Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Otrzymałem ostatnią fakturę za ten sezon grzewczy. Od 30.07.2017 do 18.07.2018 spaliłem 1380m3 GZ50 (CO+CWU+kuchnia). Zapłaciłem 2570PLN.

Nie mam kominka, a temp w domu 23 - 23.5 stopnia. Na CWU+kuchnie idzie około 28m3 miesięcznie. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną stałą temp 45 stopni ponieważ nie mam CAR.

Z tego co zauważyłem piec dwa razy w ciągu dnia podgrzewa wodę, wieczorem po kąpielach i rano po rannej toalecie (z tego co pamiętam mam ustawione to tak, że jak temp od zadanej spadnie o 5 stopni to zaczyna podgrzewać)

Nie mam cyrkulacji cwu, także pewnie to też wpływa na zużycie gazu.

 

Ile czasu mniej więcej Twój kocioł immergasa nagrzewać zasobnik 150l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czyli u mnie zdecydowanie coś nie tak. Zużycie gazu 27m3, wody 11m3, bez cyrkulacji, grzana do 45C. Samo cwu. Podejrzewam zbiornik cwu. Zgłoszone do biawar

 

Witam

Mam podobne zużycie gazu na CWU jak u Ciebie i też mnie to zastanawia jak inni mogą mieć połowę mniejsze:(. Grzeję do tej samej temp. jak Ty. Zgłosiłeś zbiornik - jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zuzywamy ok 30m3 gazu miesęcznie na samo cwu i w sumie 10m3 wody. Rodzina 2+2. Chcąc zbliżyć się do kolegów, którzy wpisują tutaj zużycie ok 15m3 gazu/miesiąc, musielibyśmy się kąpać co drugi dzień, inaczej nie wyjdzie :)

 

Jakie to ma w zasadzie znaczenie ile zużywasz na CWU ? Napisz ile za to zapłaciłeś. Ta róznica nie będzie znacząca.

U mnie sierpień to 7m3 gazu bo solary a rachunek 50 zł.

sierpien 2017 do sierpień 2018 z aptekarską precyzją 1033 m2 gazu a i tak zimą załapałem się na W-3.12T i dystrybucję stałą płacę 26zł/mc.

Oczywiscie wynik za gaz niski rok do roku bo palę kominkiem jak czas pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pierwszy rok za mną, zużycie 724 m3. Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Zadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0. Rodzina 2+1. Edytowane przez pedet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...