Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom 100m2 (po podłodze 115) plus doklejony garaż nieogrzewany - 1 sezon grzewczy

Ściany BK + 20cm styro 0,31

Podłoga 19cm styro 0,36

Poddasze 30cm wełny 0,35

Okna 3 szybowe średnio 0,8

WG, piec immergas 12, 100% podłogówki

Temperatura stała 21.

Listopad - 92 m3

Grudzień 120 m3

Styczeń 123 m3

Luty 114 m3 - pomimo chłodniejszego miesiąca spalanie na podobnym poziomie ok 4m3 dziennie, z miesiąca na miesiąc mam niższa wilgotność w domu - może to jest powodem spadku spalania gazu??

 

Kominek nie był używany od początku pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 100m2 (po podłodze 115) plus doklejony garaż nieogrzewany - 1 sezon grzewczy

Ściany BK + 20cm styro 0,31

Podłoga 19cm styro 0,36

Poddasze 30cm wełny 0,35

Okna 3 szybowe średnio 0,8

WG, piec immergas 12, 100% podłogówki

Temperatura stała 21.

Listopad - 92 m3

Grudzień 120 m3

Styczeń 123 m3

Luty 114 m3 - pomimo chłodniejszego miesiąca spalanie na podobnym poziomie ok 4m3 dziennie, z miesiąca na miesiąc mam niższa wilgotność w domu - może to jest powodem spadku spalania gazu??

 

Kominek nie był używany od początku pomiarów.

 

Mamy podobne spalanie jaką masz wilgotność bo ja od 37 do 45

wilgotność.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to realne że za dwa ostanie miesiące CO i CWU (4 osoby)za gaz 500zł bez kominka. 180m2.Pierwszy sezon, fundament klasyczny, parterówka, 100% podłogówka, 23*C.Rekuperacja podłoga 10cm dach 35 ściana 20 grafit i rekuperacja. Bo mam wrażenie że znajomy ostro wciulaka próbuje mnie zrobić:) Niewiele mniej to ja na swoim węglosmoku wyciągnąłem.

 

Nie wierze. Ja za 2 miechy 719m3 czyli prawie 1300pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o samym, gazu, a czy ktoś ma podlicznik prądu i wie ile piec zużywa prądu na miesiąc?

 

Mój w stanie czuwania zjada 7W w czasie pracy ok 60W w listopadzie, grudniu styczniu średnio chodził 6h dziennie. W te mrozy ok 10h.

Łatwo możesz sobie policzyć. Natomiast na godzinę gazu zużywa ok.0,6m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...