Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

14-15zł na dobę to lipa. Mi w tym okresie wyszło 8,5 zł/dobe. Jeśli nazywasz babranie wsypanie 5 worków w tym czasie.

 

A co do zmiękczacza ja zrezygnowałem z przeglądów za chwile będzie drugi przegląd co powinienem zrobić i łączeni 500 w kieszeni.

 

Ja patrzę na koszty ogrzewania trochę inaczej. Gdy mieszkałem w bloku płaciłem 600 zł co miesiąc za czynsz, teraz nawet gdy tyle wydam na ogrzanie domu jestem zadowolony a czynsz był cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

14-15zł na dobę to lipa. Mi w tym okresie wyszło 8,5 zł/dobe. Jeśli nazywasz babranie wsypanie 5 worków w tym czasie.

 

A co do zmiękczacza ja zrezygnowałem z przeglądów za chwile będzie drugi przegląd co powinienem zrobić i łączeni 500 w kieszeni.

 

Przecież każdy z was ma inny dom.

Czyli mówisz, ze palisz dziennie ok 8 kg groszku? Hmm.... dobry wynik :cool: Używasz kozy czy nie używasz, kolektory podgrzewają CWU czy nie podgrzewają. Doliczyłeś te wszystkie instalacje do ogólnych kosztów instalacji?

 

U mnie średnia dobowa wychodzi około 3,33 m3 (CWU, gotowanie, grzania) temperatura ustawiona na sterowniku 2,22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko groch po 1000zł. W mówionym okresie 11,6kg za 730zł. Koza dwa razy łącznie ok 5kg brykietu. Kolektory nic nie dają bo ciemno jak w d... Sory raz podgrzały 100l o 2,5*C:)

Twój wynik jest tak dobry że aż nie realny jak na parametry domu

 

Ja patrzę na koszty ogrzewania trochę inaczej. Gdy mieszkałem w bloku płaciłem 600 zł co miesiąc za czynsz, teraz nawet gdy tyle wydam na ogrzanie domu jestem zadowolony a czynsz był cały rok.

Się zgodzę w bloku wychodziło podobnie i założenie było że dom ma kosztować w utrzymaniu tyle sam lub mniej co mieszkanie i to się sprawdziło.

 

 

Nie będę tu trolował bo czytanie tego wątku poprawiam mi humor:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie przekraczam 3,2m3 gazu na dobę...

Kominek w styczniu odpalilem raz

Rachunek pod koniec miesiaca przyjdzie pewnie na 190zl...

 

Nikt mi nie wmowi, ze kotlowanie wegla byloby w moim przypadku korzystniejsze :)

 

Jak tak dalej pójdzie to się okaże, że styczeń będzie lepszy od grudnia. Też uważam, że ogrzewanie na ekogroszek w przypadku takiego metrażu nie byłoby korzystniejsze.

Po za tym ciągle ustawienie pieca, bo raz lepszy groszek raz gorszy. Wiem co się dzieje w tej kwestii u moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-15zł na dobę to lipa. Mi w tym okresie wyszło 8,5 zł/dobe. Jeśli nazywasz babranie wsypanie 5 worków w tym czasie.

 

A co do zmiękczacza ja zrezygnowałem z przeglądów za chwile będzie drugi przegląd co powinienem zrobić i łączeni 500 w kieszeni.

 

Dom kuliboba jest wyjątkowy. Większość palaczy ekogroszku przy tym metrażu ma zużycie o 30-50% wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety teraz dogrzewam kominkiem. Zużycie 3.78 M3 . Niestety jak zapalę to temperatury w salonie 28 stopni.Dzidzi mi się urodziło i inne ciepło od gazu inne od kominka. Teraz świeci słoneczko i mi nagrzewa samo od siebie pomieszczenia. W łazience zamontowałem grzałki na drabinkii. Peszlem z strychu ciągnie mi przez 4gniazdka.Na suficie 10+15+15 Ursy 0.35.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przeglądu samego kotła 250 zł i 100 zł zmiękczacz a w drugie firmie 260 zł kocioł i 160 zł zmiękczacz. Co robicie żeby te koszty zmniejszyć?

 

Zmiękczacza nie przeglądam w ogóle, właściwie co podczas takiego przeglądu miałoby być wykonane ?! Natomiast przeglądy kotła, po gwarancji, teoretycznie można wykonywać samemu po przypatrzeniu się jak to robi instalator. Odpina kilka przewodów, zdejmuje pokrywę komory wymiennika, usuwa osad z wymiennika, delikatnie przeczyszcza obszar pomiędzy żeberkami (...panie ta łopatka to jest specjalna - nierdzewna... powiedział z dumą ), odkurza wnętrze, przedmuchuje filtr powietrza. Jeszcze wyczyścił filtry na rurach wodnych. No i zmierzył ilość CO2 w spalinach. Przybił pieczęć z namaszczeniem. Wątpię, żeby w przypadku awarii kotła jakakolwiek firma obniżyła cenę czegokolwiek z uwagi na wbite pieczątki przeglądów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-15zł na dobę to lipa. Mi w tym okresie wyszło 8,5 zł/dobe. Jeśli nazywasz babranie wsypanie 5 worków w tym czasie.

 

A co do zmiękczacza ja zrezygnowałem z przeglądów za chwile będzie drugi przegląd co powinienem zrobić i łączeni 500 w kieszeni.

 

Te 3 tony same sie znoszą do kotłowni, popiół też sam się wynosì i wywozi za darmo? Ten syf w kotlowni i to co z niej wnosisz do domu, rozumiem tez się sprząta samo. No sama przyjemność ten wegiel.

 

U mnie tez drogo jak diabli - 7m3/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3t?? Powinno wyjść poniżej 2ton w 7mc i ok 100kg brykietu do kozy. Ja w kotłowni wielkiego syfu nie widzę jest tam zmiękczacz, inwerter i akumulatorownia. Nie rozumiem w jaki sposób mogę coś z kotłowni wnosić do domu? A co do wywozu to jest w cenie śmieci ale i tak walę na drogę w dziury bo pol bruk gmina ma robić za 2 lata. Wiadomo wynieść, wnieść i nasypać trzeba ale gaz nie dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko wybuchu? Serio?

 

Weź pod uwagę, że jeżeli ktoś świadomie wybiera gaz to jest przygotowany na to, że może płacić 100, 200, czy 300 zł więcej (choć niekoniecznie). Ja jestem zadowolony, że nie musze grzebać więcej w tym węglu ( co robiłem przez 10 lat) i w związku z tym nie wchodze na forum gdzie porównujecie swoje spalanie żeby stwierdzić, że musicie rok w rok brudzić się węglem. Całkiem przyjemnie wspominam też czynności związane z wymiataniem komina, wtedy to dopiero jest czysto. Pal, grzej i oby było jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. A w ramach oszczędności spłonęła świąteczna choinka :)

 

@ Fronteri

 

Co to jest omiatanie komina?? To co robi kominiarz?? A skąd tam syfy?? otwierasz później wyczystkę i tak z 5 litów sadzy łopatką wybierasz i do worka później do kibla

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...