Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piszę dokładnie tak jak jest i nie staram się na siłe być kreatywny, aby pokazać że ten dom jest naj. Widzę, że liczenie "średniej" wychodzi Ci przeciętnie, bo jeśli już to średnia temp. kształtuje się w granicach 20 stopni. 3 sypialnie(dom ma 4 sypialnie), salon, kuchni i korytarz mają około 120m2 i tam jest od 6 - 22 21 stopni. 2 stopnie i 33%? Wydaje się pesymistycznie. Kominek jest ale po 2 sezonach rodzice odpuścili patrząc na "wysokość" rachunków za gaz. Klimy też nie ma. Teraz pytanie: jaki jest sens budować ściany 2 warstwowe, oka 3 szyby, WM i mega docieplanie stropu i fundamentów skoro BK tak dobrze sobie radzi. Firma, która budowała dom specjalizowała się w Ytongu i była certyfikowanym wykonawcą.

 

Zachwalasz ścianę 1W na podstawie wyjątkowo niewiarygodnych danych. Ile płaciłeś za tego ytonga 1W z robocizną? Bo to niekoniecznie taniej wychodzi niż 2W. W domu niektóre pomieszczenia nieogrzewane lub prawie nieogrzewane, kominek jest ale niby nieużywany, nie jesteś na silę kreatywny ale brniesz w zachwalanie najgorszego pod kątem izolacyjnym rozwiązania.

 

Wystarczy wpaść do tego domu na dniach, zrobić termowizję, próbę szczelności i zaraz się okaże, jaka ta ściana "szczelna".

 

Co do samego ytonga to materiał bardzo wdzięczny do murowania, ale to jest materiał nośny, od izolacji jest izolacja.

 

Tak przy okazji, ile jest stopni w domu tak o 5:30 rano? Ile spada do rana jeśli od 22 nie grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zachwalasz ścianę 1W na podstawie wyjątkowo niewiarygodnych danych. Ile płaciłeś za tego ytonga 1W z robocizną? Bo to niekoniecznie taniej wychodzi niż 2W. W domu niektóre pomieszczenia nieogrzewane lub prawie nieogrzewane, kominek jest ale niby nieużywany, nie jesteś na silę kreatywny ale brniesz w zachwalanie najgorszego pod kątem izolacyjnym rozwiązania.

 

Wystarczy wpaść do tego domu na dniach, zrobić termowizję, próbę szczelności i zaraz się okaże, jaka ta ściana "szczelna".

 

Co do samego ytonga to materiał bardzo wdzięczny do murowania, ale to jest materiał nośny, od izolacji jest izolacja.

 

Tak przy okazji, ile jest stopni w domu tak o 5:30 rano? Ile spada do rana jeśli od 22 nie grzeje?

 

To że są niewiarygodne to ja wiem, gdyż forum czytam kilka lat i dlatego dziele się z Wami tą informacją, aby znaleźć powód dlaczego ten rachunek jest taki niski. Może gaz jest mega kaloryczny? Może kocioł cud techniki? A może licznik felerny :). Sam buduje dom 2W z BK troszke mniejszy niż rodziców i ciekaw jestem jak wyjdą porównania tylko, że ja będę grzał prądem. Nie wiem ile płacili, ale na pewno sporo jak na tamten czas. Brnę w to bo widzę, że w tym przypadku ściana 1W wygląda nad podziw dobrze. Kominek nie niby, a w ogóle nie używany. Chętnie zrobię termowizję przy okazji robienia swojego domu i zobaczę jak ze szczelnością tego domu.Sorki od 21 nie grzeje, ale kocioł się nie włącza do godziny 6 więc jest na pewno powyżej 20, natomiast podczas dłuższych mrozów po kilkanaście stopni nocą, to kocioł po 5 się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są niewiarygodne to ja wiem, gdyż forum czytam kilka lat i dlatego dziele się z Wami tą informacją, aby znaleźć powód dlaczego ten rachunek jest taki niski. Może gaz jest mega kaloryczny? Może kocioł cud techniki? A może licznik felerny :). Sam buduje dom 2W z BK troszke mniejszy niż rodziców i ciekaw jestem jak wyjdą porównania tylko, że ja będę grzał prądem. Nie wiem ile płacili, ale na pewno sporo jak na tamten czas. Brnę w to bo widzę, że w tym przypadku ściana 1W wygląda nad podziw dobrze. Kominek nie niby, a w ogóle nie używany. Chętnie zrobię termowizję przy okazji robienia swojego domu i zobaczę jak ze szczelnością tego domu.Sorki od 21 nie grzeje, ale kocioł się nie włącza do godziny 6 więc jest na pewno powyżej 20, natomiast podczas dłuższych mrozów po kilkanaście stopni nocą, to kocioł po 5 się włączy.

 

Cudów nie ma. Widocznie brakuje informacji dla rzetelnej oceny. Wiarygodny wywiad środowiskowy powinien wszystko wyjaśnić (ile faktycznie stopni jak długo gdzie, ile chodzi realnie kominek, itd.).

 

Poszukaj może innych forumowiczów ze ścianą 1W i zweryfikuj po rachunkach jak to u nich wygląda. Mi kiedyś ktoś też zachwalał taką ścianę, bo twierdził, że mało za gaz płaci. Mało, czyli 500 zł za 2 miesiące, za zimę wychodziło ponad 2500 zł, dom 110 m2. Mi za zimę wyjdzie czasem mniej niż 1000 zł, a i tak tu i tam mostki że ho ho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o spalaniu bieżącym gazu.

U mnie kominek 3 razy w weekendy po wsadzie ścinek z budowy(jak to liczyć 1kg to ile KWh?). Zapaliłem a żona i tak okna otworzyła bo jej gorąco było. Plus klima 7,5kWh no i gaz jak odczytam to podam bo już mi pging przypomnienie o podaniu stanu licznika prosiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i CWU 22 stopnie

Listopad - 90 m3 (pierwszy sezon grzewczy)

Najlepiej jakby każdy udokumentował swoje zużycie (fotka licznika cokolwiek)

 

Czekamy na parametry budynku i fotkę licznika;).

Ja trochę gazu straciłem przez cyrkulację CWU(piec załączał się prawie dwa razy częściej) ale jak powiedział kumpel za komfort trzeba płacić:). Stan podaje tylko w celach informacyjnych.

Edytowane przez tkaczor123
cwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon grzewczy. Zamieszkanie od 01.08.2017

Gaz od 05.09.2018

Rodzina 2+2 CO+CWU 22st

Wrzesień 20m3

Październik 42m3

Listopad 90m3

Parterówka pow. grzania 117m2 + garaż w bryle 20m2 100%podłogówka

Podłoga grafit 18cm 0,31 eps 100

Ściany Ytong energo kl.400 grafit 20cm 0,31

Strop grafit 32cm 0,32

Reku Aeris Next 350

Piec Victrix 12

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3ce430e49fe5dcc2

https://www.fotosik.pl/zdjecie/b12657df84d90219

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina 6, CO+1/2 CWU 19-22st

Wrzesień 27 m3

Październik 91 m3

Listopad 221 m3

Piętrówka pow. grzania 200 m2, 100% grzejniki żeliwne i blaszaki

Podłoga nad piwnicą nie ogrzewaną bez ocieplenia

Ściany 2W pustak zwykły + krylamex 5 cm + pustak gazobeton + styropian 10 cm

Strop żelbeton + styropian 15 cm, strych dach bez ocieplenia

Wentylacja grawitacyjna

Piec Buderus Logamax GB072 20 kW

Edytowane przez Slak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 11-tu latach od budowy mogę w końcu podzielić się realnymi danymi.:)

 

Dom 171 m2 p.u.

3 osoby dorosłe.

CO + CWU + Kuchnia gazowa.

Temp zadana 21 st.

Vaillant Ecotec VC 186/3-5 Plus + sterownik CM630.

Dół podłogówka.

Góra grzejniki.

 

Rocznie: 1465 m3

Dziennie: 4 m3

 

Nie mam żadnych rekuperatorów czy innych wyzyskiwaczy ciepła ;)

Żadnego dogrzewania kominkiem.

Kilka słabych stron np nie ocieplone parapety czy nie idealnie szczelne okna.

 

Ocieplenie:

Ściany - 15 styropianu

Dach - 30 wełny

Podłoga - 18 styropianu

Fundamenty - 8 cm styroduru.

 

Stwierdzam że dokładne i solidne ocieplenie całej bryły budynku daje naprawdę dobre rezultaty. Zalecam także pilnowanie wykonawców aby wszystkie ocieplenia dokładnie połączyć ze sobą.

Edytowane przez ex67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...