Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to i ja pochwalę się swoim zużyciem ale za 2017 rok.

Poszło 2535 m3 gazu i zapłaciłem za to razem z wszelkimi opłatami 4901 zł . W porównaniu z poprzednim rokiem m3 gazu okazał się o 10gr tańszy niż w 2016.

Obecnie kosztował mnie 1,93 zł a w 2016 2,03 zł. Zużycie gazu prawie takie samo w 2016 jak i w 2017.

 

Twoje cyferki nic nie oznaczają. Może poza ostateczną kwotą która jest astronomiczna. Albo dom bez izolacji albo 400m2. Warto by wrzucić konkretne dane do stopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoje cyferki nic nie oznaczają. Może poza ostateczną kwotą która jest astronomiczna. Albo dom bez izolacji albo 400m2. Warto by wrzucić konkretne dane do stopki.

Cóż dodać, post już trochę edytowałem więc jest coś więcej podane. Rok temu już się na ten temat wypowiadałem.

Powierzchnia domu tego co styka się z otoczeniem to 400m2 a wyliczony współczynnik przenikalności 0,5.

Nie ma się czym chwalić dom sam sklecałem od roku 1989 a wiadomo jak było wtedy z materiałami itd. Ma więc prawie 30 lat. Jakbym teraz budował to bym dał 20 cm styro przynajmniej, a i strop lepiej ocieplił. Robiło się tym co było można kupić. Powierzchni ogrzewanej to pewnie z 200 m2 i ciągle rośnie :)

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze zużycie 220m3 co+cwu+gotowanie

Projekt dom przy cyprysowej 11

Powierzchnia użytkowa 134.5

Kubatura 650m

Podłogówka 100% plus 2 drabinki

Piec vaillant 246 5-5 ecotec(grzejemy tryb termostat zasilanie 50c ponieważ na pogodówce ten piec dużo spalał)za duży mogłby być 146.

Ściany potherm 25cm plus styro 15 biały.

Dach 15-20 cm piany

Okna trzyszybowe.

Podłoga na gruncie styro 10cm.

Dół 22 dzień 21.5 noc

Góra dzień20.5 noc 20

Garaż 15c

Edytowane przez Mrowa111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzyles ok 2-2.2 razy wiecej gazu przy kubaturze wiekszej o ok 1,7.

Tragedii nie ma

 

Mam takie pytanie na marginesie jak liczycie te metry zużycia gazu? Bo ostatnio analizowałem rachunek z PGNIGE i się zdziwiłem rachunek wystawiony jest w oparciu o zużycie w kWh i cenę jednostkową również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na marginesie jak liczycie te metry zużycia gazu? Bo ostatnio analizowałem rachunek z PGNIGE i się zdziwiłem rachunek wystawiony jest w oparciu o zużycie w kWh i cenę jednostkową również.

 

 

Ja mam bardzo prosty sposób idę pod licznik gazowy który mam 2 metry od drzwi na wiatrołapie i robię zdjęcie.

W domu odejmuje od wcześniejszego zużycia i mam wynik:cool:

wczorajszy wynik 192,66- dzisiejszy 194,62=1,96m3 tyle piec zjadł(wczoraj był sylwester i dla znajomych rozpaliłem w kominku), normalnie jak nie palę zjada 4m3.

licznik.jpg

Edytowane przez tkaczor123
dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo prosty sposób idę pod licznik gazowy który mam 2 metry od drzwi na wiatrołapie i robię zdjęcie.

W domu odejmuje od wcześniejszego zużycia i mam wynik:cool:

wczorajszy wynik 192,66- dzisiejszy 194,62=1,96m3 tyle piec zjadł(wczoraj był sylwester i dla znajomych rozpaliłem w kominku), normalnie jak nie palę zjada 4m3.

[ATTACH=CONFIG]404159[/ATTACH]

Ok rozumiem a ile kosztuje jeden m3 gazu brutto ze wszystkimi składnikami ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na marginesie jak liczycie te metry zużycia gazu? Bo ostatnio analizowałem rachunek z PGNIGE i się zdziwiłem rachunek wystawiony jest w oparciu o zużycie w kWh i cenę jednostkową również.

 

Spisujemy z licznika ;)

 

Ok rozumiem a ile kosztuje jeden m3 gazu brutto ze wszystkimi składnikami ceny

 

Okolo 1,9 - 2,1 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie, ale co to wnosi do wàtku ?

 

W metrze jest niecale 10kWh, czyli roznica dla 1kWh wynosi 2gr i jest duzo mniejsza niz w przypadku cen pradu.

Ciekawa, jaka ofertę Ty dostankesz, ja skonczy ci sie umowa Duonu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pgnig w Warszawie liczy 11,235 kwh w 1m3. cena brutto 1m3 wychodzi 1,7pln

 

U mnie czynnik konwersji: 11.063[kWh/m3] - faktura 214,60 zł za 103 m średnia 2,083 zł za m3

W skład faktury wchodzą następujące kwoty:

 

za paliwo gazowe 1139 kWh 131,57 zł

abonamentowa - 10,66 zł

dystrybucyjna stała 10,96 zł

dystrybucyjna zmienna 1139 kWh 61,41 zł

 

Podałeś wszystkie kwoty, bo Twoje cena jest dość niska. U mnie też PGNiG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...