Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pożyjemy zobaczymy. A w ramach oszczędności spłonęła świąteczna choinka :)

 

@ Fronteri

 

Co to jest omiatanie komina?? To co robi kominiarz?? A skąd tam syfy?? otwierasz później wyczystkę i tak z 5 litów sadzy łopatką wybierasz i do worka później do kibla

 

Wyrzucasz sadze do kibla? Ja pierniczę, co z Ciebie za brudas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te 3 tony same sie znoszą do kotłowni, popiół też sam się wynosì i wywozi za darmo? Ten syf w kotlowni i to co z niej wnosisz do domu, rozumiem tez się sprząta samo. No sama przyjemność ten wegiel.

 

U mnie tez drogo jak diabli - 7m3/24h

 

7m3 dziennie, czyli ok. 8 zł / dzień? Czy wiadomo mniej więcej ile z tego piec dostarczy energii do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni mam suszarnię - suszymy pranie. Nie - nie jest tam gorąco, jest chłodno. Tyle że kocioł gazowy wygląda jak lodówka i jest czysto. A ta poniższa pisanina to racjonalne uzasadnianie po fakcie swoich decyzji i postaw, kiedy prawdziwe motywy pozostają ukryte, często także przed własną świadomością. Czyli racjonalizacja w pełnym przykładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej postawa anty gazowa i tłumaczenie że gaz to lipa. Na Cop1 czy PC trzody nierobie.

 

Gaz to lipa? Też mam piec na ekogroszek, ale to tylko dlatego, że nie mam dostępu do gazu z sieci. Mają zakładać za 2 lata i się zapisałem. Dziwi mnie, że te 400 zł w skali roku jest dla Ciebie decydujące. Na wczasy pewnie też nie jeździsz, bo siedzenie w domu jest tańsze? Znajomy ma w domu piece na eko i na gaz. Mówi, że palił węglem, jak był po 600 zł/tona. Od dwóch lat węgla nie kupuję, bo się najzwyczajniej nie kalkuluję porównując różnice kosztów i komfortu użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ma wiele minusów i tylko jeden plus bezosobowość dla ekooszołomów emisja. a 400zł na samym koszcie palenia to bardzo dużo jak za tą robotę którą muszę w to włożyć.

 

Wejdzie na forum Troll i się śmieje. W gazie widzisz same minusy a ja widzę same minusy w paleniu węglem. Każdy chwali swoje a Ty próbujesz udowodnić wszystkim w tym wątku, że masz najlepsze i najtańsze rozwiązanie na całym świecie. Tylko, że przy obecnej cenie ekogroszku i ogólnych kosztach ogrzewania (3-4 pompy) Twoj ekogroszek staje się droższy od gazu. Do tego jeszcze musisz gdzieś go trzymać, syfić popiołem i mieć wybudowane pomieszczenie na taki piec.

Do tego dolisz sobie koszt zakupu solarów, które i tak nie zdają egazminu zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ma wiele minusów i tylko jeden plus bezosobowość dla ekooszołomów emisja. a 400zł na samym koszcie palenia to bardzo dużo jak za tą robotę którą muszę w to włożyć.

 

400 zl w skali roku to duzo?! Myslę, ze w czasie poswięconym na obsługę węgla można zarobić troszkę więcej niż 400zl. Tak czy inaczej gaz ma wiele minusow, wegiel wiele plusow. Daj już spokój, pal dalej, ale przestań wypisywać głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...