Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak, to prawda, gdyż kWh to jednostka energii (ew. pracy czy ciepła). Natomiast temat wątku to zużycie gazu, czyli jednego z nośników energii. W tym wątku pisanie o zużyciu energii elektrycznej jest nie na temat. To są różne nośniki energii, i dla posiadaczy ogrzewania gazowego ich porównanie nie jest istotne. Masz do tego celu wątek o ogrzewaniu elektrycznym. Podobnie, jak nie podajemy tu zużycia węgla, koksu (chyba, że ktoś ma system mieszany, gaz /prąd czy gaz /kominek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne nośniki energii, i dla posiadaczy ogrzewania gazowego ich porównanie nie jest istotne.

Jest jak najbardziej na temat, bo można porównać co wychodzi taniej. Zużyłem energię elektryczną zamiast gazu.

Moje zużycie gazu wyniosło 0.

Piętro wyżej CWU i ogrzewanie 50m2 zużycie gazu 861m3 od października do końca kwietnia. 651m3 od października do 6 marca.

Gaz i prąd w tym samym domu. Piętro gaz. Parter prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać można sobie odnajdując podobne budynki pomiędzy wątkami o gazie, prądzie, węglu itd. Jak w tym jednym wątku zaczniemy podawać zużycie energii z każdego nośnika, to będzie kompletnie nieczytelny. Z resztą jest wątek "najtańsze ogrzewanie domu" - tam nie ma rozróżnienia nośników, dyskutujemy nad tym, które ogrzewanie tańsze. Tu podajemy zużycie gazu w celach porównania i ewentualnej optymalizacji . Zresztą jesteś pierwszy, który tu twierdzi inaczej - dla wszystkich to jasne, tylko nie dla Ciebie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać można sobie odnajdując podobne budynki pomiędzy wątkami

To nie jest podobny, ale TEN SAM budynek.

Podałem zużycie gazu na ogrzewanym gazem piętrze oraz parterze ogrzewanym prądem. CWU również na górze gaz, a na dole prąd.

Dlaczego tak Cię boli że do ilości energii z gazu dodałem także ilość energii elektrycznej? W czym to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dom 100 m2 (po podłodze 115) plus doklejony garaż nieogrzewany - 1 sezon grzewczy

Ściany BK + 20cm styro 0,31

Podłoga 19cm styro 0,36

Poddasze 30cm wełny 0,35

Okna 3 szybowe średnio 0,8

WG, piec immergas 12, 100% podłogówki

Temperatura stała 21.

Listopad - 92 m3

Grudzień 120 m3

Styczeń 123 m3

Luty 114 m3

Marzec 115 m3

Kwiecień 36 m3

Maj 15 m3

Kominek nie był używany od początku pomiarów.

 

Piec w trybie lato CWU zużywa tylko niecałe 0,5 m3 gazu dziennie , całe 30 zł miesięcznie - inwestycje w solary , panele fotowoltaiczne , PC nie maja sensu przy gazie w działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu 4 osoby na pokładzie (w tym 9 miesięczne dziecko) i za cały maj miałem zużyte 13 m3 gazu.

Odkąd piec przełączyłem na tryb letni średnio zużywa 0,4 m3 gazu na dzień.

Mam zasobnik CWU 150 litrów.

 

to ja nie wiem ja Wy to robicie. U mnie 2+2, codziennie prysznic i zmywarka. Zużycie za maj to 27m3. Zasobnik 150 litrów. Temp CWU ustawiona na 45 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używasz harmonogramu do CWU czy stała temp. przez całą dobę?

Mam ustawioną stałą temp 45 stopni ponieważ nie mam CAR.

Z tego co zauważyłem piec dwa razy w ciągu dnia podgrzewa wodę, wieczorem po kąpielach i rano po rannej toalecie (z tego co pamiętam mam ustawione to tak, że jak temp od zadanej spadnie o 5 stopni to zaczyna podgrzewać)

Nie mam cyrkulacji cwu, także pewnie to też wpływa na zużycie gazu.

Edytowane przez ig0r-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną stałą temp 45 stopni ponieważ nie mam CAR.

Z tego co zauważyłem piec dwa razy w ciągu dnia podgrzewa wodę, wieczorem po kąpielach i rano po rannej toalecie (z tego co pamiętam mam ustawione to tak, że jak temp od zadanej spadnie o 5 stopni to zaczyna podgrzewać)

Nie mam cyrkulacji cwu, także pewnie to też wpływa na zużycie gazu.

 

nie mam również cyrkulacji CWU.. muszę jeszcze zerknąć w ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem ja Wy to robicie. U mnie 2+2, codziennie prysznic i zmywarka. Zużycie za maj to 27m3. Zasobnik 150 litrów. Temp CWU ustawiona na 45 stopni

 

Wiesz... majówka, może niektórych z tydzień w domu nie było itp ;) Sam kiedyś testowałem gotowanie wody na herbatkę w czajniku, co podniosło mi zużycie gazu o kilka m3 (nie pamiętam już ile) Jak córka przyjeżdża to też skok zużycia jest zauważalny. Obecnie, po przeprowadzce na czas budowy do bloku, widzę jak nabija licznik gotowanie na gazie i brak zmywarki do naczyń.

W maju poszło 30m3 na cwu i gotowanie dla 2+1 plus w weekendowy wizyty córci :)

Myślę, że różnice 15m3 w podobnym modelu rodziny, wynikają choćby z tego jak długo ktoś puszcza wodę pod prysznicem, jaką lubi temp wody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze różnica jest jednak spora. U mnie indukcja, czajnik elektryczny. Czyli w lecie tylko i wyłączne CWU idzie z gazu...chociaz oczywiście moze tutaj mieć wpływ czas spędzony pod prysznicem... mi generalnie tam się nie spieszy :)

Generalnie u nas też nikt z zegarkiem nie siedzi i nie liczy czasu spędzonego pod prysznicem. W zasadzie mieszkamy od września i sam byłem ciekawy jakie jest zużycie gazu na samo CWU. Ponieważ mam taką taryfę, że sam podaję licznik raz w miesiącu, raz w tygodniu zapisuje sobie zużycie gazu i odkąd wyłączyłem ogrzewanie cały czas na wodę idzie tyle samo czyli ok. 3m3 na tydzień.

Uwierz mi, nikt brudny u nas nie chodzi, zapewne jak córki wejdą w wiek nastolatek, zużycie wody i gazu poszybuje ostro w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...