Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pełne zestawienie, gaz do C.O. + C.W.U. + gotowanie. Dom ok .140 m2, temp. ok. 21 C.

 

ps. Piec to Immergas Victrix 12kW, temp. zasilania podłogówki 33 C (czasem zwiększam na 38 żeby poczuć ciepło), 100% podłogówki.

 

[ATTACH=CONFIG]405363[/ATTACH]

 

Witam

Możesz podać szczegóły Twojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz podać szczegóły Twojego domu?

 

Można powiedzieć, że jestem "samorobem" i pewne chodzi Ci o ocieplenie. Technologia tradycyjna, fundamenty + 15 cm styroduru, ceramika + ocielenie 20 cm grafitu, okna 3 szybowe, podłoga 22 cm, skosy 40 cm wełny. Do zrobienia kilka (może 3-4) mostki termiczne. To mój 2 dom i rozmyślam o następnym, Z wiekiem potrzeby zmieniają się diametralnie i na pewne sprawy patrzy się inaczej.

welna.jpg podloga.jpg

Edytowane przez Wykona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01-31.12.2017 248m3 średnio 8m3 na dzień, Pierwszy sezon ogrzewania. Dom 160m2 + 35m2 garaż. Ogrzewanie 100% podłogówka (po 6 obwodów dół i 6 obwodów góra) we wszystkich pomieszczeniach sterowanie salus+ siłowniki na rozdzielaczach , w pokojach 22stC, w garażu 15stC. + woda 45stC

Piec Vaillant ecoTec plus VC PL 206/5-5. temp min.35stC max. 40stC krzywa 0,8.

Ocieplenie zew. styropian 20cm, dach wełna 33 cm ( 0,4), posadzka styropian 23cm .okna Veka Softline 3 szybowe.

Od 1 stycznia chcąc osiągnąć 24 stC w pokojach musiałem zwiększyć temp. max z 40 na 45stC. więc i spalanie mi wzrosło na 9 - 10 m3/ dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Palę od czterech dni. Start od 0 stopni. Ustawiona temperatura 20 stopni, a kocioł pracuje sprzezony z regulatorem pogodowym. Spalanie dzienne wygląda następująco 18, 17, 14, 10. Dużo wilgoci technologicznej jeszcze w domu. Wietrzenie 2 godziny dziennie. Będę prowadził dokładny dziennik spalania i wynikami oczywiście się podzielę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01-31.12.2017 248m3 średnio 8m3 na dzień, Pierwszy sezon ogrzewania. Dom 160m2 + 35m2 garaż. Ogrzewanie 100% podłogówka (po 6 obwodów dół i 6 obwodów góra)

Masz można powiedzieć dokładnie taki sam metraż jak ja i zastanawiam sie jak gęsto masz rozstawione rurki w podłogówce bo ja mam zamiar zamontować 7/8 obwodów na parterze 60m2 i góra 90m2 10 obwodów co mi da ok 17/18 a ty piszesz ze masz tylko 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zweryfikuje moje wyniki.

-Pierwszy sezon na gazie, wcześniej przez 10 lat ekogroszek.

-dom 160m2 parter z użytkowym poddaszem, izolacja beton komórkowy+ styropian 15cm poddasze 30 cm wełny, niestety ale fachowcy się nie popisali i uważam, że układanie wełny zrobili na odwal się.

- kuchnia i 2 łazienki podłogówka, reszta kaloryfery, temperatura na dole około 22-23C góra 21C

- piec Buderus gb 72+ zasobnik 120l.

- od 20.09.17 do 20.01.18 900m3 gazu.

 

Widząc inne wyniki to troszkę dużo ale jestem mega zadowolony, ostatni sezon ekogroszkiem kosztował mnie prawie 4 tyś. o robocie i syfie nie wspomnę.

Żałuje tylko, że tak późno się zdecydowałem na podłączenie gazu, 3 lata temu ciągnęli gaz i wtedy przyłącze było za darmo to posłuchałem mędrców "Panie gaz to będzie drogo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zweryfikuje moje wyniki.

-Pierwszy sezon na gazie, wcześniej przez 10 lat ekogroszek.

-dom 160m2 parter z użytkowym poddaszem, izolacja beton komórkowy+ styropian 15cm poddasze 30 cm wełny, niestety ale fachowcy się nie popisali i uważam, że układanie wełny zrobili na odwal się.

- kuchnia i 2 łazienki podłogówka, reszta kaloryfery, temperatura na dole około 22-23C góra 21C

- piec Buderus gb 72+ zasobnik 120l.

- od 20.09.17 do 20.01.18 900m3 gazu.

 

Widząc inne wyniki to troszkę dużo ale jestem mega zadowolony, ostatni sezon ekogroszkiem kosztował mnie prawie 4 tyś. o robocie i syfie nie wspomnę.

Żałuje tylko, że tak późno się zdecydowałem na podłączenie gazu, 3 lata temu ciągnęli gaz i wtedy przyłącze było za darmo to posłuchałem mędrców "Panie gaz to będzie drogo"

 

Znając zużycie węgla na ogrzewanie domu, nietrudno oszacować ile będzie kosztować ogrzewanie gazem.

Dla jednych drogo, dla innych tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zweryfikuje moje wyniki.

-Pierwszy sezon na gazie, wcześniej przez 10 lat ekogroszek.

-dom 160m2 parter z użytkowym poddaszem, izolacja beton komórkowy+ styropian 15cm poddasze 30 cm wełny, niestety ale fachowcy się nie popisali i uważam, że układanie wełny zrobili na odwal się.

- kuchnia i 2 łazienki podłogówka, reszta kaloryfery, temperatura na dole około 22-23C góra 21C

- piec Buderus gb 72+ zasobnik 120l.

- od 20.09.17 do 20.01.18 900m3 gazu.

 

Widząc inne wyniki to troszkę dużo ale jestem mega zadowolony, ostatni sezon ekogroszkiem kosztował mnie prawie 4 tyś. o robocie i syfie nie wspomnę.

Żałuje tylko, że tak późno się zdecydowałem na podłączenie gazu, 3 lata temu ciągnęli gaz i wtedy przyłącze było za darmo to posłuchałem mędrców "Panie gaz to będzie drogo"

 

4000zł za groch w takim domu?? jak ty roboli pilnowałeś albo palić w kotle nie umiesz. Za pół sezonu 900m3 japier......... sprzedaj to dziadostwo komuś i postaw nowy. Jak się z 900m3 można cieszyć nie pojmuje?

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co-zazdrościcie koledze Alpin, że jest zadowolony? Przecież napisał, że ma świadomość nie małego zużycia, ale jest zadowolony z całokształtu inwestycji i zmniejszenia nakładu pracy. Każdy ma swój "próg zadowolenia" i po co ta krytyka- lepiej i zdrowiej się cieszyć jego radością

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam nie chodzi o moją oszczędność tylko o ekooszołomstwo :) mam racje?

 

Ponoć miałeś już nie trolować w tym temacie... Kiedyś wyliczyłeś, że na gazie zapłaciłbyś 400 zł w skali roku więcej. Pewnie Cię żal du..ę ściska, że za 33 zł miesięcznie więcej miałbyś kompletnie bezobsługowe żródło ciepła, a trolujesz tutaj, żeby się dowartościować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...