Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mówisz że wiesz że masz dobrze ocieplony dom ? Czy tylko mówisz że wiesz? Czy ocieplenie za które zapłaciłeś jest w twoim domu czy tylko za nie zapłaciłeś i nie sprawdziłeś tego osobiście?

 

Tak, bo byłem niemal cały czas podczas ocieplenia domu.

Oczywiście Nie mówię, że jest to idealnie zrobione, ale na w miarę przyzwoitym poziomie.

Mam kilka mostków jednakże nie są one moim zdaniem na tyle duże aby aż tak wpływały na zużycie gazu.

 

Tak się zastanawiam jakie byłoby optymalne zużycie gazu przy moim metrażu oraz ociepleniu?

Aktualnie luty był u nas bardzo chłodny (ponad 1,5 tygodnia temperatura oscylowała w granicach od -18 w nocy do - 5 w ciągu dnia).

Średnie spalanie gazu jakie mam za ten okres to 5,3 m3 na dobę (w tym jest już CO + CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo byłem niemal cały czas podczas ocieplenia domu.

Oczywiście Nie mówię, że jest to idealnie zrobione, ale na w miarę przyzwoitym poziomie.

Mam kilka mostków jednakże nie są one moim zdaniem na tyle duże aby aż tak wpływały na zużycie gazu.

 

Tak się zastanawiam jakie byłoby optymalne zużycie gazu przy moim metrażu oraz ociepleniu?

Aktualnie luty był u nas bardzo chłodny (ponad 1,5 tygodnia temperatura oscylowała w granicach od -18 w nocy do - 5 w ciągu dnia).

Średnie spalanie gazu jakie mam za ten okres to 5,3 m3 na dobę (w tym jest już CO + CWU).

 

A jaki wspolczynnik konwersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo byłem niemal cały czas podczas ocieplenia domu.

Oczywiście Nie mówię, że jest to idealnie zrobione, ale na w miarę przyzwoitym poziomie.

Mam kilka mostków jednakże nie są one moim zdaniem na tyle duże aby aż tak wpływały na zużycie gazu.

 

Tak się zastanawiam jakie byłoby optymalne zużycie gazu przy moim metrażu oraz ociepleniu?

Aktualnie luty był u nas bardzo chłodny (ponad 1,5 tygodnia temperatura oscylowała w granicach od -18 w nocy do - 5 w ciągu dnia).

Średnie spalanie gazu jakie mam za ten okres to 5,3 m3 na dobę (w tym jest już CO + CWU).

 

Moim zdaniem nie masz się co przejmować - 5,3 m3 to nie jest duże zużycie zimowe - punkt odniesienia byś miał posiadając wyliczone OZC, ale patrząc na innych przy zbliżonym metrażu to na pewno nie jesteś w "ogonie". Ja mając większą pow. o ok 70m2, 5 osób "na stanie" i temp ok 23st spaliłem w lutym ok 100m3 gazu więcej (grzejąc, gotując i podgrzewając przepływowo CWU).

Przy zwiększaniu ocieplenia zawsze jest granica, przy której dodatkowe wydatki na izolację przestają się "zwracać" (lub zwrot mocno się rozciąga w czasie) w oszczędnościach za ogrzewanie -po to są obliczenia, aby wyłapać tą granicę i zdecydować w którą stronę idziemy.

Ja jeśli palę w kominku,to podaję ile dni/mc.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystkie komentarze dotyczące spalania gazu i się tylko wkurzam...

Ogólnie mam mały dom (pow. użytk. to ok. 100 m2, pozostałe 25 m2 to kotłownia i garaż - ale tego nie ogrzewam). W moim przypadku w lutym spaliłem 147 m3 gazu przy temperaturze w domu ok. 21 c.

Dom jest bardzo dobrze ocieplony - 25 cm grafit na ścianach, trzyszybowe okna, 38 cm wełny na dachu, rekuperacja, rolety zamykane na noc. Mimo to średnie spalanie gazu mam podobne, co ludzie przy dużo gorszym ociepleniu...

Czy jest to ktoś mi w stanie wytłumaczyć?

Przecież to nie ma sensu, aby wydawać grubą kasę na ocieplenie, która się nigdy nie zwróci.

Zapytam sie jak Grześ :) a jaka izolacja od gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon grzewczy 200m2 i nie zauważam wysokiej wilgotności, raczej za niską. Poza tym jest straszna różnica w zużyciu gdy wystarcza 20'C i np. jak ja lubię mieć ciepełko 24 'C :) Teraz mieliśmy nawet -19 'C i grzejniki na pietrze zasilane były temperaturą 50'C a podłogówka na parterze max 30 'C, czyli 20'C różnicy, a płytki wcale nie ciepłe.Przy tych mrozach to wyszło nawet 14 m3/d gazu, czyli jakieś 30zł/d -na szczęście już za 3 dni ciepło.... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...