Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

675 litrów Propanu (25% zeszło ze zbiornika 2700) od 05.09.17 do 01.01.2018 po podłodze 170m2 temp 22.5 do 23 stopni w tym CWU.

 

Ktoś mnie się pytał na PW więc odpowiadam.

1litr propanu zawiera 6,6 kWh

675l * 6,6kWh = 4455kWh

Propan kupowałem koniec sierpnia 1,51zł/litr

675l *1,51zł=1019,25zł za 4 miesiące grzania 22,5-23"C

1020zł/4455kWh=0,23gr/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W mojej gazowni gaz kosztuje 1,69PLN/m3 i jest to całkowita cena brutto za gaz (energia+przesył). Czy gazu zużyję 100 czy 1100m3 cenę za 1m3 mam taką samą,

 

Ceny za abonament nie są cenami gazu

 

to czym są? czy ja nie mając gazu płacę abonament za gaz? czy gaz jest jak prąd i musi być w każdym domu (bez warunków doprowadzenia prądu nie dostaniesz nawet pozwolenia na budowę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie tym tekstem od rana, dzięki. A spalanie całkiem zacne. Wentylacja zwykła grawitacyjna?

 

Mnie wcale nie smieszy, cieszę sie że są forumowicze którzy uczciwie podchodzą do tematu, bo przecież są osoby które grzeją centralnym do 20*C a resztę uzupełniają kominkiem. W wątku o zużyciu prądu przez PC podobna sytuacja. Co z tego że mało zuzyles skoro np 10 dni w miesiącu paliles w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wcale nie smieszy, cieszę sie że są forumowicze którzy uczciwie podchodzą do tematu, bo przecież są osoby które grzeją centralnym do 20*C a resztę uzupełniają kominkiem. W wątku o zużyciu prądu przez PC podobna sytuacja. Co z tego że mało zuzyles skoro np 10 dni w miesiącu paliles w kominku.

 

Dokładnie masz rację to kwestia uczciwości wobec siebie i innych. Sam byłem bardzo ciekawy jak to będzie u mnie i od 2 lat paliłem w kominku 2 razy w 2016 roku i do teraz nie. Więc z czystym sumieniem mogę mówić o faktycznych kosztach ogrzewania prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz rację to kwestia uczciwości wobec siebie i innych. Sam byłem bardzo ciekawy jak to będzie u mnie i od 2 lat paliłem w kominku 2 razy w 2016 roku i do teraz nie. Więc z czystym sumieniem mogę mówić o faktycznych kosztach ogrzewania prądem.

 

Piszecie wszyscy o uczciwości a mnie tylko o taczkę bez udziwnień chodziło,wydało mi się to bardzo zabawne. Ale to żeby nie ściemniać też jest ważne, to forum jest bardzo opiniotwórcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie tym tekstem od rana, dzięki. A spalanie całkiem zacne. Wentylacja zwykła grawitacyjna?

 

Wentylacja grawitacyjna, kratka draco stabiler czy jakoś tak (jakiś wynalazek ale chyba działa). Co do kominka to mam w sumie piecyk wolnostojący, max polan 25cm tak więc 2 góra trzy małe klocki i pełno. Taczka bez udziwnień podałem bo ostatnio ktoś się pochwalił,że ma taczkę na którą wchodzi 0,5m drewna tak więc piszę,że mam zwykła taczkę :)

Edytowane przez woan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką taczkę załadowaną ziemią czarną,nie było cwaniaka który by ją ruszył z miejsca. Takie taczki to do wożenia trocin są.

ps.moje spalanie gazu raczej też niewielkie bez c.w.u

to od 01.10.2017 120m3 gazu ziemnego i 2.5mp drewna w kozie. Dom 150m2 ocieplony 15/18/30 z wentylacją grawitacyjną. Ale zima dopiero jutro się rozpoczyna ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek robi robotę ale raczej w okresie przejściowym...choc za wczesnie aby to dosadnie stwierdzic. Robie porównanie tego roku - tzn staram sie palić w kominku dość często 3-4 wieczory w tygodniu, czasem w weekend 1 dzień od rana. Wyniki porównuję z poprzednim sezonem gdzie palone było tylko "od swieta"...

 

Pierwsze dwa miesiace w linku ponizej, 3ci juz niebawem...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)&p=7573576&viewfull=1#post7573576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...