Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom ponad 100 letni, 100m2, fundament na otoczakach, ściany z cegły pełnej 60 cm. w tym 5 cm kiepsko poklejonego styro, pod podłogą 30cm perlitu, na stropie 30cm wełny, w całości podłogówka. 4 okna 3 szybowe, nowe drzwi a przed nimi ocieplony ganek. W domu temperatura 21/22.5 C. 3 osoby, codzienne prysznice.

Gotowanie na indukcji. Wentylacja poprzez otwieranie okien na oścież, przez co szybko wyziębia się budynek. W tym tygodniu dojdzie WM, więc mam nadzieję, że wynik się choć trochę poprawi.

 

Od 13.12.2017 do 13.01.2018 poszło 207m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zużycie za sezon 2016-2017 to 1000 m3 gazu na same co. całość podłogówka

dom 100m2, styropian podłoga 10cm, ściany 15cm, strop 25cm wełna, okna 3-szybowe, wentylacja grawitacyjna.

 

Mam prośbę aby ci, którzy posiadają WM podawali tu również zużycie prądu, gdyż ogrzewanie wówczas to nie tylko spalanie w piecu gazowym. Myślę, że dadzą wtedy prawidłowy obraz swojego zużycia aby ogrzać swój dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski bytowe to na tyle marginalna rzecz, ze mozna je pominąć. Chyba, ze ktoś uruchamia piekarnik zeby podnieść temperaturę.

 

Tak ci się tylko wydaje :yes:

Choć faktycznie część urządzeń elektrycznych zużywa dużo mniej prądu, to jednak z wszystkich energia niemal całkowicie przetwarzana jest na ciepło. Do tego każda dorosła osoba to około 200W.

Zobaczcie swoje rachunki za prąd, odliczcie od tego wszystko co nie jest wewnątrz, dodajcie ciepło od ludzi i wyjdzie całkiem spora sumka.

W domach energooszczędnych (a takich teraz coraz więcej) to bardzo duży udział, a w pasywnych to wręcz podstawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura!

Jeśli to bzdura to powiedz mi po co robi się WM z odzyskiem ciepła, czy nie po to aby zmniejszyć straty ciepła. Więc jeśli ja jej nie mam to moje zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe od twojego a co za tym idzie więcej muszę spalić w gazu. A z WM tę stratę pokrywa rekuperator czyli zużycie prądu. Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bzdura to powiedz mi po co robi się WM z odzyskiem ciepła, czy nie po to aby zmniejszyć straty ciepła. Więc jeśli ja jej nie mam to moje zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe od twojego a co za tym idzie więcej muszę spalić w gazu. A z WM tę stratę pokrywa rekuperator czyli zużycie prądu. Czy się mylę ?

 

Po to samo (zmniejszenie strat) dajesz izolację na ścianę, dach i podłogę, okna trzy- a nie jednoszybowe, szczelne drzwi, itp. Czemu ich nie wliczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bzdura to powiedz mi po co robi się WM z odzyskiem ciepła, czy nie po to aby zmniejszyć straty ciepła. Więc jeśli ja jej nie mam to moje zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe od twojego a co za tym idzie więcej muszę spalić w gazu. A z WM tę stratę pokrywa rekuperator czyli zużycie prądu. Czy się mylę ?

 

Prąd zużywamy na wentylację mechaniczną a nie do ogrzewania! Prąd pobierają wentylatory a nie sam wymiennik! Robi się wentylacje mechaniczną żeby działała ZAWSZE i można nią było łatwo sterować. Skoro mamy już wentylację mechaniczną, to wystarczy dołożyć do tego wymiennik ciepła i mamy rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angelka

Czyli rozumiem, ze placę 80zł rocznie za to, ze mogę oddychać ?

:)

 

A z rekuperacja to jest tak, ze Ci ktorzy jej nie mają w mrozy przymykają kratki wentylacyjne, ograniczają przeplyw powietrza, a ci, co posiadaja reku, maja duzo wieksza wymianę powietrza i w praktyce niewiele na odzysku oszczedzają.

Za to komfort calkiem inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator mam zainstalowany dla odpowiedniej jakosci powietrza w domu, odzysk ciepla to tylko dodatkowy plus. Tak czy inaczej wychodzi max 8 zl/miesiąc

 

Kulibob, liwko- w takim razie do kosztów ogrzewania doliczacie jakieś 70-80% kosztów energii elektryczne?Ja przy ogrzewaniu gazowym tego nie robię, a przecież urządzenia elektryczne w wìększym lub mniejszym stopniu generują ciepło.

Edytowane przez Fronteri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...