° to wyłącza piec i ogrzewanie mam wtedy z Kominka

 

Temperatury ustawione na piecu ogrzewanie 50c, woda 45c.

 

Kocioł gazowy grzej również wodę użytkową

 

Ustawienia sterownika

 

Dzien 21c , noc 20c (grzejniki)

Dzien 21c , noc 20c (podloga)

Ciepla woda 49c

 

 

Grzejnik

Wlacz temp pokoj. Termostat

Offset trybu lato 1k

Krzywa grzewcza 1.1

Temp min 15c

Tryb auto wlacz eco

 

Podloga

Offset trybu lato 1k

Krzywa grzewcza 0,50

Temp min 28c

Temp maz 40c

Tryb auto wylacz obnizenie

 

Wcześniej miałem coś pozmieniane w ustawieniach sam zmieniałem nie wiem w sumie co zmieniłem tylko zauważyłem teraz że faktycznie jeżeli jest ciepło w domu to piec się nie włącza natomiast wcześniej chyba chodziło prawie cały czas tyle może najmniejszych obrotach ale często widziałem go że był włączony nawet chyba jeśli nie było potrzeby

 

Moze dalej cos w kwestiach ustawien nie wiem moze ktos podzieli sie doswiadczenimi

 

Chcialem jeszcze zapytac jak czesto robicie przeglad kotla gazowego ja robilem po pierwszym sezonie grzewczym czyli w 2015 na jesien i serwisant mowil ze nie ma potrzeby co roku bo piec byl jak nowy ze wzgledu na to ze bylo palone duzo kominkiem

 

Z goru dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu 210m3. Temperatura nigdy nie spadła poniżej 22 stopni, często przekraczała 23 (w garażu 18-19).

 

Piszesz, że budynek ocieplony, nie piszesz jak bardzo. Z samego określenia, że dogrzewasz kominkiem też niewiele wynika. Nie uzyskasz od nikogo konkretnej odpowiedzi, bez szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...