Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

khaos - jaką temperaturę w zimne dni w garażu zapewnia grzejnik "niskotemperaturowy"? Masz w podłodze garażu styropian? Twój metraż jest najbardziej zbliżony do mojego a mam dylemat jak ocieplić i czy grzać garaż.

 

Ja nie mam styropianu w podłodze garażu, ale też garaż nie jest jeszcze odizolowany od domu. Gdy były mrozy temperatura ok 10 stopni, a w obecną pogodę 13 stopni. Nie mam ogrzewania w garażu i teraz poważnie się zastanawiam, czy nie zostawić tak jak jest i nie izolować garażu od środka, żeby ściana pomiędzy domem a garażem stanowiła swego rodzaju grzejnik. W domu nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu, że część ciepła idzie do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spalanie za styczeń. Wilgoć w domu 75-80%. Częste wietrzenie. Dla spalania gazu powinien być podany jeszcze jeden szczegół: lokalizacja. Jako mieszkaniec zachodniopomorskiego płacę o wiele mniej niż koledzy ze wschodu:rotfl:[ATTACH=CONFIG]406350[/ATTACH]

 

A ta tabelka to za styczeń, czy za 11 dni stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam styropianu w podłodze garażu, ale też garaż nie jest jeszcze odizolowany od domu. Gdy były mrozy temperatura ok 10 stopni, a w obecną pogodę 13 stopni. Nie mam ogrzewania w garażu i teraz poważnie się zastanawiam, czy nie zostawić tak jak jest i nie izolować garażu od środka, żeby ściana pomiędzy domem a garażem stanowiła swego rodzaju grzejnik. W domu nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu, że część ciepła idzie do garażu.

 

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam w projekcie garaż ocieplony z zewnątrz, bez izolacji podłogi styropianem, ściany pomiędzy domem i garażem również. Jednak jest również grzejnik, jak we wszystkich pomieszczeniach domku. Ponieważ chcę mieć wszędzie podłogówkę, to mam dylemat - czy robić ją również w garażu plus ocieplenie od gruntu, czy może wstawić grzejnik zasilany niską temperaturą podłogówki, czy może żadnego źródła ciepła.

Chyba rzucę monetą albo co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić ogrzewania garażu. Grzejnik zawsze odstaje a w praktyce mało kto ogrzewa garaż.

W poprzednie zimy spadało mi w garażu do 2C przy mrozach typu -15C. W tym roku mniej niż 8C nie widziałem. 8C spokojnie wystarcza do komfortowego korzystania z garażu. Pewnym atutem moze byc tez trzymanie piwa/wody etc w garażu w temperaturze idealnej do spożycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zrobienie podłogówki w garażu będzie Cię kosztowało kilka stów i zawsze możesz zakręcić zawór na pętli i nie grzać i wtedy chłodzić sobie napoje...

Problem może się pojawić, jeżeli z powodu nieogrzewanego garażu będzie chłodno gdzieś jeszcze w domu, ale wtedy najwyżej trzepniesz zimne piwko prosto spod samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić ogrzewania garażu. Grzejnik zawsze odstaje a w praktyce mało kto ogrzewa garaż.

W poprzednie zimy spadało mi w garażu do 2C przy mrozach typu -15C. W tym roku mniej niż 8C nie widziałem. 8C spokojnie wystarcza do komfortowego korzystania z garażu. Pewnym atutem moze byc tez trzymanie piwa/wody etc w garażu w temperaturze idealnej do spożycia

 

dokładnie. Mam 2 grzejniki w garażu, po 1 sezonie sa skręcone na stałe. Jak było kiedyś -20C, to miałem +2C w garażu, przy samej bramie garażowej trochę mniej. Przy obecnych temperaturach, mam 8C w garażu...garaż odizolowany, pod garażem jest styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khaos - jaką temperaturę w zimne dni w garażu zapewnia grzejnik "niskotemperaturowy"? Masz w podłodze garażu styropian? Twój metraż jest najbardziej zbliżony do mojego a mam dylemat jak ocieplić i czy grzać garaż.

 

Przy obecnych temperaturach w garażu mam 14C. Nie sprawdzałem jeszcze jak jest w czasie większych mrozów. Grzejnik w garażu założyłem ponieważ mam tam licznik od wody. W podłodze w garażu mam 10cm styropianu. Ściana między garażem, a domem ocieplona 5cm styropianu. Zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze 5cm ponieważ pokoje które przylegają do garażu wyraźnie szybciej się wychładzają w stosunku do reszty pomieszczeń.

 

Czy macie u siebie włączoną cyrkulacje cwu? Ja do wczoraj cały czas miałem włączoną. Wczoraj rano wyłączyłem żeby sprawdzić ile mniej gazu kocioł spali. Okazało się że w dzień z włączoną cyrkulacją kocioł spalił 3,9m3 a z wyłączoną 3m3 :jawdrop: Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić ogrzewania garażu. Grzejnik zawsze odstaje a w praktyce mało kto ogrzewa garaż.

W poprzednie zimy spadało mi w garażu do 2C przy mrozach typu -15C. W tym roku mniej niż 8C nie widziałem. 8C spokojnie wystarcza do komfortowego korzystania z garażu. Pewnym atutem moze byc tez trzymanie piwa/wody etc w garażu w temperaturze idealnej do spożycia

 

Najlepiej potraktować garaż tak jakby nie istniał dla domu, oddzielić go od domu 20cm ocieplenia i nie dawać styropianu w posadzce. Minusowej temperatury w garażu jeszcze nie widziałem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?242708-Ogrzewanie-gara%C5%BCu

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż w bryle budynku lepiej ocieplić, zrobić ogrzewanie i potem używać lub nie, bo to nie zwiększy w istotnym stopniu kosztów ogrzewania dzięki temu że prawie nie zwiększy się powierzchnia ścian zewnętrznych.

Garaż osobny lub "doklejony" do bryły - tutaj może być korzystne oddzielenie termiczne od reszty budynku z uwagi na to że powierzchnia garażu znacznie zwiększy powierzchnię ścian zewnętrznych. I wtedy nie ogrzewamy lub ogrzewamy w niewielkim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie odnośnie wymiennika entalpicznego w rekuperatorze Zender ComfoAir Q350 albo w innym rekuperatorze, Czy warto dołożyć do tego właśnie wymiennika czy w eksploatacji nie ma z tym kłopotu. Mam dom 105m2 dobrze ocieplony ogrzewam gazem ale praktycznie codziennie palę w kominku (lubię) Rocznie koszty ogrzewanie ciepła woda i gazówka z drewnem do kominka około 2000 zł rocznie w tym gaz 1200zł. W zimie wilgotność spada do około 30-35%, wydaje mi się że jak go zamontuję (bez entalpii) wymiana powietrza w budynku się zwiększy i wilgotność może spaść. Jednocześnie ktoś mi mówił że ten rekuperator (bez entalpii) reguluję w jakimś stopniu wilgotność, jak jest wysoka to zwiększa wymianę powietrza jak jest za niska ogranicza wymianę w ten sposób podnosi wilgotność? Z tego co czytam sporo osób na tym forum ma rekuperatory może coś mi w tej kwestii doradzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...